doğum lekesi

siderolites

Guru
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2012
4.787
3.566
arkadaşlar merhaba, benim küçük kızım 18 aylık ve literatürde ki tüm doğum lekelerine sahip. fakat beni endişelendiren karın bölgesinde 2 adet 3-4 cm çağında sütlü kahve leke var. çocuk doktorumuz bu onun makyajı annesi endişelenme dedi. kızkardeşimin eşi de aile hekimi o da önemsiz dedi. başika bir çocuk doktoruna da sordum o da normal ama geçmez dedi. Endişelenmemin sebebi bu sütlü kahve lekelerin NF denilen genetik bir hastalığın ilk belirtisi olması. Anne olarak çok endişelendim ama şimdi de aklıma takılmaya devam ediyor. Sizlerin çocuklarında da bu doğum lekelerinde var mı? bir sorun yaşadınız mı? cevaylar için çok teşekkürler

teşekkürler cevap için, yaş ile artabiliyormuş benim de aklıma geldikçe yüreğim ağrıyor ama hamd olsun doğduğundan beri 1,5 yıldır artmadı.ailemizde de yok ama yine de görülebiliyormuş.

Ancak mutasyon olmasi lazim. Ayrica NF nin bir suru ek gostergesi de mevcut. Cocugunuz sağlıklıysa ve sadece 2 tane lekesi varsa artik siz de bosverin. Kac tane doktor onemsiz demis, +1 olarak ben de onemsiz diyorum. Iciniz rahat olsun.

O kadar doktora danışmışsınız. Bence bi derin nefes alıp sakinleşin.
değil mi? beynim senin gibi konuşuyor , kalbim başka. aslında internetten kimsenin hastalık okumaması lazım ben günlerce okudum bu hastalığı ve resmen kalbime korku ektim. bu konuyu unutmam lazım ama etrafımda da bu şekilde doğum lekesi olan ve sorunsuz büyüen kimse yok. bizim ailede kimse de doğum lekesi yok. birisi benim çocuklarım da vardı ama hasta değiller dese rahatlayacağım , o yüzden konu açtım zaten . obsesifim ....

Bu lekeler meme izi olabilir mi? Benim oğlumda ekstra 3 adet meme izi var. Doğumdan önce bebeklerde 7 adet meme yeri olurmuş. Doğuma kadar 5 i kaybolur ikisi kalırmış. Bizde bunların 3 ü iz şeklinde kalmış durumda. Tarif ettiğiniz lekelere benziyor. Kaç doktor önemsiz demiş bence abartmanın gereği Yok. Oğlum 6 aylık oldu. Doğumdan sonra ilk doktorumuz söylediği anda bir daha üstünde durmadım ama sonra değiştirdiğimiz iki doktorda aynı şeyi söyledi. Aklıma aksi düşünce bile gelmedi. Sadece son doktorumuz isterse ileride estetik ameliyatla aldırabileceğini söyledi. Yoksa sağlığına hiçbir etkisi yokmuş

Benim oğlumun da göz kapağının üstü ve alnı koyu pembeydi hiç kalmadı şimdi çok aglayinca kizariyor bazen ama geçti o kadar doktor söylemiş meraklanmayin

Hadi ya ben ilk defa duydum 7 meme izini benzetmek garip olucak ama hepsi dursa köpekler gibi 7 memelimi olucak tık acaba bı an sütyen dusunemedim 7 tane memeye gore

sizin bahsettiğiniz lekeler sanırım gamze gibi, bizim lekeler daha çok güneş lekesine benziyor. rahat bir anne olmayı öğrenemeden çocuklarım evlenip gidecek kaybolan günlerime yanıyorum.... çocuklar ile ilgili bir hastalık duyduğumda irkiliyorum

Benim oğlumun da göz kapağının üstü ve alnı koyu pembeydi hiç kalmadı şimdi çok aglayinca kizariyor bazen ama geçti o kadar doktor söylemiş meraklanmayin
benim kızımda bahsettiğin leke vardı göz kapaklarında daha yeni geçti, ensesinde kırmızı bir leke var, yanağında mor bir leke var , poposunda mor bir leke var ve bahsettiğim kahverengi lekeler var. çok güzel pamuğum pek belli olan lekeler değil benden başkası fark etmiyor ama ben obsesif olunca gözüme hep lekeler geliyor

Valla bildiğiniz yuvarlak 3 leke. En sonuncusu daha silik. Biz meme yeri olduğunu anlamamıştık Doğum lekesi demiştik ta ki doktor açıklayana kadar. Allah yazmasın ama kötü tecrübe yaşamadığınız için olmuş. Doktordan yana şansınız iyi gitmiş sanırım. İlk doktoruma kalsa oğlum hemolitik anemiydi. Aşırı evhamlı bir doktordu. Enfeksiyon var diye yoğunbakımda yattık ama enfeksiyon sınırdaymış enfeksiyon yokmuş meğer. Defalarca git gel doktor değiştir. Sonunda yeter dedim. Oğluma boş yere yığınla ilaç yüklediğimle kaldım. Artık üstünde durmuyorum. Her kucağına alan bu çocukta hırıltı var diyor. Doktorumuz olabilir bekleyeceksin geçedebilir bronşları dar olduğu için kalıcı da olabilir bambaşka bir sebebi de olabilir. Ama basit bir şüpheyi büyütemeyiz diyor. Bende bekliyorum. Endişeleniyorum evet ama 6 ayda yaşadıklarım büyütmemem gerektiğini öğretti bana. Rahat olun hiçbirşey yok dendiyse hiçbirşey yoktur. Kötüyü çağırmayın. Ayrıca tek bir semptom hiçbirşeyin kanıtı olamaz

Hadi ya ben ilk defa duydum 7 meme izini benzetmek garip olucak ama hepsi dursa köpekler gibi 7 memelimi olucak tık acaba bı an sütyen dusunemedim 7 tane memeye gore
Hiç o açıdan düşünmemiştim korkarım öyle olacakmış. Gereksiz bir bilgi olacak ama meme sayısı aynı zamanda tek seferde kaç bebek verebileceğini de gösterir canlının. İstisnalar haricinde. Mesela bizde 2 meme var 1 bebek beklenir normalde gibi. Konuyla alakasız ama yazasım geldi. Demek 7 meme olsa tek seferde 6 bebek uvvv

benim büyük kızımın doktoru aynı sizin ilk doktorunuz gibiydi. kaçtım zor kurtuldum ve sanırım ondan sonra böyle hastalıktan ödü kopan durmadan çocuklarımın sağını solunu inceleyen bir anne oldum. zaten küçük kızımı ona götürüyor olsaydım şuan çocuk nörolojisi vs gezip duruyorduk. çok haklısın rahat olup olumlu düşünmek var bu hayatta

O illaki oluyor. Dışardan başkasına telkin verip sonra da eşime ya bu çocuk neden ismine tepki vermiyor demem gibi. E çocuk tepki veriyor da 20 sefer seslenirsen sonunda tepkisiz kalabilir tabi ama hayır sorun yok diyecek ki bir başkası içim rahatlasın. Sizinki de öyle birşey bence. Elimizden geldiği kadar rahat olalım en azından. Pozitifliği gücüne inanırım. Sağlıkla kalın

ablamda var bir ayagı komple dogum lekesi ,

ben varım canım hemde tam türkiye harıtası şeklinde

ve kızımda var tamda totosunun altında ( ay annesı sevsin totsunu )

o yuzden sıkma canını allaha hergun şükret saglıklı diyee

Benim oglamun ensesindede var baharda çıkıyor tekrar kışın yok oluyor geri biraz daha rahat olmayı dene çocuklarımızın bize sağlıklı ihtiyacı var biz ne kadar iyi olursak onlara o kadar iyi bakariz

Bende bı gariplik var herhalde ilk aklıma o geldi ay sahiden 6 çocuk bir kerede düşünmesi bile korkutucu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…