Doğum Sonrası ilaç kulanıyo musunuz?

Gamze_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2008
626
9
Kızlar hamileyken cogumuz elevitle kan hapı kullandık dogumdan sonra agrı kesiciler hariç kan hapı vermişti doktor sizler ne kullanıyosunuz?

Dogum sonrası verdigi ilaclar;
alfasilin antibiyotik
minoset
birde maltofer * fol cigneme pastili

ben kulanmıyorum hic bişi kan hapı verdi ama kutu icinde 3 tablet olarak ben 2 tabletini bitirdim 3 kulanmıyorum

ben sadece günde 1 tane ferrum fort kan hapı alıorum
almadıım zaman yatak döşek yatıtorum hiç dermenım kalmıo ve çok üşüyorum 4 hafta önce sezeryan oldum hala kanamam bitmedi

bana ilk largopen antibiyotiği kan hapı ve ağrı kesici vermişti antibiyotik bitti şimdi kan hapına dewam ediyorum gyno ferro sanol adı...

bana sulcid antibiyotik vermişti bitti daha almadim
parol vermişti fazla ağrim olmadiği sürece almiyorum
ferrum fort vermişti kabizlik yapti kan değerlerim normal olduğu için ara ver dedi
haa bişey sorucam kabizlik için doktor bana duphalac yazmişti iki sefer içtim kabizliği gideriyo ama bebişimde ishal ve karin ağrisi yapiyo reçetede hiç bi sakincasi yok diyo doktorda emzirdiğimi biliyodu öyle yazdi ama benim oğlumu rahatsiz etti kabizlik için başka napabilirim
kendimi zorlayamiyorum dikişlerim çok aciyo allahim ben bu kabizlikla napicam

Canim bende vitamine ve ayni kan hapina devam ediyorumm ..ayrica kabiz sökücü ve alt taraftaki dikişler için ilaç kullaniyorumm..zorlanmamak içinn..isimleri şuan aklimda değil..

bendede ayni şeyler var canim neredeyse daha bir defa içtim bakalim gözlemleyince söylerim artik sizee

Elevitlerin prospektusunde emzirme için de sutun kalıtesini artırır diyodu kızlar ben dogumda doktoru değiştirdigim için soramadım hamileyken kullanıyoduk diye ben simdi de kullanıyorum cocuk doktoruna da daha 20 gun var gitmeme ilk giden bi sorsa ya..
Anne ishal olunca bebek de oluyo ghanelim kayısı kompostosu iç..

ben de dikişlerim için parol alıyorum ağrım çok olduğunda, dikloron iğnelerim de vardı, bir de bir ilaç daha 5li.. bunun yanısıra doktorum elimdeki gynoyu bitirene kadar kullan demişti..

bana 4 adet ilaç verdi
panadol,bekunis,aprol,amoklavin...
ilaçları içmezsem karnım çok kötu agrıyor...kan hapına devam et demedi bana doktor o yuzdende içmiyorum....

kabızlıga gelince karnım zaten çok şiş, kabızlıkta üzerine eklenince akşamdan sonra dahada işkence gibi oluyor...bugun kayısı hoşafına basladım inşallah işe yarar...

bana ilk 1 hafta antibiyotik ve agrı kesici verdi
ama sonra bitince baska ilac vermedi
kanamam olmadı diye galiba fazla..agrın olursa agrı kesici al dedi o kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…