doğumdan önce lavman

P

papatyalım

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi papatyalım
arkadaşlar merhaba,,
merak ediyorum acaba her doğumdan önce muhakkak lavman yapılıyormu yani biz istemezsek yapmama gibi bi durum varmı??
yani her iki doğumdada normal ve sezaryen yapılıyormu yoksa yapılmıyormu çok merak ediyorum arkadaşlar
hastaneye gidince bizi nasıl hazırlıyolar doğuma???

• Konu Sahibi papatyalım
işte ne bilim garip ama bende ondan korkuyorum saol cnm cevap için

• Konu Sahibi papatyalım
Kızlar benım ablamda epidüral belden iğneli sezeryan olmuştu.ablamın dr lavma ilacı yazdı ablama .Bunu gece yapıcaksın demiş ablama.Ablam kendı lavması nı kendi yaptı evde .Ertesi sabahta doguma gitti:dance:

• Konu Sahibi papatyalım
korkucak hiç bir şey yok cnm 1 lt kadar sabunlu suyu makattan pipet kadar ince boru ile boşaltıyorlar 5 dk içinde wc ye gitme ihtiyacı doğuyor ve işlem bitiyor
yani dert etme kendine şöyle düşün
normal yada sezeryan farketmez doğum anında büyük tuvalatini yapsan bebeğinde mikrop kapsa kötü olur dimi onun için hiç korkma cnm

• Konu Sahibi papatyalım
canım ben doğum yapmadım ama önceden ameliyat olmuştum o zaman lavman vermişlerdi ama onda endişelencek hiç bişey yok...sabunlu su gibi bişey makattan boşaltıyolar sana. sende tuvalette çıkartıyosun ne var ne yok...bağırsaklarının temizlenmesi için bu...

• Konu Sahibi papatyalım
Ayyy ne çok şey var öğrenecek, öğrenmesek daha mı iyi bilmiyorum bazen. laelaelaelaelae
Neyseki sizlerin yorumları rahatlatıyor insanı.a.s

• Konu Sahibi papatyalım
Canim Lavman Yapilmak Zorunda.. çünki Doğumda Ikinma Oluyor.. O Zman Bağirsaklar Dolu Olursaa Düşün Artik Gerisini:))mecburlar Yanii:)ama Korkulacak Bişi Diil. Ben Ilk Doğumumda Oldum.. Ishal Gibi Oluyorsunn.. Için Temizleniyor:)

• Konu Sahibi papatyalım
Canım ben normal doğum yapmıştım, doktor lavman yapalım deyince iki gündür bişey yemedim ki dedim, sonra vazgeçtiler, ama başkalarına yapılırken gördüm çok basit bir işlemmiş, sen de yapabilirsin yaani...

• Konu Sahibi papatyalım
ben bunu asla yapırmam bananeeeeeeee senağlama senağlama senağlama

hiçbiey yemem olur biter

• Konu Sahibi papatyalım
saracım korkma bi tanem olmazsa kendın alırsın evde yaparsın cok kolay bişey bize ögrencıyken cok yaptırıyorlardı şimdi ev için kullanılanları var minicik acı bilem duymuyorsun bıtanem :asigim:

• Konu Sahibi papatyalım
yaw ben dogrumakdan vazgeçtim lavman istemem derram yaaaaaaaaaaaa offffffffffffffffffffff kalsın kızım içimde

• Konu Sahibi papatyalım
teşekkürler cevaplarınız için ,, heralde tam doğum yapacakken pek aklında olmaz lavman,,ayy offf pööfff ne biliyim işte

• Konu Sahibi papatyalım
evet bende aç kalmayı tercih ediyorum eğer böyle bi seçenek varsa kesinlikle aç kalırım...yada evde kendim yaparım

• Konu Sahibi papatyalım
kız saranur nasıl kalacak bebişin içinde o can atıyor annesiyle bulusmak için :asigim: artık teknolojımız ıyıce gelıstı eskıden personele yaptırıyolardı ama şimdi dısardanda alınabılıyor küçücük korkma

• Konu Sahibi papatyalım
:uhm::uhm::uhm::uhm::uhm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

peki aç kalsak olur mu canım benim su bile içmem yani

• Konu Sahibi papatyalım
oda olur zaten pek yapılmıyo artık bu lavman sen doktorunu dersin ben zaten acım diye ama normal dogum olursa yanı sen tokken bebegin gelmek isterse nolcek sen yıne evde yapılanlarını bi düşün a.s.

• Konu Sahibi papatyalım
e düşüneyim bari ya ne diyim anasını satayım evde yapılanalrı düşüneyim kaldı 80 gün

• Konu Sahibi papatyalım
kızlar ben de doğumdan önce çok korkuyordum ama o gün gelince bebeğinize kavuşma heyecanı ile hiç bişi gözünüze zor gelmiyor. kolay bi işlem. yavrunuzun iyiliği için. böyle düşünün...

• Konu Sahibi papatyalım
oh maşaallah az kalmış ayy ne güzel yaa a.s. büyük gün gelıyo demek :teytey:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…