Aile Planlaması Doğum Yapmamış Kadınlar da Spiral Taktırabilir mi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

delirium82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2008
53
1
merhaba arkadaşlar;

ben spiral taktırmayı düşünüyorum.doğum yapmadığım için bazı tereddütlerim var.araştırdığım kadarıyla doğum yapmamış kadınlarada spiral takılabileceğini söylüyorlar.ama çevremde hep doğumdan sonra spiral kullanan kadınlar var.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirimm.

Spiral sonuçta bir doğum kontrol yöntemi. Doktoruma göre %99 garantili. Doğum yapmayan bayanlara takılabilir. Mesela hap daha masum görünüyor. Ama hiçde öyle değil.

Spiralin doğumdan önce takılmasının zararlı olduğunu biliyorum ama bence en iyisi doktorunla görüşmen..

bende doğumdan önce takılmanın sakıncalı olabileceğini düşünüyorum...
fakat aklındaki soru işaretleri için uzman bir doktorla görüşmende fayda var...

taktır canımda ne gerek var,,doğum yapmadığın ıcın sankı bana riskli geldi..en doğrusunu doktor bilir,,ona sor bence

canım bende doğum yapmamış biri olarak taktırmak istemiştim ama doktorum takmamıştı... ve sakıncalı olduğunu söylemişti..sen yinede doktoruna bir danış...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…