Doğum sancısı tutan kadın kocasının yardımıyla salonda doğum yaptı

Rline

Guru
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2012
2.228
194
Gece yarısı aniden doğum sancıları tutunca eşine salonun ortasında doğum yaptıran adam, gebelik yaptığı görüntüleri saniye saniye kaydetti.

Hürriyet Kelebek'in haberine göre İngiltere'nin Leicester şehrinde geçtiğimiz pazar günü 03.30'da doğum sancısı başlayan Holly Dawson (24) oldukça şanslıydı. Holly'nin eşi Martin Boyce (34) Holly'nin sancısının artması üzerine hemen kamerayı ayarladı, kolları sıvadı ve ebe gelmeden önce eşini doğuma hazırlamaya başladı.

56cc355818c7734be07fcc7b

"ÇOK HAZIRLIKSIZ YAKALANDIK"

Dailymail'in haberine göre; eşi için adeta bir ebe olan Martin, kamerayı önceden doğum için hazırladıklarını ama bebeği kendisi doğurtmak zorunda olduğunu bilmiyordu. Çift bu duruma sabahın çok erken saatlerinde çok hazırlıksız yakalandı. Martin, "Pazar günü Holly beni 03.30'da beni uyandırdı ve panik içerisinde bebek geliyor'' dedi. Durumu hastaneye gidemeyecek kadar kötü olan genç kadın, bebeğini evde doğurmak zorunda kaldı. Ebeyi aradıklarında henüz yolda olduklarını söylediler, bu yüzden Holly ebelerle telefonla iletişim kurmak zorundaydı.

56cc34cf18c7734be07fcc75

BEBEĞİN KAFASI GÖRÜNMEYE BAŞLAYINCA...

Doğumun başladığını ve bebeğin kafasını gördüğünü söyleyen baba Martin, "Rolümün sadece Holly'nin elini tutmak olduğunu düşünüyordum ama düşündüğüm gibi olmadı. O anda beynimde bir şeyler değişti ve içgüdü devreye girdi" dedi. Çift bu işlemin çok uzun süreceğini düşünüyordu ama bebeği oturma odasında doğurtan baba Martin, tam 40 dakika sonra bebeği annesinin kucağına vermeyi başardı.

56cc34c318c7734be07fcc73

"10 SANİYE KADAR HİÇ SES ÇIKMADI"

Martin: ''10 saniye kadar hiç ses çıkarmadı sonra cilt teması için onu annesinin göğsünün üzerine koyduk bunun akabinde bebeğimiz küçük bir çığlık attı ve nihayet rahatça bir nefes alabildik. Her şey bittikten sonra kamerayı kurduğumu hatırladım ama şükürler olsun ki kamera her şeyi yakalamış, başarmıştım.''

İŞTE O ANLAR:

56cc368618c7734be07fcc96

Kaynak: Hürriyet Kelebek

Vay be maşallah!
Ben de evde saglikli sekilde dogurmak isterdim, insan ne rahat eder, hastanelerden nefret ediyorum yaw

Bu benim 3. Dogumum olacak tecrübem var bu konuda peki neden hastanelerde bu sekilde dogum yaptirmiyorlar ?
Cunku nedense hastanelerde hastanin kolayina geldigi gibi degil dr'un kolayina geldigi gibi davranmak diye yanlis bir uygulama var.

Oysa dogum yapan anne nasil rahatsa o pozisyonu almali, hatta videodaki bayanin pozisyonu en kolayi, bir de hepimizin kullandigi bir tabir vardir 'ebenin orekesi' diye, o öreke alti delik bir tabureymis ve dogum aninda kullanilirmis, klozet gibi dusunun ve klozette insanlar psikolojik olarak daha kolay ikinir, o yuzden de eskiden o örekeler kullanilirmis. Simdi pek modern oldugumuz icin ya sezeryan yapiyoruz ya da catalda doguruyoruz!!

Benim yasadigim ulkede istersen ayakta dogur, kimse bir sey demez, hatta ebeler, dr lar destekler anneyi. Burada su dolu kuvette de dogurabiliyoruz. Malesef Turkiye'de bu tarz bir dogum hayal etmek cok zor cunku buyuk cogunluk dr lar annenin uygun pozisyon almasiyla filan ugrasmaz, zaten normal dogumla ugrasan da gittikce azaliyor, kesip geciyorlar herkesi, bahane de hazir; catin dar, bebek ters, bebek kilolu..

Cunku nedense hastanelerde hastanin kolayina geldigi gibi degil dr'un kolayina geldigi gibi davranmak diye yanlis bir uygulama var.

Oysa dogum yapan anne nasil rahatsa o pozisyonu almali, hatta videodaki bayanin pozisyonu en kolayi, bir de hepimizin kullandigi bir tabir vardir 'ebenin orekesi' diye, o öreke alti delik bir tabureymis ve dogum aninda kullanilirmis, klozet gibi dusunun ve klozette insanlar psikolojik olarak daha kolay ikinir, o yuzden de eskiden o örekeler kullanilirmis. Simdi pek modern oldugumuz icin ya sezeryan yapiyoruz ya da catalda doguruyoruz!!

Benim yasadigim ulkede istersen ayakta dogur, kimse bir sey demez, hatta ebeler, dr lar destekler anneyi. Burada su dolu kuvette de dogurabiliyoruz. Malesef Turkiye'de bu tarz bir dogum hayal etmek cok zor cunku buyuk cogunluk dr lar annenin uygun pozisyon almasiyla filan ugrasmaz, zaten normal dogumla ugrasan da gittikce azaliyor, kesip geciyorlar herkesi, bahanede hazir; catin dar, bebek ters, bebek kilolu..
Bende yurtdışındayım burada da normal.dogumu destekliyorlar hatta sezeryan olacak kadinlara bile belki olur amaciyla sanci cektiriyorlar hemen sezeryana almıyorlar.

Ama bana dogumlarimda farkli bir pozisyon teklif etmediler doguma hazirlik kursuna katılacağım orada ebeye sorup bilgi alırım inşallah

Benim yasadigim ulkede istersen ayakta dogur, kimse bir sey demez, hatta ebeler, dr lar destekler anneyi. Burada su dolu kuvette de dogurabiliyoruz. Malesef Turkiye'de bu tarz bir dogum hayal etmek cok zor cunku buyuk cogunluk dr lar annenin uygun pozisyon almasiyla filan ugrasmaz, zaten normal dogumla ugrasan da gittikce azaliyor, kesip geciyorlar herkesi, bahane de hazir; catin dar, bebek ters, bebek kilolu..
Evet bana da çatın dar diye teşhis koydular ama dinlemedim normal doğurdum

YAŞADIGINZI YERİN KIYMETİNİ BİLİN NE DİYELİM BİZ HALAA NELERLE UĞRAŞIYORUZ

YAŞADIGINZI YERİN KIYMETİNİ BİLİN NE DİYELİM BİZ HALAA NELERLE UĞRAŞIYORUZ
Aslinda burada hersey o kadar ilkel ki gorseniz sasirirdiniz;

mesela 9 ay boyunca ultrasona sadece 1 kere giriyorsunuz,
cinsiyeti de sormazsaniz soylemezler,
dr kontrol etmez ve dogurtmaz (hayati bir tehlike olmadigi surece),
sadece ebelerle muhatap olursunuz,
seker yuklemesi filan yok, nst yok, ikili ya da uclu test yok, cati muayenesi yok, su kontrolu yok..
9 ay icinde arada bebegin kalbini dinlerler o da cok eski bir aletle,
dogumda da yine hersey boyle eski moda,
Ameliyathane filan yok, sanci cektigin odada dogurursun,
Bebegi yikamazlar ve giydirmezler,
Direk anneye verirler,
Dogumdan sonra saatlerce oyle yattik kizimla,
Artik kollarim agridi da esime verdiler bebegi.

Bunlara gore kadin ve bebek bu surec icin bedenen hazir, onlar sadece acil bir durumda mudahale etmek icin varlar, bana ilk basta cok garip gelmisti ama baktim varmis bi bildikleri. Anne-bebek ölumu de yok denecek kadar az bu kadar rahatliga ragmen. Demek ki herseyi dogal birakmak lazim, su akip yolunu buluyor.

Bende yurtdışındayım burada da normal.dogumu destekliyorlar hatta sezeryan olacak kadinlara bile belki olur amaciyla sanci cektiriyorlar hemen sezeryana almıyorlar.

Ama bana dogumlarimda farkli bir pozisyon teklif etmediler doguma hazirlik kursuna katılacağım orada ebeye sorup bilgi alırım inşallah
Belki sizin oyle rahat ettiginizi dusundukleri icin teklif etmemislerdir, siz kipirdansaniz ya da pozisyon degistirseniz tepki vermezler belki de.. Hem tecrubelisiniz de, bu sefer nasil rahatsaniz onu yaparsiniz ins.. Saglikli bir dogum dilerim size.

Vallahi pes yani adamıda canı gönlünden tebrik ediyorum biz kadınlar korkarken o nasıl cesaret etmiş bu duruma ..,
Şimdiden bende bi korktum ayrıca durmuşş öyle yaa bebege bişey olmazmı :KK43:

X