Doğum kontrol hapında 21.günden sonra birkaç gün daha devam edebilir miyim?

liberosis

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2024
10
2
24
Merhaba bu konuda bir iki tane daha soru sormustum ama pek yanıt alamadım ve biraz endişeliyim. Yeni evleneceğim ve doğum kontrol hapına başladım fakat 21.gün balayının basına denk geliyor. Birkaç gün daha yeni kutuya devam etsem adetimi ileriye itmis olur muyum? Bunu daha once denediniz mi lütfen yardım edin

Çok tesekkür ederim yardımcı olduğunuz için, 5.gün baslayacaktım normalde ama ilk kez kullanacağım için ilk 2 gün içinde almam daha doğru olur diye düşündüm o yüzden endiselerim vardı :)
Bu arada adetiniz genelde hapın bittiği ilk gün gelemiyor, birkaç gün sürebiliyor. Benim 3.gün geliyordu genelde. Onu da hesaplayın ama riske atmamak daha doğru tabii

hapınız bittikten sonra adetinizin 3 üncü veya 4 üncü gününde almanız gerek düzensizlik olur diye biliyorum.

Bu arada adetiniz genelde hapın bittiği ilk gün gelemiyor, birkaç gün sürebiliyor. Benim 3.gün geliyordu genelde. Onu da hesaplayın ama riske atmamak daha doğru tabii
Evet ona göre hesapladım bayağı bir arastırma yaptım zaten ama insanların deneyimledikleri de oluyor o yüzden sormak istemiştim, çok tesekkür ederim yardım ettiğiniz için :)

Benim okuduklarımda da yeni kutuya adetin devam etse de etmese de 7.gün tekrar başlamam gerektiği yazıyordu
tamam zaten 7 inci güne filan denk geliyor genelde. hap biter bitmez adet gelmiyor çünkü. ben hep adetimin 3 veya 4 üncü günü alıyorum hep 7 inci güne yada 6ıncı güne denk geliyor.

Merhabalar brn de yasemin doğum kontrol hapı kullanıyorum ama aralarda kanamalar oluyor bu kanamalar ile namazı kılabilir miyim bilmiyorum yardımcı olabilecek veya bilgisi olan var mı bu hap niye kullanılıyor bir de açık konuşmak gerekirse ilişkiden sonra 1 kere içsem sadece etkili olur mu

İlişkiden sonra 1 kere içseniz etkili olmaz, düzenli kullanmanız lazım. Namazı hiç bilmiyorum maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…