Aile Planlaması dogum sonrasi nasil korunacagim :-(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

yasamayiseviyorum

şansınla gel miniğim
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2012
1.457
4
kizlar iki bucuk aylik bebegim var Rabbim olmayanada versin ama tekrar hamile kalmaktan cok korkuyorum ne ile korunucam bir karar veremedik spiral bana uygun degil rahim dar doktor soyledi. prezervatifi esim kullanmiyor hap deseniz emziriyorum yasak offff offf geri cekmeyle beraber olduk bugun cok korkuyorum simdi. daha hic hasta olmadim dogumdan beri emzirdiginden duzensiz

kizlar iki bucuk aylik bebegim var Rabbim olmayanada versin ama tekrar hamile kalmaktan cok korkuyorum ne ile korunucam bir karar veremedik spiral bana uygun degil rahim dar doktor soyledi. prezervatifi esim kullanmiyor hap deseniz emziriyorum yasak offff offf geri cekmeyle beraber olduk bugun cok korkuyorum simdi. daha hic hasta olmadim dogumdan beri emzirdiginden duzensiz

allah bagıslasın:nazar: doktorunuza danıstımızmı acaba en iyisi onlardan bilgi almak

bnm bebeğimde 2.5 aylık bende tabiki hemen arkasında bi daha hamile kalmak istemiorum 3 senedr evliyim ve geriçeklme yöntemyle korunduk hep ama şimdi ikinci adetimi oldummmm 40ımdan snra olduğumda normaldi ama şimdi damla damla gelio değişik oldu yani 3 aylık iğneler var emziren anneler için en uygun o ymuş pazartesi günü sağlık ocağına gidicemm ebemize sorucam bi yapalım derse yapdırıcam 3 ay kafa rahat oh=)=) bende araştırdımmda hap bana göre değil ben unuturum hapı içmeyii ama kafama takılan bu iğne adetliyken yapılıomuş benm dün oldu adet ama biraz gelio sonra dımdım anlamadım nasıl iş bu şekldeyken vururlarmı o iğneyi bilmiyorum

ben de şimdiden kara kara onu düşünüyorum. benim eşim de prezervatifi sevmiyor. eğer ebeye sorarsan buraya yazar mısın arkadaşım? alıntı yaparsan yazdığını da görürüm. bir de doğumun normal mi sezaryen mi oldu? normal doğum ilişkiyi nasıl etkiliyor onu da merak ediyorum. :26:

Emziren kadinlarda kullanilan baska bir hap var canim. Minipil diye geciyor bir arastir istersen.bunun icinde sadece progesteron var ostrojen yok o yuzden emzirirken kullanilabiliyo.

ben de şimdiden kara kara onu düşünüyorum. benim eşim de prezervatifi sevmiyor. eğer ebeye sorarsan buraya yazar mısın arkadaşım? alıntı yaparsan yazdığını da görürüm. bir de doğumun normal mi sezaryen mi oldu? normal doğum ilişkiyi nasıl etkiliyor onu da merak ediyorum. :26:

Arkadaşım bende normal doğum yapmıştım 40 çıktıktan sonra doktoruma gittim hap verdi benim eşimde prezervatif istemiyo bende mecbur kaldım hap aldım ama hakikaten benim için çok rahattı hap ayrıca normal doğumdan sonra ilişkide hiç bi değişiklik olmuyo aynen eskisi gibi devam 😄

Arkadaşım bende normal doğum yapmıştım 40 çıktıktan sonra doktoruma gittim hap verdi benim eşimde prezervatif istemiyo bende mecbur kaldım hap aldım ama hakikaten benim için çok rahattı hap ayrıca normal doğumdan sonra ilişkide hiç bi değişiklik olmuyo aynen eskisi gibi devam 😄

vajina genişliyor, büyük problemlere yol açıyor diyorlar. ben de çok kararsız kaldım. gerçi daha çok erken ne olacağı belli değil ama en azından aklımda bir fikir olsun istiyorum. bir de emzirirken doğum kontrol hapı kullanılıyor mu? :44:

vajina genişliyor, büyük problemlere yol açıyor diyorlar. ben de çok kararsız kaldım. gerçi daha çok erken ne olacağı belli değil ama en azından aklımda bir fikir olsun istiyorum. bir de emzirirken doğum kontrol hapı kullanılıyor mu? :44:

Ya benim sütüm kesildiği için hap kullandım ama bi yakınım emzirenler için hap var doktor ondan vermişti

benım drum sprial taktırcaksın dedı minpil diyee bır hap olduğunu hıç duymadım. sprıalda taktıramam korkuyorum. 3 aylık ığneleri düşünüyodum ama netten araştırın kızlar tavsıye edılmıyo mahfedıyomuş butun hormonları. mecbur eşlerımız koruncak korunmazlarsa kendılerı bılır bacı kardeş uyuruz:KK53:

ben 3 aylık iğneyi denicemmm bi dahaki ay.sprel takdrmak istiorumm ama korkuyorum ya takdıranlar acıyomuu ve herhalde onu hissetmiosnz deilmi takldkdan snra en azndan bisüre falan

ben 3 aylık iğneyi denicemmm bi dahaki ay.sprel takdrmak istiorumm ama korkuyorum ya takdıranlar acıyomuu ve herhalde onu hissetmiosnz deilmi takldkdan snra en azndan bisüre falan

sağlık ocagndaki ebem 3aylık iğneyı yapmadı bşka bişi yapalım dedm çocuğunu emzrmen bitene kdr eşin korunsun dedi ondan snra gel bişeyleryapalım dedi :S

X