Aile Planlaması doğum kontrol hapları ile ilgili fikir verirmisiniz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

zafergamze

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
602
2
kızlar ben üçbucuk yıllık evliyim ve korunma yöntemim hep prezervatifle oldu ama artık eşim onu kullanmak istemiyor sizce ne yapmalıyım yan etkisi az olan ilaç hangisi bide etkili olmalı kazaya kurban gitmek hiiiç istememm :)

eşin iradeli biriyse, ve 2 ilişki arasını uzun tutabirseniz geri çekilme yöntemini de kullanabilirsiniz. ilaç kullanmak yerine bunu da deneyebilirsin

benimde eşim artık istemiyo ben cok memnundum ondan mikrop kapma riskinde olmuyodu onla yasmin ilaçı etkilimi cünkü bazıları haptanda hamile kalıyomuş

benimde eşim artık istemiyo ben cok memnundum ondan mikrop kapma riskinde olmuyodu onla yasmin ilaçı etkilimi cünkü bazıları haptanda hamile kalıyomuş

ben 1ay kullanmıştım.piyasada en zararsız ve etkilisi o deniyor.sağlık ocağındaki doktor da devletin verdiğini tavsiye etmemişti.yasmin kullan demişti.aslında hapı da önermemişti.hormon diye.ama 1 kere unutunca insanın o ayı korkuyla geçiyor...

kızlar ben üçbucuk yıllık evliyim ve korunma yöntemim hep prezervatifle oldu ama artık eşim onu kullanmak istemiyor sizce ne yapmalıyım yan etkisi az olan ilaç hangisi bide etkili olmalı kazaya kurban gitmek hiiiç istememm :)

arkadaşım yasmini öneririm çünkü en az yan etlkisi olan tek dogum kontorol ilacı digerleri ya kilo aldırıyo daha dogrusu vucudunun su tutmasına sebeb oluyo geri çekilmeden bahsetmiş arkadaşlarım 5 senelik evliyim 2 kızım var ilk kızım isteyerek oldu ama ikinci kızım kaza sonucu geri çekilme yöntemiyle oldu ve eşim 4 sene geri çekilmeyle korundu iradesi kuvvetlidir ama ufacık hata kabul etmiyo işte bence hap kullan oda yasmin olsun digerlerine göre pahalı ama olsun en azından yan etkisi yok denecek kadar az

arkadaşım yasmini öneririm çünkü en az yan etlkisi olan tek dogum kontorol ilacı digerleri ya kilo aldırıyo daha dogrusu vucudunun su tutmasına sebeb oluyo geri çekilmeden bahsetmiş arkadaşlarım 5 senelik evliyim 2 kızım var ilk kızım isteyerek oldu ama ikinci kızım kaza sonucu geri çekilme yöntemiyle oldu ve eşim 4 sene geri çekilmeyle korundu iradesi kuvvetlidir ama ufacık hata kabul etmiyo işte bence hap kullan oda yasmin olsun digerlerine göre pahalı ama olsun en azından yan etkisi yok denecek kadar az

vallahi maşallah diyorum ve özeniyorum size. ben evleneli 14 ay filan oluyor. düğünden 1 ay önce başlayarak 3 ay yasminle korundum. sonra eşim geri çekilme yöntemini kullandı ve 11 ay korunduk. 3 aydır korunmuyoruz ama bebiş gelmiyor hala :KK50: vallahi imreniyorum kazayla hamile kalanlara :) ben kaza değil gerçeğini istiyoruuummmmm :KK4:

kızlar uzun süre hap kullanınca rahim tembelleşiyormuş.tekrar çocuk düşünüldüğünde hemen olmayabiliyormuş.bilgisi olan var mı?

kızlar uzun süre hap kullanınca rahim tembelleşiyormuş.tekrar çocuk düşünüldüğünde hemen olmayabiliyormuş.bilgisi olan var mı?

bir hemşire arkadşaımdan duydum bunu. ama ne kadar doğru bilemiyorum. çünkü yasmini 4 yıl falan kullanıp , bıraktıktan 1 ay sonra hamile kalan akrabalarım var benim...

canım benim içinde zaten en önemlisi etkili olması ve kilo aldırmamasıı ozmn onu denemeliyim :)

vallahi maşallah diyorum ve özeniyorum size. ben evleneli 14 ay filan oluyor. düğünden 1 ay önce başlayarak 3 ay yasminle korundum. sonra eşim geri çekilme yöntemini kullandı ve 11 ay korunduk. 3 aydır korunmuyoruz ama bebiş gelmiyor hala :KK50: vallahi imreniyorum kazayla hamile kalanlara :) ben kaza değil gerçeğini istiyoruuummmmm :KK4:

3 ayda kalmaman normal olabilir.hemen infertiliteye girmez.psikolojik olarak çocuk istiyoruz diye kendinizi sıkarsanız da olmaz diyor doktorlar.biz neredeyse 1 yıl korunmamıştık...

Ben 3 yıl boyunca yasmin kullandım.hamile kalana kadar da canım çıktı.Hiçbir fiziksel sorun olmadığı halde uzun süreli kullanımlarda olabilen bir durummuş.Jinekoloğum bünyeye göre değişiklik gösterebileceğini söylemişti.Ve 2 yıllık düzenli kullanımdan sonra 3-4 aylık aralar daha sağlıklı oluyormuş.

canım allah gönlüne göre versin hayat işde kimisi istemez olur kimisi ister ama olmazz allah hayırlısını versin

sen bi hele 1 seneye yakın bi bekle sonra geç kalmadan doktoruna git mutlaka ALLAH ım inş o temiz yüregine bebek aşkını en kısa zamanda tattırsın ....ve bebek isteyen herkeze tabii...

teşekkür ederim canım.ama yine de ben biraz bencilim galiba :) ilaç kullanmak istemiyorum.7 yılda sadece 1 ay kullandım....

bencillikle alakası yok canım bende prezrvtftn yanayım hem daha temiz hemde bizim için en güzeli ama eş istemedikten sonra napabilirsin neticede onlara göre cok fark var arada :)

bencillikle alakası yok canım bende prezrvtftn yanayım hem daha temiz hemde bizim için en güzeli ama eş istemedikten sonra napabilirsin neticede onlara göre cok fark var arada :)

evet öyle ama ben 1ay kullandım.1kere içmeyi unuttum.ve o ay acaba hamilemiyim diye şüpheyle geçti.unutmadıktan sonra yasmin iyi canım...

X