Aile Planlaması doğum kontrol hapı ve kullanımı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Merhaba canım, bende iki yıldan fazla hap kullandım. Hapların en iyi şekilde korumasını istiyorsan her gün yaklaşık aynı saatlerde düzenli almalısın. Telefonuna alarm kurabilirsin mesela unutmamak için.

Benim asıl yazma sebebime gelince, ben bu hapları bıraktıktan sonra çok fena adet bozulması yaşadım. Yüzümde sırtımda sivilceler çıktı. Yani resmen yeniden ergenliğe girdim. Bırakalı bir sene oldu daha yeni düzene girdi adetim. Kullananlara tavsiyem: Uzun süre kullanmayın. Zararsız deniliyor ama ben çok zararsız olduğunu düşünmüyorum.
Ben de aynı zamanlarda kullandım ama adetın 1. Günğ kuşşnmak gerekiyormuş benim 12 gün sürdü Dr gittim o gün kullanmaya başladı yanı 12. Günü bugün yarın adet olmam lazım yukarda okumussndr yazışmaları 2. Gününde ilişkiye gırdık .. Kafamda deli sorular

İyi geceler rahatsız etmiyorum umarım son iki beyaz hap kaldı ama hala adet olmadım ben bide ara vermeden diğerine baslıcam
Canım normalde o beyaz haplarda adet olmak lazım ama her vücut farklı tabi. Sen kutu bitince doktora git bi gebelik var mı diye istersen. En azından için rahat olsun. Belki qlairista dan dolayı adet olmuyorsundur çünkü çok duydum ben bu hapı kullanırken adet olmayan falan. Ama yinede ihmal etme bi görün bakalım doktora

Canım normalde o beyaz haplarda adet olmak lazım ama her vücut farklı tabi. Sen kutu bitince doktora git bi gebelik var mı diye istersen. En azından için rahat olsun. Belki qlairista dan dolayı adet olmuyorsundur çünkü çok duydum ben bu hapı kullanırken adet olmayan falan. Ama yinede ihmal etme bi görün bakalım doktora
Dun test yaptım negatif çıktı ben ıat. Taşındım Dr samsunda dun mesaj attm söyledim 2. Kutuya ara vermeden baaşla dedi

Dun test yaptım negatif çıktı ben ıat. Taşındım Dr samsunda dun mesaj attm söyledim 2. Kutuya ara vermeden baaşla dedi
Aynen canım ara vermeden başlanıyor. Kutuya başla biraz daha bekle bakalım test negatifse adet olursun diye düşünüyorum. Bir hafta falan daha bekle yine olmazsan doktora git artık mecburen çünkü ilaç sana iyi gelmemiş de olabilir. Adet düzenleyelim derken iyice bozmayalım. Ihmal etme canim

Kızlar ben de doğum kontrol hapı kullanıyorum ve 5 gün gecikti adetim sanırım hamile kaldim

Aynen canım ara vermeden başlanıyor. Kutuya başla biraz daha bekle bakalım test negatifse adet olursun diye düşünüyorum. Bir hafta falan daha bekle yine olmazsan doktora git artık mecburen çünkü ilaç sana iyi gelmemiş de olabilir. Adet düzenleyelim derken iyice bozmayalım. Ihmal etme canim
Az az lekelwnmeler geldi şişlik var karnımda

X