Doğuma Hazırlık Doğum sonrası bebek bakıcısı tavsiyelerinize ihtiyacım var

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

cerenery

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2015
616
445
Kızlar merhaba,

Özel sektör çalışanı bir anneyim. Malum doğum izni 4 ay bozdur bozdur harca.
Gönül ister ki işi bırakıp bebeğimle kalayım ilk 3 sene kreşe kadar. Ama mümkün değil.

Eğer olursa 4 aydan sonra esnek çalışma saatleri ile bir 6 ay daha idare etmeye çalışacağım ama yine de her gün evde olamayacağım. 3 gün çalışıp 2 gün evde kalacağım gibi görünüyor.

E zaman da yaklaşıyor. 5 ay bitmek üzere.
Bebeğimi emanet edebilecek birini bulmam, alışmam, hatta memnun kalmazsam da değiştirmem için bir iki ay sonra mülakatlara başlamam gerek.

Bu konudaki tecrübeleriniz neler?
Bana nasıl tavsiyede bulunabilirsiniz?
Tanıdığınız birileri var mı? Referanslı?
Bebek bakıcısı istihdam eden İK şirketleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
İstanbul Anadolu yakasındayım...

Allah kolaylık versin işiniz cidden zor ... Birine guvenmek alismak cok zor benim bakici tecrubem olmadi ama yakin cevremde cok var ogrmenlik yapiyorum arkadaslarimdan ve akrabalarimdan biliyorum ilk oncelikle yakin cevrenizde bir arastirma yapin derim sonrasinda en az lise cocuk gelisimi mezunu olan birini almaniz tavsiyem ... Ogr!enler odasinda o kadar cok dinliyorum kin bakici muhabbetlerini :)) ordan edindigim bilgiler bunlar... :)

Kızlar merhaba,

Özel sektör çalışanı bir anneyim. Malum doğum izni 4 ay bozdur bozdur harca.
Gönül ister ki işi bırakıp bebeğimle kalayım ilk 3 sene kreşe kadar. Ama mümkün değil.

Eğer olursa 4 aydan sonra esnek çalışma saatleri ile bir 6 ay daha idare etmeye çalışacağım ama yine de her gün evde olamayacağım. 3 gün çalışıp 2 gün evde kalacağım gibi görünüyor.

E zaman da yaklaşıyor. 5 ay bitmek üzere.
Bebeğimi emanet edebilecek birini bulmam, alışmam, hatta memnun kalmazsam da değiştirmem için bir iki ay sonra mülakatlara başlamam gerek.

Bu konudaki tecrübeleriniz neler?
Bana nasıl tavsiyede bulunabilirsiniz?
Tanıdığınız birileri var mı? Referanslı?
Bebek bakıcısı istihdam eden İK şirketleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
İstanbul Anadolu yakasındayım...
Benim kız kardeşim de cok aradı bulamadı.sonra çevreden araştırmaya başladık ve annemin arkadası bakmaya başliycak ay başınd.ara ara bakıyor şuand lışması için.sizde çevrenizi araştırsanız diyorum.yakın olsak ben bakardım.daha önce komsumun 3 yaşindki kızına 1 sene kdar bakmiştim(gönüllü olarak)

Allah kolaylık versin işiniz cidden zor ... Birine guvenmek alismak cok zor benim bakici tecrubem olmadi ama yakin cevremde cok var ogrmenlik yapiyorum arkadaslarimdan ve akrabalarimdan biliyorum ilk oncelikle yakin cevrenizde bir arastirma yapin derim sonrasinda en az lise cocuk gelisimi mezunu olan birini almaniz tavsiyem ... Ogr!enler odasinda o kadar cok dinliyorum kin bakici muhabbetlerini :)) ordan edindigim bilgiler bunlar... :)
Çok teşekkür ederim. Çok dertliyim inşallah yakınlarımdan bir çözüm bulurum. Tanımadığım birine güvenemem bebeğimi de emanet edemem. Hakkımda hayırlısı...

Benim kız kardeşim de cok aradı bulamadı.sonra çevreden araştırmaya başladık ve annemin arkadası bakmaya başliycak ay başınd.ara ara bakıyor şuand lışması için.sizde çevrenizi araştırsanız diyorum.yakın olsak ben bakardım.daha önce komsumun 3 yaşindki kızına 1 sene kdar bakmiştim(gönüllü olarak)
Ay canımm çok teşekkür ederim. Keşke yakın olsaydık. Ama söylemen bile çok önemli.
Bakalım çevremi araştıracağım.
İnşallah birilerini bulurum...

Ay canımm çok teşekkür ederim. Keşke yakın olsaydık. Ama söylemen bile çok önemli.
Bakalım çevremi araştıracağım.
İnşallah birilerini bulurum...
Ben aeverim cocuklarla vkit geçirmeyi.kızımın yanınd bir çocuga daha bakarım vall hem arkadas olurlar hemse kardeş sevgisi tadar kızım hemde birine yardımımız olur.inşallh birini bulursun işin zor

X