Doğum kontrol hapı anlasilri mi?

Yesilintonu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2019
454
124
Hanimlar merhaba. Bunun gibi bi konu acmistim fakat verimli sorunc alamadim. Ben esimden gizli dogum kontrol kullaniyroum (cok genis nedenlerim var)
Esim cocugumuzun olmadigini dusunuyor. 3 senelik evliyz. Bu virus ooaylari biter bitmez doktora gidicez diyor... su son 2 aydir asiri takti kafasini cocuk olayina. Onceden hic sozunu etmezdi. Simdi benim asiiil sorum. Nolur net bilgisi ve fikri olan yazsin. Cok ihtiyacim var. Simdi doktora cocugumuz olmuyor diye gidince testlerde vs hap kullandigim anlasilir mi??? Diyelim ki sansim yaver gitti cok sukur anlasilmiyo diyelim. Doktor sorununuz yok sizin dese ne gibi tedavi uygulanir yasayan var mi? He bir de yine onemli bir soru? Bu muayenelrde neler yapiliyor ?neye bakiliyor ? Hic muaywne olmadim ben? Bu skeilde gidenlerde nelere bakiliyor acaba

Siz Söylemedikce Anlaşilmaz diye biliyorum ben.
Ama tedavi denilirse sorun olur
Eşiniz ile acik acik konuşsaniz

Siz Söylemedikce Anlaşilmaz diye biliyorum ben.
Ama tedavi denilirse sorun olur
Eşiniz ile acik acik konuşsaniz
Yok bu saatten sonra soyleyemem ben hap kullaniyodum diye. Ilk ay evliligmizin ilk ayi istemiyorum suan cocuk deidm. Daha yeni evliydim aonucta. Bana yeni yetme kizlar varya sacma sapan onalr gibi dusunuyosun dedi yok zamani degil yok simdi olmaz diuosun dedi.... ne alakaysaa? O saatten beri gizli kullaniyorum

Yok bu saatten sonra soyleyemem ben hap kullaniyodum diye. Ilk ay evliligmizin ilk ayi istemiyorum suan cocuk deidm. Daha yeni evliydim aonucta. Bana yeni yetme kizlar varya sacma sapan onalr gibi dusunuyosun dedi yok zamani degil yok simdi olmaz diuosun dedi.... ne alakaysaa? O saatten beri gizli kullaniyorum
O halde doktora gittikten sonra sorun cikmasa, Eşinize hazir değilim, Şu Şu nedenle dolayi deyin.
Belki nedenlerinizi Sayinca karariniza saygi duyar

evet anlasılır tabii ki dogum kontrol hapları ostrojen ve progesteron hormonlarını arttırarak yumurtlamayı engelliyor test yapıldıgı zaman bu hormonlar cok yuksek cıktıgı zaman zaten belli olur kullandıgınız

Bence doktor sizi muayeneye aldığında doktorunuza açık açık söyleyin ilaç kullandığınızı, durumunuzu anlatın o ayarlar bence:)

Merhaba öncelikle ben 11 yıl boyunca hap kullandım ve malesef test yaptırdığınxda belli olucak.bence doktorunuza durumu anlattın başka çarenz yok.bide şöyle bi durum var bu hapları kullandıktan sonra malesef hormaonlarımz 1.2 ayda düzene giremiyor etkisi 6ile 8 ay kadar sürebilr

He birde muayende rahimm iç ve dış yani alttan muayene olucaksınız ultrasonla yara vs.mantar gibi sıkıntılar varsa inşaAllh yoktur ama onlara bakılcak eger varsa tedavi görüp daha sonra gebelik için sizi hazırlayıcak.

anlaşılır canım cunku ultrasonla alttan muayene ettıgınde rahim duvarın incelmiş çıkacak.
dogum kontrol hapı rahim duvarını inceltir ve spermin tutunmasını engeller.
rahim duvarın olması gereken normal halinden ince çıkacak..

testlerle kan sonucuyla anlaşılır mı bilmiyorum ama yukarıda dediğimden çok eminim.

Hanimlar merhaba. Bunun gibi bi konu acmistim fakat verimli sorunc alamadim. Ben esimden gizli dogum kontrol kullaniyroum (cok genis nedenlerim var)
Esim cocugumuzun olmadigini dusunuyor. 3 senelik evliyz. Bu virus ooaylari biter bitmez doktora gidicez diyor... su son 2 aydir asiri takti kafasini cocuk olayina. Onceden hic sozunu etmezdi. Simdi benim asiiil sorum. Nolur net bilgisi ve fikri olan yazsin. Cok ihtiyacim var. Simdi doktora cocugumuz olmuyor diye gidince testlerde vs hap kullandigim anlasilir mi??? Diyelim ki sansim yaver gitti cok sukur anlasilmiyo diyelim. Doktor sorununuz yok sizin dese ne gibi tedavi uygulanir yasayan var mi? He bir de yine onemli bir soru? Bu muayenelrde neler yapiliyor ?neye bakiliyor ? Hic muaywne olmadim ben? Bu skeilde gidenlerde nelere bakiliyor acaba
cnm kanda ne kadar sure kalıo o ıctıgın haplardakı hormonlar tam emın degılım ama kanda yapılan testte cıkar o :S

hapı bile bıraktıktan 6 ay sonra falan döllenme gerceklesiyor, yani 3-4 gun icmiyim temiz cıksın testlerim gibi bir sey de mümkün diil :KK43:

Bence doktor sizi muayeneye aldığında doktorunuza açık açık söyleyin ilaç kullandığınızı, durumunuzu anlatın o ayarlar bence:)
ben doktor olsam, başkasının yalanına ortak olmazdım. ve eminim ki bir çok doktor da böyle düşünür.

X