Doğum yapmayaa giderken temiz olmak

Keskeci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2015
161
47
36
Kızlarr yaa ben hep o anı dusunuyorumm şimdi agda yapmak riskliymiş dogum yakınken jilet öneriyor doktor jilette biliyorsunuz ki hemen uzuyorrr ben şimdi iki gunde bir hamile hamile jilet mi yapıcam sonuctaa doğum ne zaman olur net bilemeyizz bu konuda tecrübesi olan bi fikri olan var mı canoşlarr

cnmmm yap ağdanı sen yaaa nesi zarar veriyor bn son ayıma kdr öyle yaptım hatta doguma giderkende yaptım..yapamıyorsanda kuaföre git cnm hem sonrasındada rahat olursun jletle hemen cıkıcak rahtsız olucaksın hem bebek olucak ağdayla en azından uzun zamanda cıkmıyor sen raat edersin..şimdiden geçmiş olsun cnm bebeğini sağlıkla kucagına al öptm

ayıptır söylemesi ablam ın karnı buyuktu yapmakta zorlanırdı temızlık .şimdi sıra bende ileriyi çok merak ediyorum krem kullanmayıda tavsiye edıyorlar

Bende merak ediyorum bu konuyu kızımda ağda yapmıştım zar zor ayakta durarak asagida bi ayna koymustum ama doğumda biraz çıkmışlardı bile her dakikada ağda olmaz jilet hic beceremem kreminde zararlı olduğunu duydum en iyisi ağda gene

agdaaya hamile hamile dyaanamam yaaa diğerleri de 1-2 gunde cıkıyorrrr napcam bılmıyorum

Ben ağdaya devam ediyorum. Hemşireme sordum " ağdanın son ayda zararı var mıdır " diye "alakası yok dışarıdan yapılan bir müdahale içeriyi etkilemez, o kadar kolay değil maalesef" dedi.
Benim sorunum son ağdamı ne zaman yaptıracağım konusunda.
Şuan 37 haftalığım ama detaylı ultrasonda doktorum yumurtlamanın 1 hafta sonra olduğunun aslında gebeliğimin bir hafta geride olduğunu söyledi. Bebeğimizin gelişimi 37 haftaya denk geliyor. Ben ağdamı önümüzdeki haftasonu yaptırayım diyorum iş yerindeki ablalar "kızlar tam 40 haftayı tamamlamadan doğuyor sen en geç pazartesi günü yaptır ağdanı " diyorlar çok kafam karışıyo. Doğuma giderken mümkün olduğu kadar temiz olmak istiyorum .

bende doğumdan önce son 2 . yi yapacağım ağdayla .şimdilk sezeryan gibi duruyor ondan dolayı biraz rahatım ama eğer fırsatım olmazsa son ağdaya; jiletle yapar öyle giderim diye düşünüyorum temiz olmazsam çok çekinir sıkılırım o hengamede

ben karnımdan jilet yapamıyorum.bi kere denedim kestim her tarafımısir yaptırdım en son öyle devam ederim diye düşünüyorum.

ben kendim yapamadığım için son aylarda kuaföre gittim 35. haftada oğlum erkenden gelince ben son ağdayı doğuma yakın giderm diye planladığım için kirli gitmek zorunda kaldım her şey planladığımız gibi olmuyo kızlar siz son haftalarda temiz olmaya bakın erken doğum riskine karşın

Doğumdan 5 gün önce ağda yaptırmıştım ve doğumuma 4 gün varken kızım erken doğma kararı aldı. Hani doğumdan önce yapsam ya erken doğarsa diye 10 gün falan önce yaptırdım. Son günde hemen çıkanları jiletlerim dedim. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı :)

Akşam 9da tv izlerken suyum geldi bir anda eşime çabuk dedim bana kıyafet ayarla (zaten ne giycem ne etçem herşeyim hazırdı) valizi al ben banyoya gidiyorum. Hemen jiletle hafif çıkan tüyleri aldım vücuduma su tuttum öyle çıktım Yani suyun gelir gelmez hemen doğmuyor hoş hemen banyoya koşarsın. Ama mümkünse evde otur başka yerde yakalanma.

bnmki 35. haftada olunca suyum geldiğinde son düşüneceğim şey temizlik oldu cnm elimiz ayağımıza dlandı alanyadayız doktor antalyaya gidin burda erken doğum servisi küvöz yok fln diyo çok şükür oğlum sağlıkla doğdu

ben kac defa yalanci sancilarla uyandim temizligimi dusumu hallettim..gercek sancilandigimdada jilet yaptim..normalde agda kullaniyorum ama o gobekle birde sanci tutmus ne agdasi yaaa..pis degildim giderken cok sukur...

ya benim lazerden dolayı azcık azcık kaldı ben hamiş değilimde bebiş düşünüoruz şimdiden araştırmaya başladım
şimdi mesela lazere gidemedğim zamanlar jiletle alıorum öyle orman gbii çıkmıo ani bi durumda yakalansamda bişey olmaz dimi ?

valla kızlar hiç aklıma gelmemişti şu an bunu da aklıma soktunuz ben de ağdadan vazgeçemem herhalde. ben hep kuaförde yaptırıyorum, yine kuaför yapar artık. ah ah zamanında yaptırmadık lazer, şimdi ceremesini çekiyorum resmen

ama lazerdede hamile kalınca hormonlardan dolayı yenıden çıkyormuş tüyler ben ağdacıyım doğumada inşalalh bi aksilik olassa ağda yaptırırm

Kızlar benim ağdacı son 3 hafta yapmıyorum dio canınz acıdığı için kasıosunız kendinizi bebek erken gelio dio bide cok hassas olunuyormuş daha fazla acıyomuş bende ne yapıcam bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…