Doğalgaz,tamirat, ev bark işleri..

poppyseed

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2024
16
14
Merhaba
Arkadaşlar kombim su sızdırıyor.. birkaç gündür fark ettim, ama bu durum çok canımı sıkıyor. 1 ay önce alt komşum 'banyondan bize su akıtıyor, derzlerini doldur' dedi. Doldurdum.. bunlar normal, neden mi zoruma gidiyor? Çünkü kendimi çok yalnız ve güçsüz hissediyorum kızlar. Belki hatırlarsınız, ben boşandım, iki çocuğumla yalnız yaşıyorum. Şükürler olsun güçlüyüm. Çalışıyorum. Çocuklarım ve kendim için, kimseye muhtaç olmadan, rahat hayat şartlarımızı korumak için çaba gösteriyorum. Fakat bazen kendimi güçlü zannederken öyle incecik bir yerden kırılıyorum ki.. bu noktada size ve desteğinize ihtiyacım var arkadaşlarım.. mesela arayıp tesisatçı çağırmak, ayrıca kombiciyi aramak, başımı kaşıyacak 5 dk vaktim yok. Ev temizliği yapmam lazım.. grip oldum, kızıma da bulaştırdım. Annem babam hayatta değil. Güzel akrabalarım, arkadaşlarım da var şükürler olsun ama ne bileyim.. böyle zamanlarda iyice karışıyor duygularım. Ne yapsam, nereden başlasam, bir şeyler söyleyin kızlar..

Önce bi kahve yap kendine iç biraz sakinleş kendinle başbaşa kal ve önemli olan işleri bi sırala… temizlikten önemli olan işlerin öne al… işlerin azaldıkça daha da hafifleyeceksin. Hem ayrıca güçlüyüz diye hep dimdik duracak değiliz ya ?
azıcık zayıflık biraz gözyaşı da lazım tazelenmek için 🥰

Merhaba
Arkadaşlar kombim su sızdırıyor.. birkaç gündür fark ettim, ama bu durum çok canımı sıkıyor. 1 ay önce alt komşum 'banyondan bize su akıtıyor, derzlerini doldur' dedi. Doldurdum.. bunlar normal, neden mi zoruma gidiyor? Çünkü kendimi çok yalnız ve güçsüz hissediyorum kızlar. Belki hatırlarsınız, ben boşandım, iki çocuğumla yalnız yaşıyorum. Şükürler olsun güçlüyüm. Çalışıyorum. Çocuklarım ve kendim için, kimseye muhtaç olmadan, rahat hayat şartlarımızı korumak için çaba gösteriyorum. Fakat bazen kendimi güçlü zannederken öyle incecik bir yerden kırılıyorum ki.. bu noktada size ve desteğinize ihtiyacım var arkadaşlarım.. mesela arayıp tesisatçı çağırmak, ayrıca kombiciyi aramak, başımı kaşıyacak 5 dk vaktim yok. Ev temizliği yapmam lazım.. grip oldum, kızıma da bulaştırdım. Annem babam hayatta değil. Güzel akrabalarım, arkadaşlarım da var şükürler olsun ama ne bileyim.. böyle zamanlarda iyice karışıyor duygularım. Ne yapsam, nereden başlasam, bir şeyler söyleyin kızlar..
Ah canım benim sen çok güçlüsün inanılmaz birisin hatta. Bunu öylesine demiyorum. Bu başardığını kimse başaramaz. Burda bir çok konu okuyoruz aldaşıtığı,dayak yediği halde susan kabullenen. Sen öyle yapmamışsın kendi değerini bilmişsin. Umarım hayat seni hep güldürür.

Aynen böyle durumlar olabiliyor zaten,bende depremden sonra evi tadilat yaptırmıştım 2 çocukla boyalı evde kalmıştım,sonrası için birinj çağırdım temizliğe perde falan taktırdım hepsini tek halletmiştim gelen ustalar eşiniz nerde bile dedi şehir dışına gitti iş için 1 günlüğüne falan demiştim öyle yani bu anlar da insan daha duygusal oluyor doğru ama olacak bitecek yapılacak,geçecek

Söylediğin her şey hal olacak şeyler. Kendine yüklenme bu kadar. Her şey olur sıra sıra hal olur. Sen çok güçlü bir kadınsın, kendinle gurur duy. Bazı günler kendimizi mutsuz, zayıf, özgüvensiz, yalnız hissedebiliriz ve bu çok normal. Neden boşandın bilmiyorum ama bak yıkılmamışsın ve mis gibi kendi düzenini kurmaya çalışıyorsun. Helal olsun be sana güzel kadın. Öp kendini, kucakla.

Canım kızlar 🥲 ne güzelsiniz 🌷 çok çok teşekkür ediyorum hepinize.. her kelimenizi dikkatle, özenle okudum. Bu süreç beni zarurî mükemmeliyetçi yaptı ben farkında bile olmadan. Her şey saat gibi işlemek zorundaydı. Bir şeylerin ters gitmesine hiç tahammülüm kalmadığındandır belki de. tabii insanız, yetemediğim yerde aldım elime telefonu, döktüm içimi size.. bu süreçler de çok şey öğretiyor, böyle bakıyorum. Allah daha büyük sıkıntılar vermesin. Elbette bunlar aşılır 🙏

• Beğen
Reactions: sdg
Gel sarılalım arkadaşım.
Anlıyorum ben seni. Küçük gibi görünen bu işler bazen çok çaresiz hissettiriyor.
Aslında nelerle başa çıkabiliyoruz hayatta değil mi, bunlar ne ki ?
Ben de grip oldum, insan hastayken daha duygusal oluyor. Bi de balık dolunayı varmış galiba.
Yarın çok daha iyi hissedersin. Boşver bugün böyle olsun.

Ben annemle yasiyorum, kizimla beraber. Ayni durumdayim. Kombi patladi eve 2 usta geldi. İkisinide ben getirdim, basinda durdum. Klimanin yapilmasi gerekti. Ustayi cagirdim, malzeme almaya ben gittim. Annem yatagin bazasini yamultmus, yatak yamuk duruyor. 2 kez soyledim, 3.de yarin yatagin altindaki tum esyalarini camdan asagi atarim dedim o sekilde tamir edildi. Panjurun yapilmasi gerekiyor ve bilin bakalim kimin isyerinden izin alip ustayi ayarlayip basinda durmasi gerekiyor:)))) ise gidiyorum, doktorun yasakladığı ilacin ismini soyleyip 11de verecegim demi diye mesaj atiyoe, cocuk acilde yatti ustelik, aniden kesilen bir ilac, soylememe ragmen soruyor... allahtan sordu gerci.

Iki kisilik yalnizlik bana zor geliyor. Tek basima olsam o zaman tekim napayim derdim.

Size faydasi olmadi farkindayim. Ic dokme yorumu oldu benimki sabote ettiysem ozur dilerim

Merhaba
Alabiliyorsaniz yıllık izin ya da bir kaç gün izin alın. Maddi imkan varsa bir temizlikçi ablayla birlikte temizliğe girişin. Tamirat ve tesisat işi bittikten sonra temizliğe girişin ama.

Merhaba
Şu saydiklarinizi evli olup gene tek başına yapan kadınlar var. O daha zor bence🫤
SiZde güçlü durmak zorunda bırakılan kadinlardansiniZ . Hayat böyle malesef. Ama çocuklarınız var, işiniz var en önemli şey bence de. Omuzlarinizda- omuzlarimizda çok yük var ama yaparız bizler güçlüyüz evlatlarımız için ayaktayız. Arada kendimize vakit ayirmaliyiz bence rahatlamak için. Bir arkadasla kahve, sinema gibi..bir de mükemmellikte uzak durmak lazım .misal ben her yer daginikken oturup kahve içiyorum.. mutfak toplayacagima eğer çocuklar uyumussa oturup dizi izliyorum ..herşey mükemmel olmak zorunda degil

ertesi gün müfettiş geleceği halde o kadar hastayım ki okuldan izin alıyorum
planım öğlene kadar yatıp öğleden sonra doktora gitmek
okul da yakın kızım kendi kalkar gider ben uyur dinlenirim diye plan yapıyorum
sabah 5de alt kat komşunun telefonuyla uyanıyorum abdest alıyoruz üstümüze su akıyor banyonda sorun var diyor
o saatte usta bulamıcam bi daha uyanamam diye uyuyamıyorum usta 9dan sonra gelirim diyor
usta gelip bakıyor malzeme almaya gidiyor öğleden sonra gelecek
ben çıkıp sağlık ocağına gidiyorum meğer grev varmış kapalı,daha uzaktaki hastaneye gitmem lazım
ulaşım o kadar sorunlu ki bir saat otobüs bekliyorum ,artık ayakta duramayıp çimlere oturup bekliyorum
her haltla kendim uğraştığımdan maaş yetmiyor ,son parayı ustaya vermişim malzeme için, taksiye de binemiyorum aracım da yok
sonunda hastaneye gidiyorum, ilaç almaya para yok
babamı arıyorum para gönderiyor önce bankamatiğe sonra eczaneye gidiyorum,ilacın biri eksik sonra alıcam
eve dönüyorum usta geliyor işini bitiriyor
eczaneye eksik ilacı almaya gidiyorum
kızım geliyor yemeği ödevi oyunu yatması saat oluyor 10
ben dinlenip iyileşeceğim günde sabah 5te uyanıp akşam 10a kadar bir gram dinlenemeden her şeye kendim koşturarak daha da hasta bir şekilde yatıyorum, yorgunluktan uyuyamıyorum
şimdi kızım üniversitede ,bazen düşünüyorum bunları ben mi yaşadım,nasıl yaşadım ,nasıl geçti inanamıyorum

ertesi gün müfettiş geleceği halde o kadar hastayım ki okuldan izin alıyorum
planım öğlene kadar yatıp öğleden sonra doktora gitmek
okul da yakın kızım kendi kalkar gider ben uyur dinlenirim diye plan yapıyorum
sabah 5de alt kat komşunun telefonuyla uyanıyorum abdest alıyoruz üstümüze su akıyor banyonda sorun var diyor
o saatte usta bulamıcam bi daha uyanamam diye uyuyamıyorum usta 9dan sonra gelirim diyor
usta gelip bakıyor malzeme almaya gidiyor öğleden sonra gelecek
ben çıkıp sağlık ocağına gidiyorum meğer grev varmış kapalı,daha uzaktaki hastaneye gitmem lazım
ulaşım o kadar sorunlu ki bir saat otobüs bekliyorum ,artık ayakta duramayıp çimlere oturup bekliyorum
her haltla kendim uğraştığımdan maaş yetmiyor ,son parayı ustaya vermişim malzeme için, taksiye de binemiyorum aracım da yok
sonunda hastaneye gidiyorum, ilaç almaya para yok
babamı arıyorum para gönderiyor önce bankamatiğe sonra eczaneye gidiyorum,ilacın biri eksik sonra alıcam
eve dönüyorum usta geliyor işini bitiriyor
eczaneye eksik ilacı almaya gidiyorum
kızım geliyor yemeği ödevi oyunu yatması saat oluyor 10
ben dinlenip iyileşeceğim günde sabah 5te uyanıp akşam 10a kadar bir gram dinlenemeden her şeye kendim koşturarak daha da hasta bir şekilde yatıyorum, yorgunluktan uyuyamıyorum
şimdi kızım üniversitede ,bazen düşünüyorum bunları ben mi yaşadım,nasıl yaşadım ,nasıl geçti inanamıyorum
Size kıyamadım.. inşallah sonrası çok güzel olmuştur sizin için, ve bundan sonrası da hepsinden güzel olsun 🌸 her şeyin güzel olması demek her şeyin pürüzsüz olması değil elbette. Burası dünya ve hepimizin kendimize göre savaşları var illa ki.. Ama Allah kaldıramayacağımız yükü yüklemesin 🙏

Gel sarılalım arkadaşım.
Anlıyorum ben seni. Küçük gibi görünen bu işler bazen çok çaresiz hissettiriyor.
Aslında nelerle başa çıkabiliyoruz hayatta değil mi, bunlar ne ki ?
Ben de grip oldum, insan hastayken daha duygusal oluyor. Bi de balık dolunayı varmış galiba.
Yarın çok daha iyi hissedersin. Boşver bugün böyle olsun.
Çok teşekkür ederim 🌸 Aldım elime kovamı bezimi, aradım doğalgaz servisi oh mis 😁 Şükürler olsun daha iyi hissediyorum. Balık dolunayı nasıl etkiliyor acaba?

Çok teşekkür ederim 🌸 Aldım elime kovamı bezimi, aradım doğalgaz servisi oh mis 😁 Şükürler olsun daha iyi hissediyorum. Balık dolunayı nasıl etkiliyor acaba?

Burcunuza göre değişiyor etkisi ama genel olarak biraz hassas ve kırılgan hissedebiliyormuşuz, öyle okumuştum.

X