Aile Planlaması Doğum kontrol hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Helinimsi

Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2017
167
57
Kızlar ben bu ay yasmin kullanmaya başladım hap cuma günü bitti bugün regl oldum ama çok az ve kahverengi geliyor hiç böyle olmazdı ağrımda az bu normal mi? Yani hapın ağrıyı ve kanamayı azalttığını biliyordum da ilk aydan böyle olunca şaşırdım hele normalde 8 gün regl olurken daha önce bu durumu yaşayan var mı? Birde hap bittikten sonraki 8.gün ikinci kutuya başlayın diyolar ama ozamana reglm biter ikinci kutuya ne zaman başlamalıyım

Adetin bittikten sonra başlicaksın.

Sonra kutu bittikten 3 gün snra adet oluyorsn zaten sıkıntı olmaz hap kanı azaltmaz birde şöyle saçma şeylere inanmayın az veya çok gelmesi bünyeye baglı

Adetin bittikten sonra başlicaksın.
Peki 8.güne reglm bitmesine rağmen ozaman 2.kutuya başlayınca koruma etkisi azalır mı? Ayrıca hapın yan etkilerinde ve hapın reklamlarında bile hapın ağrıyo ve kanamayı azaltacağı yazıyor uydurma değil

Ben şahsen 9 gün oluyorum kullansamda kullanmasamda çok gelmezdi oldu bitti az gelir yabi kişiden kişiye farklı herkesin binyesiyle bünyeni bir tutma

Neden koruma etkisi azalsın düzenli kullanacaksın bilmiyorsan git saglık ocagına ebe ile konuş amacın ne anlamadım yani evlimisinde kullabıyon bekarmısın bekarsan yapmayabilirler bilgilendirme ona göre

Neden koruma etkisi azalsın düzenli kullanacaksın bilmiyorsan git saglık ocagına ebe ile konuş amacın ne anlamadım yani evlimisinde kullabıyon bekarmısın bekarsan yapmayabilirler bilgilendirme ona göre
Ben geçen yılda başka bir dk hapı kulandım ama doktor bana regln 3.günü başla demişti hep öyle yaptım 6 ay aradan sonra bu sefer yasmine başladım ama doktor bir şey demedi netten baktığımda 8.gün yazıyor ama regl değilken kullandığımda etkisi azalırsa diye düşündüm. Ve dediğiniz gibi tabiki bünyeden bünyeye değişiyor ama hiç az regl olmadım bu hapla ilk aydan azalınca şaşırdım bende

D.k hapında diğer kutuya 8. Gün başlanır. Ister adet olma istersen 3. 5. Gun olsun farketmez. 8. Gün sabit.. kesin bilgi.

Hım anladım

İlk hapa başlarken Regl ın 1 ile 3 günü arası başlanıyor . Devamı arkadaşın dediği gibi.

merhabalar kızlar ben yeni doğum kontrole başladım doktorum pek danışamadım acil bi durumdan ötürü başlayalı 5 gün oluyor eşim ile birlikte olduğumda korur mu hemen hamile kalır mıyım

merhabalar kızlar ben yeni doğum kontrole başladım doktorum pek danışamadım acil bi durumdan ötürü başlayalı 5 gün oluyor eşim ile birlikte olduğumda korur mu hemen hamile kalır mıyım
İlk ay ek koruma kullanmanız daha iyi olur. Adetin ilk günü başladıysanız başladığınız günden itibaren ilk 10 gün ek bi koruma yöntemi daha kullanmak zorundasınız. Kısacası ilk aydan sonra koruma ihtimali daha yüksek ilk ay dikkat etmelisiniz ve adetin ilk günü başlamalısınız ilk kutuya.

arkadaşlar bu bilgi kirliliği niye
hapın içinde zaten neyi ne zaman içeceğiniz yazıyor

haplara ilk defa başlanırken reglin 1 ila 3. günü başlanır
1. gün başladıydanız koruma etkisi her gün düzenli ve yaklaşık aynı saatte almanız koşuluyla hemen başlar
1. günden sonra başlarsanız 1 hafta ayrıca bir yöntemle korunmalısınız

haplar 21 ya da 28 günlük olur
eğer 28 günlükse hiç ara verilmez hemen diğer kutuya geçilir.
eğer 21 günlük ise hap biter 7 gün ara verilir. 8. gün yeni kutuya başlanır

Bende de öyle cnm. Dogum kontrol hapi kullanmaya basladigimda reglim az ve kahverengi gelmeye basladi ve agrilarim da cok az

Arkadaşlar bende qlairista doğum kontrol hapına basladim. Kullanma kilavuzunda ilk 9 drajede ek korunma kullanın diyor sonrasında gerek yok diyor ama emin olamadım sizce 9 günde başlar mi koruma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…