doğum kontrol hapı/aynı durumu yaşayanlar acil dönebilir mi ?

sofya990

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2024
7
2
24
herkese selam, 7 ay önce doğum yaptım
ilk kez bebeğim 6 aylıkken adet oldum 16 eylülde. Düzenli olarak da prezervatifle korunmaktayız. Dün 16 ekimde eşim ile korunmalı cinsel ilişki esnasında boşalma durumu oldu ama prezervatif içimde kaldı. çok sonra fark ettik. tabi ben hemen endişelendim ve doğum kontrol hapı içtim. aynı zamanda aktif bir şekilde emziriyorum. size sorum, bu durumu yaşayan var mı? birde doğum kontrol hapı emzirmeyi ve adet döngüsünü etkiler mi?
lütfen okuyup geçmeyin bilgisi olan varsa yazabilir mi rica ediyorum..

Doğum kontrol hapı dediğiniz hangisi? Doğum kontrol hapları düzenli kullanımda korur çünkü

doğum kontrol hapı öyle bir kez içmekle korumaz. düzenli almanız gerekiyor. su an bir tane içtiniz regl döngüsünü bozabilir, ara kanama yapabilir. doğum kontrol hapları emzirirken önerilmiyor doktorlar tarafından. ama bir kez aldınız süte çok etkisi olacağını sanmam.

doğum kontrol hapı öyle bir kez içmekle korumaz. düzenli almanız gerekiyor. su an bir tane içtiniz regl döngüsünü bozabilir, ara kanama yapabilir. doğum kontrol hapları emzirirken önerilmiyor doktorlar tarafından. ama bir kez aldınız süte çok etkisi olacağını sanmam.
öncelikle teşekkürler yanıt için. evet düzenli kullanmak gerekiyor her ilişki öncesi ve aynı saatte olmak koşuluyla ama dün korkuyla 1 tane yuttum. ilk doğumun travmasını atamamısken ikinciye hamile kalmak istemiyorum 😔

öncelikle teşekkürler yanıt için. evet düzenli kullanmak gerekiyor her ilişki öncesi ve aynı saatte olmak koşuluyla ama dün korkuyla 1 tane yuttum. ilk doğumun travmasını atamamısken ikinciye hamile kalmak istemiyorum 😔
daha güvenli yöntemlerle korunmaya calisin 🥰🥰 kadın doğumcunuzla konusun hem size hem de sütünüze uygun bir yöntem önerir size. ben de hamileyim su an ve doğumdan sonra spiral taktırmayı düsünüyorum su an

X