Aile Planlaması Doğum kontrol hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

bende hormon bozukluğu vardı 3-4 yıl yasmin kullandım,
evet hormonlarımın dengesi düzeldi.
hiç bişekilde kilo falan yapmadı, ayrıca tüylenme için kullandım zaten, nasıl tüylenme yapıyor anlamıyorum...
bünyeye göre değişiyor kısaca...
ayrıca ben bekarım korunma amaçlı falan değil yani, mecburen kullandım.
bir arkadşaımda bekarlıkta bu yüzden kullanmıştı, sonra o da bıraktı evlenince hemen çocuk istediği için korunmadı
ve hemen çocuğu da oldu zaten.

bende hormon bozukluğu vardı 3-4 yıl yasmin kullandım,
evet hormonlarımın dengesi düzeldi.
hiç bişekilde kilo falan yapmadı, ayrıca tüylenme için kullandım zaten, nasıl tüylenme yapıyor anlamıyorum...
bünyeye göre değişiyor kısaca...
ayrıca ben bekarım korunma amaçlı falan değil yani, mecburen kullandım.
bir arkadşaımda bekarlıkta bu yüzden kullanmıştı, sonra o da bıraktı evlenince hemen çocuk istediği için korunmadı
ve hemen çocuğu da oldu zaten.

senin hormon testlerin ultrasonda yumurtalıkların normal mi diye bakar doktor eşininde sperm sayısı testi yapılır doktoruna bu şekilde söyle hap kullanıcam ama boşuna kullanmak istemiyorum ne yapmam lazım diye

Öyle yaparz artk canım sağolasın

Hapa başlayalı 6 gün oldu henüz, adet düzensizliği için içiyorum.

Bulantı dahil hiçbir yan etkisini görmedim. Göğüslerimde dolgunluk yaptı sadece.

Annem 8 sene aralıksız kullandı, şimdi sordum, bir zararını görmemiş.

Verirken de doktor kan testlerine bakıyor.

Niye kendi bedenine surekli hap alasinki canim benim. Esin korunsun.

Hic dusunmemistim bile ben direkt nisanliyken demistim esime asla herhangi bir ilac kullanmam diye. Biraz dedigim dedik bir insanimdir. Bu haplarin etkisi yaslandikca orataya cikiyor diye okumustum yillar once. İlac kullanmayi sevmem en iyisi bile bir yarari saglarken bir yerlerimizi yikiyor. Sen bilirsin ama kullanma derim ben.

10 yıl kullandım.İlk 3 yıl çocuk yapamadım.en güvenli en modern yol.ilk ay kanama baş ağrısı yapabilir.sonra alışıyorsun.hamile kalmak istediğinde 6 ay başka yöntemle korun.adet tarihleri değişiyor,hapla.eski tarihine dönmek lazım gelir.haptan sonra bu 6 ay içinde kaza hamile kalırsan düşük olabilir.Kan takviyeli haplar var.Bana doktorum mor kaplı,m ile başlıyordu baş harfi sanırım onu önermişti.sağlık ocakları ücretsiz veriyo.35 geçtim şimdi doktorum önermiyo.adet kanamaların azalıyo.Bu iyi bi şeymiş.kansızlığın önüne geçiyormuş.Bazı kanserleride önlüyor bu haplar.

ben düzensizlik için gitmiştim belara mı ne öyle bişi vermişti doktor.öncesinde araştırdım en zararsızlarındanmış...Hiiç de bi şikayetim olmadı ne kıllanma yaptı ne bişey,zaten miden bulanmasın diye gece saatlerinde içmek tavsiye ediliyo...

ben kullanmadım kullanmayıda düşünmüyorum gec dönem zararları cıkıyor daha dogrusu şöyle bir şey her bünyeye farklı etki yapabiliyor

bence faydalı bir ilaç ben pkolu olduğum için 3 sene kullandım bırakınca hamile kaldım. ilaç hormonların dengede olmasını sağlıyor.
bebekten sonra tekrar başlıycam

Kullanan herkesten olumlu yorum almak içimi rahatlattı. Benimde ablam kullanıyo bırakır bırakmaz ikinciye hamile kaldi. Üstelik korunmadğı halde ilk bebeği evlendkten 2yıl sonra oldu. Utandğm için ona soramıyorum yan etki yaptımı diye :$

Gördüğün durumları yazarmısın canım? Zahmet olmazsa

yanlış yönlendirmek istemem seni bir doktora danısarak kararını ver dediğim gibi herkeste aynı etkiyi yapacak diye bir şey yok

ama yinede söyliyim ben çok şiddetl, göğüs ağrıları bazen depresif hareketler görme kaybı bacaklarda şişme falan olabiliyor tabi olumlu özellikleride var yumurtalık kanserı rıskını azaltıyor hormonları duzenlıyor

tabi her gelen hastada bu belırtıler var dıyemem ama gelenlerde bu sekıldeydi hiç bir zararını gördüğümüz insanlarda vardı sadece hapı bıraktıktan 6 ay sonra hamıle kalabılıyorsun ama bu da bellı degıl 6 ay olur 1 ay olur 1 sene olur

Hemşire arkadaşımız daha iyi bilir. Ancak ilave etmek isterim ki ailende östrojene bağlı kanser öyküsü varsa kullanamıyorsun. Sadece senin sağlık durumun değil, aile öyküsüde önemli.

Ben 3 yıl kullandım. Bıraktım 2. ayda hamile kaldımdı , hamilelik devam etmedi o ayrı onun hapla ilgisi yoktu.

tabi her gelen hastada bu belırtıler var dıyemem ama gelenlerde bu sekıldeydi hiç bir zararını GÖRMEDİĞİMİZ insanlarda vardı sadece hapı bıraktıktan 6 ay sonra hamıle kalabılıyorsun ama bu da bellı degıl 6 ay olur 1 ay olur 1 sene olur

ilk yazdıgım cümlede yanlıs yazmısım kusura bakmayın düzelttim şimdi

ben 2,5 sene kullandım bıraktım 1,5 senedir bebeğim olmuo bitürlü bence çok etkilio ii düşün

ben 2,5 sene kullandım bıraktım 1,5 senedir bebeğim olmuo bitürlü bence çok etkilio ii düşün

Hap kullanmaya başlamadan önce bebek sahibi olup olamayacağını öğrenmek için muayene oldunmu canım? Yorumları okuduysan eğer, arkadaşlar sağolsun uyararak söylediler hamile kalacağın garantimi de korunmaya kalkıyosun diye.bende bugün muayene oldum jinekoloğa. Sende durumunu bilmeden kullandıysan hapa bağlama canım

canımm senle ben gibi psikolojik sorunları olan insanlara yan etkileri yapar ben kullanamıyorum öyle her ilacı

canımm senle ben gibi psikolojik sorunları olan insanlara yan etkileri yapar ben kullanamıyorum öyle her ilacı

Gebe kalmama engel bi durumum yoksa ben kullancam canım Adetimin 3.günü tekrar gtcem hormon testi yapılcak. Ultrasonla baktı kist var dedi :/ onada bakcak hem tekrar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…