Doğum kontrol japı ve gebelik

KelebeksiRY

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2021
2.593
3.078
Arkadaşlar merhaba. 4 aylık evliyim ve 5 kutu doğum kontrol hapı kullandım yasmin. Şimdi bebek düşünüyoruz. Doğum kontrol hapı gebeliği geciktirir mi ve ne kadar gecikir. Birde hamile kalma ihtimalini artıran şeyler nelerdir bilenler yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Bi tanıdığım doğum kontrol hapı yüzünden 5-6 ay ileri attı dedi hamileliği. Hemen olmamış. Bi arkadaşım da antibiyotik kullandığı dönemde hamile kalmış hapa rağmen. Antibiyotik DK hapının etkisini azaltıyormuş. Yani kişiden kişiye değişiyor demek ki. Hergün 1 tane kuru incir ve vitamin takviyeleri işini kolaylaştırabilir. Ben multivitamin içiyorum supradyn tarzı takviye ile yumurtlama görüyorum ama ben pcos um o ayrı konu. Reglinizin bitiminden 2 gğn sonra ovülasyon testine başlayın derim

Çok teşekkür ederim ve evet sanırım kişiden kişiye değişiyor bende araştırmalarım sonucu fark ettim. Tavsiyen için çok teşekkürler bahsettiğin takviyelere en kısa zamanda başlayacağım. Umarım senin içinde bu yolun sonu güzel olur, Rabbım dileğini gerçek etsin hayırlı bir bebek nasip etsin sana da

Merhaba yazınızı gordum hemen sormak ıstedım, Yasmınde ılk 3ayda aşırı bulantı baş donmenız oldumu onu osrcaktım

Bunu hapa bağlamak doğru olmaz. Hapı bırakıp sonraki aya hamile kalan arkadaşım da var, hatta sitede böyle üyeler de var. 6 ay sonra kalan da var hiç kalamayan da var meğer sorunu varmış.

Bende çok merak ediyorum doğum kontrol hapı kullanıyorum 2. Kutumuda bitirdim hiç aksatmadim saat kurdum aynı saatte içtim suan 7 günlük aradayim adet olmayı bekliyorum ama bugün 5. Günüm olmasına rağmen adet olmadım korktum gerçekten hamile olabilir miyim sizce bide bilmiyordum aferin ilaç kullandım etkisi azalmışmidir ilacın

Çok teşekkür ederim ve evet sanırım kişiden kişiye değişiyor bende araştırmalarım sonucu fark ettim. Tavsiyen için çok teşekkürler bahsettiğin takviyelere en kısa zamanda başlayacağım. Umarım senin içinde bu yolun sonu güzel olur, Rabbım dileğini gerçek etsin hayırl
Merhaba yazınızı gordum hemen sormak ıstedım, Yasmınde ılk 3ayda aşırı bulantı baş donmenız oldumu onu osrcaktım
Yok hayır yaşamadım sadece ilk ay ara kanama yaşadım

Bunu hapa bağlamak doğru olmaz. Hapı bırakıp sonraki aya hamile kalan arkadaşım da var, hatta sitede böyle üyeler de var. 6 ay sonra kalan da var hiç kalamayan da var meğer sorunu varmış.
Öyle mi çok sevindim buna 6 ay geciktirir diyorlardı üzülmüştüm açıkçası

Annem 18yıl hap kullandı. Bıraktığı hafta hamile kaldı. 42 yaşındaydı o zaman. Doğum kontrol hapı gebeliği engelleseydi annemin kısırlaşması lazımdı.

Çok teşekkür ederim ve evet sanırım kişiden kişiye değişiyor bende araştırmalarım sonucu fark ettim. Tavsiyen için çok teşekkürler bahsettiğin takviyelere en kısa zamanda başlayacağım. Umarım senin içinde bu yolun sonu güzel olur, Rabbım dileğini gerçek etsin hayırl

Çok teşekkür ederim,duanızı almak nasipmiş İnşaAllah hepimizin

Valla çok mutlu ettiniz beni Allahta sizi mutlu etsin ne diyim inşallah benim de ilk aydan olur

İlk ay olacak diye şartlamayın kendinizi. Dediğiniz gibi kişiden kişiye değişiyor. Ben hapı bıraktığımın 3. ayında hamile kaldım mesela. Bu döneme olabildiğiniz kadar rahat olun. Hamileliğe engel en büyük sebep stres

Youtubeda ızlemıstım gecıkınce test yapın dıyolardı da, süre1 hafta olunca yapsanız iyi olur sonra devam edıceksenız. Bende 2. Kutunun molasındayım canım çıktı bu ay yan etkılerınden ,eğer yan etkıyse tabi :)

Benim bugün kanamam geldi ama damla damla anlamadım hiç bişey gebelik kesinlikle düşünmüyorum 3 tane çocuğum var küçükler bide o yüzden çok endişelendim

Benim bugün kanamam geldi ama damla damla anlamadım hiç bişey gebelik kesinlikle düşünmüyorum 3 tane çocuğum var küçükler bide o yüzden çok endişelendim

Eczaneye sormuştum ılk 3 ay ara kanama normal dedi, ama tam adet olmucak mıyız ben de onu anlıyamıyorum . İlk ay ara kanama oldu bı daha olmadı

Eczaneye sormuştum ılk 3 ay ara kanama normal dedi, ama tam adet olmucak mıyız ben de onu anlıyamıyorum . İlk ay ara kanama oldu bı daha olmadı
Evet canım bende aynı durumdayım ondan da korktum ilk ay kanamam hiç kesilmedi 2. Kutuya geçince ara kanama bile olmadı 2 gündür adaçayı içiyorum valla belki onun sayesinde kanamam geldi ama çok çok az geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…