doğum yapanlara sorum var

melansu

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
387
63
36
doğumlarınız nasıl gerçekleşti insanların söylemlerine göre gerçekten korkutucumu ben 16 haftalık gebeyim cok korkuyorum kendimi bi türlü rahatlatamadım.ben doğum yaparken kesin korkudan bayılacamÇok üzgünüm çoook

Güzelim ben doğum yapmadım ama bence bu kadar sıkma kendini. Kendini şartlama böyle. Düşünsene şu dünyadaki bir sürü kadın yapmış bunu. Sen niye yapamayasın ki. Herşey inşallah güzel gider. Kafana takma böyle. Allah bir şekilde kolaylığını verir, herkesin lafına da kulak asma. Yok ben şöyle zor doğurdum böyle zor doğurdum sadece moral bozarlar.

canım herkes aynın çkmez ben doğumumda çok çektim mesala am şimdide iyiki doğurmuşum diyorum okadar çok çektimki ama ikinciyi istiyorum insan kucağına alınca herşeyi unutuyo pozitif düşün canım allah yardımcın olsun bir nefeste kurtarsın inşallah

ben sezeryan oldum bende korkuyodum ama hiçde korkulcak gibi deilmiş o yüzden kafana şimdiden bunları takıpda strese girme hamileliğin tadını cıkar hamilelik cok guzel bişi doya doya yasa dogumu düşünmek için daha cok zamanın var

doğumlarınız nasıl gerçekleşti insanların söylemlerine göre gerçekten korkutucumu ben 16 haftalık gebeyim cok korkuyorum kendimi bi türlü rahatlatamadım.ben doğum yaparken kesin korkudan bayılacamÇok üzgünüm çoook

Canım ben 7 yıl önce normal doğum yaptım. Bende o hamileliğimde, nasıl bir duygu olduğunu bilmediğim için, duyduklarımdan dolayı çok korkuyordum. Tabiiki sancı çektim ama bebeğimin ağlama sesini duyar duymaz bıçakgibi birden kesildi tüm ağrı. Bence bazıları biraz daha hassas heralde ağrılara dayanma konusunda.Ama şunu unutma ne kadar 'çok zor saatlerce sancı çektim' deseler bile yine çocuk isteyip birdaha doğuruyorlar. Yani herşey bir anlık geçiyor ve unutuluyor.
Benim dışarda akşam yemeğinde suyum geldi.Saat 6 civarıydı.Evime geldim duşumu aldım ve 8 gibi sancım başladı ama 11 e kadar evde çektim sancımı. 11 hastaneye gittim.Gece 2 dede dohumhaneden odaya geçtim.Tabiiki sancılar zor ama çekilemeyecek gibi değil.Sana tavsiyem önce rahatla bebeğini düşün.O dünyalar tatlısı bebeğini kucağına aldığını düşün.Bol bol su içmeyi ve seni yormayacak derecede yürüyüş yapmayı ihmal etme.Bunların doğuma çok faydası var.Herşey geçecek ve bebeklerimizi sağlıcakla kucağımıza alacağız Allahın izniyle inşaallah.
Arkadaşlar hamilelik bizler için çok güzel bir duygu doya doya yaşayalım. şimdiden korkupda kendimize bu güzel günleri zehir etmeyelim.Özelliklede dışarıdan duyduklarımıza kulaklarımızı tıkayalım.:teselli:

Çok teşekkür ederim yorumların için Y@semin, benim doğuma 10 gün kaldı, normal doğum olacak, ben de çok korkuyordum. Ama yorumlarını okuduktan sonra rahatladım. Peki normal doğumdan sonra kaç kilo kaybetmiş olarak eve dönüyorsun. Ben 15 kilo aldım, çok korkuyorum, veremeyeceğim diye. Şimdiden çok teşekkür ederim

bende 4 5 kiloluk bir bebek dogurdum 11 ay önce tavsiyem pek korkma ne kadar korkarsan senin icin daha zor kilo olara en fazla üc kilon kalır tahmini bebek üc kilo. 750 gram esi .3 kiloya yakın suyu ve doguma yakın vücut su toplamaya basladıgı icin dogumdan sonra bunları hemen verirsindiyet yapma ne kadar anne sütü verirsen o kadar cabuk zayıflıyorsun v bol bol kabuk tarcın kaynattır ve ic
cok faydası oluyor kücük bir tavsiye allah kolaylık versin

güzel yorumları dilekleri okumak insanı rahatlatıyor gerçekten.çok sağolun..

bence hiç korkma canım doğum çok basit ben 2 ıkınmada çıkardım ..ben suni sancıyla doğum yaptığım için sancı çekerken çook zorlandım zaten sunisancıyla doğum yapmasam bile doğum sancısı zor oluyo ama doğum kolay hiç boşuna korkma bende senin gibi çok korkuyodum ama okadar korkulacak birşey değilmiş.bebeğini kucağına alınca herşeyi unutuyosun dikişten felanda hiç korkma iğne vuruyolar hissetmiyorsun bilee.tek yapman gereken bolca çok kuvvetli ıkınmakk..rabbim bir vazda kurtarsın inşallah seni ve tüm hamişleri hayırlı doğumlar..

korkulacak bişi yok allah ona göre sabrını veriyo bende 4 subatta yaptım dogum sezaryanla oldum belden uyusturmayla cok şükür allahıma iyiyim ilk dogumum normal olmustu oda kolay oldu cok şükürr ..demek istediğim korkunun ecele faydası yok allah yoluna koymustur insallah allah kurtarsın..

Çok teşekkür ederim yorumların için Y@semin, benim doğuma 10 gün kaldı, normal doğum olacak, ben de çok korkuyordum. Ama yorumlarını okuduktan sonra rahatladım. Peki normal doğumdan sonra kaç kilo kaybetmiş olarak eve dönüyorsun. Ben 15 kilo aldım, çok korkuyorum, veremeyeceğim diye. Şimdiden çok teşekkür ederim

Canım bende ilk doğumumda 15 kilo aldım.Ama daha 40 ım çıkmadan pantalonlarımı .giymeye başladım. Yani sadece 3 kilo kaldı bende.Ama doğum sonrası dikkat etmediğimden ve daha sonrada doğum kontrol hapı kullandığım için veremedim,dahada aldım.Ama bu hamileliğimden önce 8 kilo vererek hamile kaldım.Şimdi 26 haftalık oldum ve 9 kilo aldım.Ayda 2 kilo alsam 15 -16 kilo ile bitiririm heralde.
Yanlız siz benim yaptığımı yapmayın bebeği emzirirken birazcık dikkat edersek kilo vermemiz daha kolay.Süt için en önemli şey su.Bol bol su içip azıcık dikkatle kilolar kendiliğinden gidiyor.
Ama şimdi bunları düşünmeyin Öncelikle bebeklerimizin sağlığı geliyor.Birde tabiiki bu günlerin kıymetini bilmek.:dance::dance:

Bence Korkulacak bısı Yok o kadar dusunme Dogumu ben ıkı gun hastanede kaldım normal dogum yaptım Kızım suan ıkı bucuk yasında ve 9 haftalık gebeyım Kızımı yenı dogurdugumda psıkolojım bozulmustu bı daha dogum yapamam dıe dusunmustum ama gercekten guzel seyler hıc kolay elde edılmıo Cocugunu kucagına aldıgında zaten butun sancılarını unutacaksın ve degdıgıne ınanacaksın allah sana kolay dogum nasıp etsın ıns.. bende d

SELAMMM
BENİM OĞLUM ŞİMDİ 3,5 YAŞINDA KORKMADIM ARAŞTIRMADIM DERSEM YALAN OLUR HER ANNENİN İLK HEYECANI İLK TEDİRGİNLİĞİ TABİİKİ BENDEDE VARDI.VE DOĞUMA 15 GÜN KALAYA KADAR ÇALIŞTIM.AYRICA BENCE DOKTORUN POZİTİF YAKLAŞIMI ÇOK ÖNEMLİİİİİ.NEYSEEE BEN SEZERYAN İLE DOĞUM YAPANLARDANIM 11:20 (ÖĞLE) DE AMELELİYATHANEYE GİRDİM 11:30 DA OĞLUM EŞİM VE AİLEME GÖSTERİLDİ.HATTA DOKTOR MUAYENESİNİ YIKANMASINI,GİYDİRİLMESİNİ İZLEDİLER TABİİ BENDE ÇÜNKÜ KAMERAYA ALDILAR AMELİYATHANEDEN ÇIKIŞ İTİBARİ İLE 12:00 DA ODADA İDİM VE İLK EMZİRME GERÇEKLEŞTİ.İLK 2-3 SAAT BİRAZ ZORLANDIM AMA SONRASINDA ZİYARETE GELEN YAKINLARIM SANKİ HİÇ DOĞUM YAPMAMIŞSIN DEDİLER AYNEN DE ÖYLEYDİ ÇOK RAHAT GEÇTİ.ŞİMDİ OĞLUMA KARDEŞ İSTİYORUZ KISMETSE NİSANDA HAYIRLI HABERLER ALIRIZ.ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISU OLSUN DUALARIMIZI KABUL ETSİN.:emir_bebek: :nazar: :emir_bebek: :nazar::emir_bebek::nazar::nazar:

X