doğum kontrol hapı ve kahverengi lekelenme

maaaaanolyaaaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2023
11
2
22
merhaba, forumda baktım ama sorulmuş mu daha önce göremedim. 5 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum. bu ay beyaz haplara geçmeden 4 gün önce kasık ve bel ağrısıyla birlikte az olacak şekilde çoğunlukla kahverengi olan kahve-pembe arası akıntı yaşadım 4 gün boyunca. sonra beyaz haplara geçmeme rağmen bu ağrı ve akıntı geçmedi özellikle tuvaletten sonra kendimi silerken peçeteye hafifte olsa geliyor. böyle bir şey yaşayan yardımcı olabilir mi test alsam çıkar mı?

hapı da düzenli içmeye çalışıyorum her gün akşam 7.30 ile 10 arasında almaya çalışıyorum tam saatinde olamasa bile, atladığım gün de olmadı. bu kullanım doğru mu bu arada?

Hap %100 koruma sağlamıyor gebelik riski var tabii, bir de saat aralığınız bana fazla geniş geldi 2.5 saat oynama oluyor olması fazla yani. Hap ara kanama yapabiliyor bu arada ondan da olabilir ama gecikirseniz test alın yine de

Hap %100 koruma sağlamıyor gebelik riski var tabii, bir de saat aralığınız bana fazla geniş geldi 2.5 saat oynama oluyor olması fazla yani. Hap ara kanama yapabiliyor bu arada ondan da olabilir ama gecikirseniz test alın yine de
saat aralığını genişten vermeye çalıştım ne olur ne olmaz diye bu kadar büyük olmuyor genelde. bir de afedersiniz hep dışarı boşalıyor partnerim. kaç gün sonra test yapmalıyım bugün falan regl olmam gerekiyordu

saat aralığını genişten vermeye çalıştım ne olur ne olmaz diye bu kadar büyük olmuyor genelde. bir de afedersiniz hep dışarı boşalıyor partnerim. kaç gün sonra test yapmalıyım bugün falan regl olmam gerekiyordu
Alarm kurun bence, ben 5-10 dakika hani tuvalette duşta toplantıda olduğum için gecikmelerim hariç alarm çaldığından dolayı 3:10'da alıyorum hep 🥲

Yani hem dışarı boşalma hem hap varsa çok ihtimal vermedim, hapın o ara kanama etkisinden dolayı olmuştur bence. Birkaç güne olursunuz diye düşünüyorum

Erken gebelik testlerinden alırsanız şimdi bile yapabilirsiniz ama bence hamilelik yok, metabolizmanızı bozan bir şey olmuş olmalı, ilaç ya da stres gibi

Erken gebelik testlerinden alırsanız şimdi bile yapabilirsiniz ama bence hamilelik yok, metabolizmanızı bozan bir şey olmuş olmalı, ilaç ya da stres gibi
stres olabilir haklısınız final dönemim yeni bitti. lekelenme şeklinde kanamam olunca dikkatimi çekti. en iyisi ben test alayım içim rahatlasın

Alarm kurun bence, ben 5-10 dakika hani tuvalette duşta toplantıda olduğum için gecikmelerim hariç alarm çaldığından dolayı 3:10'da alıyorum hep 🥲

Yani hem dışarı boşalma hem hap varsa çok ihtimal vermedim, hapın o ara kanama etkisinden dolayı olmuştur bence. Birkaç güne olursunuz diye düşünüyorum
haklısınız dikkatli olmak gerek. inşallah aksi bi durum olmaz bana iyi bir ders oldu. ben normalde 8 gibi içmeye çalışıyorum ama dışarıda olabiliyorum bazen, saati de değiştirebiliyor muyum bilmiyorum o yüzden gecikme yaşayabiliyorum.

ben şimdi yeni kutuya başlamalı mıyım bu arada? çok rahatsız ettim kusura bakmayın

Doğum kontrol hakları bazen adeti çok azaltıyor. 28 günlük hap kullanıyorsunuz sanırım. Ben qlairista kullanıyorum ve bu ay adet olmadım. Doktoruma söyledim. 1 hafta bekle gelir dedi. Geleceğini hiç düşünmüyorum. Hicbir belirti yok. Hapi da birakmis oldum adet olmadigim icin kontrole de gidemedim. Kaldım öyle:)

Doğum kontrol hakları bazen adeti çok azaltıyor. 28 günlük hap kullanıyorsunuz sanırım. Ben qlairista kullanıyorum ve bu ay adet olmadım. Doktoruma söyledim. 1 hafta bekle gelir dedi. Geleceğini hiç düşünmüyorum. Hicbir belirti yok. Hapi da birakmis oldum adet olmadigim icin kontrole de gidemedim. Kaldım öyle:)
ben de doktorumla konuştum düzenli aldıysanız problem yok isterseniz yine de bir gebelik testi yaptırın mevsimsel olabilir falan dedi ama düzenli kısmı kafama takılmıştı işte. 28 günlük kullanıyorum ben de. geçen ay normal gelince bu ay garip oldu böyle

ben de doktorumla konuştum düzenli aldıysanız problem yok isterseniz yine de bir gebelik testi yaptırın mevsimsel olabilir falan dedi ama düzenli kısmı kafama takılmıştı işte. 28 günlük kullanıyorum ben de. geçen ay normal gelince bu ay garip oldu böyle
Düzenli kullandıysanız yüzde 1 'in altında gebe olma şansınız. Endişe etmeyin. Gün atlamadınız değil mi sonuçta? 1-2 gün unutsanız neyse de siz yine de 10 15 dk icinde almaya çalışın hapı.

Ben hapı değiştirmek istediğim için devam etmedim. Adet olmayı bekliyorum. Qlairista adetimi kesti benim. Geçen ay da bir kaç damla kahverengi akıntı şeklinde oldum. Bana göre bir ilaç kesinlikle değil.
Siz hangi ilacı kullanıyorsunuz?

Düzenli kullandıysanız yüzde 1 'in altında gebe olma şansınız. Endişe etmeyin. Ben hapı değiştirmek istediğim için devam etmedim. Adet olmayı bekliyorum. Qlairista adetimi kesti benim. Geçen ay da bir kaç damla kahverengi akıntı şeklinde oldum. Bana göre bir ilaç kesinlikle değil.
Siz hangi ilacı kullanıyorsunuz?
söylediğim saat gecikmeleri bir sorun teşkil etmiyor mu yani?
yazz kullanıyorum ben bu aya kadar da gayet iyi gidiyordu hiç yan etki yapmadı.

söylediğim saat gecikmeleri bir sorun teşkil etmiyor mu yani?
yazz kullanıyorum ben bu aya kadar da gayet iyi gidiyordu hiç yan etki yapmadı.
Doktorunuza saati sordunuz mu ? Yani gün atlasanız evet sorun teşkil ederdi diye düşünüyorum. yine de 2 saate yakın zamanda değişim söz konusu. Ben hamile olduğunuzu düşünmüyorum. Siz hapı en fazla 10 15 dk içinde almaya özen gösterin.

g
Doktorunuza saati sordunuz mu ? Yani gün atlasanız evet sorun teşkil ederdi diye düşünüyorum. yine de 2 saate yakın zamanda değişim söz konusu. Ben hamile olduğunuzu düşünmüyorum. Siz hapı en fazla 10 15 dk içinde almaya özen gösterin.
gün atlamadığım için hiç aklıma gelmedi bunu sormak. bir de bi sitede okumuştum 3 4 saat tolere edilebilir diye yanlış anladım herhalde bu kadar katı olmak gerektiğini bilmiyordum doktorum da çok uyarmadı

Merhaba regl oldunuz mu acaba aynı durumu bende yaşıyorum doğum kontrol hapını bitireli 12 gün oldu ama hala gelmedi

X