Doğru Olur mu

senadurak

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2017
1
0
24
Arkadaşlar bi diyet programı oluşturdum ve günlük 1500-1700 arası kalori almam gerekiyor.
Üniversite öğrencisiyim ve günde 2 öğün yiyebiliyorum internetten baktığım kadarıyla burger king de bir big King 600 kalori civari günde 2 big king yesem ve 1200 kalori alsam kilo verebilir miyim ?

Selam tatlım. Günde 2 ögün fast food yiyerek kilo veremezsin. Zaten bu şekilde sağlıklı bir beslenme de olmaz. Kalori hesabını neye göre yaptın? Yaşın boyun kilon yağ oranın ?

Fast food yiyip mideni daha çok acıktıracağına doğru düzgün ev yemekleri yemelisin?
Çalışma şartların mı ağır nasıl nerede kalıyorsun bilmiyorum, öğrenciymişsin .
Bir kere neden 2 öğün bence çok az daha çok kio alacaksın sürekli hamburger kızartma ve koladan.
Üniversite yemekhanesinde ye öğlenleri vardır diye düşünüyorum.
Hem bir burger menüden daha ekonomik olur hem boğazından sıcak birşey geçer.
Evde kalıyorsan al yumurta evde haşla o zaten tok tutar, en ekonomik protein çeşidi. Proteini eksik etmemen gerekiyor.
Esmer ekmek, dana jambon, kaşar peyniri marketten alıp sandviçlerini kendin yap.
Yurtta kalıyorsan, küçük porsiyonlarda maksimum bir haftalık alıp sabahları tüketebilirsin. Bizde yurtta dolabımızda yemek saklıyorduk bazı odalarda mini buzdolabı da oluyor bunu düşünerek yazdım.
Yine üniversite çevresinde tabldot ev yemekleri yapan bir yerin müdavimi olabilirsin.
Hem kesene hem vücuduna bakmış olursun.

Vermesine verirsin. Önemli olan kalori... AMA sonra ben niye porsudum diye ağlama. Oran buran sarkik 70 yaşında neneye benzeyince yazifliğin tadi cikmaz galiiba. Hamburgerin icinde bulunun besleyici maddeleri araştirdinmi? Bence araştırma çünkü bulamazsin

X