doğum yapanlara bir sorum olacak???

axsxkitom

Konyanın Gülü :)
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2007
487
10
38
doğum yapmışlara bir sorum var : geçenlerde internette doğum videolarını izliyordum. bir doğumu izlerken (normal doğumdu) bebek çıktıktan sonra anneden idrarını yaparcasına hatta dahada fazla su geldi.. sizdede oldumu böyle bişey.. biraz ürküttü bu beni..

bir diğer sorum ise : yine normal doğum yapanlara plesanta (eşi) çıkarken aynı doğum gibi mi oluyor. yani sancı ve acı oluyormu..
kimisi doğumdanda beter diyor..korkuyorum..
beni bu konularda aydınlatırsanız sevinirim..hiç olmazsa korkularımı yenerim..
şimdiden teşekkürler..

orada olan hiçbişeyi ne görüyosun ne duyuyorsun ne de hissediyorsun canım kafanı takmamanı öneririm

plesantanın çıkışı doğumdan kötü falan değil dediğim gibi doğumdan sonra orada olan olayları farketmiyorsun

evet bebek cıktıktan sonra ıcınızdekı kalan su hemen boşalır ve ardından plesenta cıkar.bunun çıkması zor bışy değil inanın içinizdekı o suyun boşalması sızı okadar rahatlatıyor kı tahmın bıle edemezsınız o duyguyu.boyle bır rahatlık ıçındecıkan plesentayı zaten pek fazla anlamazsınız..dıkış atarken bıle az hıssedıyorsunuz bunları takmayın kafanıza doğum çok guzel bır olay...bir mucize..herkesın doğumu farklıdır yaşanır ve gorulur..dileriz doğum yapınca duygularınızı yazarsınız..bende cok merak edıyordum doğumu yaşayınca gordum...bebek yola gırınce allah cesaretını de verıyor...merak etmeyın sevgıler...:teytey:

biraz olsun rahatladım. teşekkürler..
bıraz degıl tam rahatlamanız gerekıyorkı kolay doğum yapasınız:)))
bende cok fufuka yanı canı cok acıyan korkan bırıydım ama bebeğimi kucağıma alınca herşeyın çok kolay ve dayanabılır oldugunu gordum bazen hala kendıme sasıyorum bunu ben mı dopğurdum dıye...:)) doğum masasındayken daha beş dakıkalık doğum bıtmış dikişlerim atılmıştı eşim bana bırdaha doğum yaparmısın dıye sordu bende hıç tereddut etmeden evet dedım demem o ki doğum yapmak bir kaç saat yada bır gun suruyor ama bıtıyor ya buyutmek bir canlıyı yetıştırmek daha zor ben bunu gordum... hiç korkmayın doğumdada panık olursanız zor dogum yaparsınız nefes egzersızlerıne calısın doğumda cok yararı oluyor ....:teytey:

henüz hamile değilim ama böyle şeyleri duyup gördükçe korkuyorum biraz.
ama allah o an güç kuvvet verir herhalde..zor ve acı bişey olsa kimse birden fazla çocuk doğurmazda herhalde...

sağolun arkadaşlar verdiğiniz bilgiler sayesinde rahatladım..

dogumdan sonra plazentanin ciktigini hissetmiyosun bile ama herseyin dogali güzel cocuk icinde normal dogum iyi

canım oo bebek gelirken onla beraber suyunun gelmesidir belki doktoru her açilmada suyunu azaltmamıştır bebgin bir anda bebekle beraber gelmiştir suyu ..... 2.si hayır bende yaptım eşii gayet normal çıktı nasıl diim sanki adet olurken basne büyük kan pırtılarıda parça şeklinde gelirya hissedersin aynı öleydi benim dogumum böleydi çok şükür iiydi öle yapan nasıl olmuş eşi çıkarırken bilemedim kafamçokkarıştı

ya kızlar doğum zor değil mi yaaa,çok canınız yanmıyo mu

canım ben henüz doğum yapmdım ama allah izin verirse son anda sorun çıkmazsa normal istiyorum....acı dediğin neki acı 1 saat sürecek mutluluğu ömür boyutarif bile edilemez onun mutluluğu...rabbim olmayanlarada yaşatsın inş bu duyguları aminnnnnnnnnnn!!!!!!!!

canım çok korkmama rağmen ilk doğumumu doktorumun ikna etmesiyle normal olarak yaptım zor tabiki ağrıda acıda çekiyorsun çok kolay dersem yalan olur ama doğum bitipte bebişini kucağına aldığın zaman hiç bir acıyı hissetmezsin şimdi ikinci bebeğime hamileyim ve yine korkuyorum ama yin normal doğum düşünüyorum adı üstünde normal doğum neden ameliyat olalım ki....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…