Doğum sonrası korse?

• Konu Sahibi şeker kız kendi
link ismi vermek yasak sanırım
bu konuyla ilgili biraz araştırdım sezeryanlılarda en az bir ay sonra korse kullanılması öneriliyor ve çok fazla faydalı olmadığı da ekleniyor. ancak egzersiz ve yürüyüşlerle bu sorunun ortadan kalkması mümkünmüş.
arama motoruna"doğum sonrası korse kullanımı" yazarsanız daha bilimsel ve doğru bilgiler almış olursunuz

ben de çok olumlu şeyler duydum korse ile ilgili. ben arada alman ve ingiliz hamile forumlarına bakıyorum, valla herkes tavsiye ediyor, tabi doktora sormak şartıyla

Progesteron sayesinde çatı kemiğimiz olsun, kaburgalarımız olsun gevşiyor, salıyor. Doğumdan sonra da vücudumuzun toparlanmasında neden yardımcı olmayalım. Umarım benim doktorum birşey demez, ben aldım bile korsemi, hatta reklami de gwen stephanie ve Gwyneth Paltrow ile yapan bir markadan aldım. Bunlar da doğum sonrası o korse sayesinde toparlanmışlar.

kızlar ben doktoruma sordum kullanılanılabilirmiş zararı yokmuş...

dogumdan sonra bende korse taktım hatta bızde kuşak derler karadenızlılerde :)
anneannem zorla taktırmıstı göbek kalmasın dıye 40 gun ıyıkı takmısım sımdı gobek falan yok

kızlar benim anneme de sar demişler, sarmış ve karnı sarkık kalmış valla herkes bi şey söylüyo, insan karar veremiyo, zaten iyice deforme olduk bebişler için, bi de karnımız sarkmasın sonra...

Estetik görünümüne özen veren kadınların bazıları için anneliğin belkide kötü yanlarından biridir, doğum sonrası kalan fazla kilolar. Ancak bir takım uğraşlar neticesinde bu kilolarınızdan kurtulabilir ve tıpkı doğum öncesi sahip olduğunuz vücudunuza geri dönebilirsiniz. Bunu başaramayanların tercihi ise, doğum sonrası korse kullanmaktır. Lakin, doğum sonrası korse kullanımı hakkında olumsuz olarak yazılan birçok bilgi var. Bu bilgilerin doğruluk payını merak edenler için, doğum sonrası korse kullanmanın yararları ve zararları nelermiş, buyurun okuyup öğrenelim…

Normal ve Sezaryen Doğum Sonrası Korse Kullanmak

Fazla kilolarınız saklamak isteyen annelerin doğum sonrası korse kullanmaya başlamasının aslında hiçbir yararı olduğunu söylemeyen uzmanlar, aksine böyle bir davranışa girişmenin anne sağlığını olumsuz etkilediğini diler getirdiler. Normal ya da sezaryen doğum sonrası korse kullanmak, damarları sıktığı için kan akışını durdurur ve doğum sonrasında atılması gereken kanın dışarı çıkmasını engeller.

Doğum sonrası korse kullanmaya başlamak aynı zamanda hareketlerinizi de kısıtlar. Oysaki, doğumda alınan kiloları vermenin en etkili yollarından biri, bol bol hareket etmektir. Doğumda aldığınız kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız uzmanların önerisi, bebeğinizi emzirmenizdir. Emzirmek, bir annenin kilo vermesini en iyi derece etkileyen olaydır.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…