Diyetisyenim, sorusu olanlara yardımcı olurum!

hiçbir besin tek başına mucize yaratmaz, önemli olan total beslenmemizdir.yeterli ve dengeli bir beslenme proğramı içerisinde yoğurt protein ve kalsiyum içeriği nedeniyle yağ yakımını destekleyen bir besindir.hem beslenme hemde aktivite alişkanlıklarımız önem teşkil etmektedir bu problemin için , ama kısaca bir kaç öneride bulunmak gerekirse, spor mutlaka hayatında olmalı en basit olarak yürüyüş, buna ek olarakta sıkıntılı bölgeyi çalıştıracak egzersiz ve de iyi bir beslenme alışkanlığı özellikle şeker ve un içeren besinler karın bölgesi yağlanmasını artırır bunlardan uzak durmak , öğün sayısını artırmak sıkıntıda çözüm olabilir ancak beslenme tamamen kişiye özgüdür ,hakkında bir hastalık ve beslenme öyküsü almadan ancak bu kadar yardımcı olabilirim.

merhaba marketlerde light adı altında satılan ürünlere ne kadar güvenmeliyiz? light ürünleri mi tercih etmeliyiz yoksa normal ürünleri mi? mesela ben light yoğurt tüketmiyorum. light olanı mı tüketmeliyim?

benimde sorunum basen bölgemde. sabah ve akşam 35 er dakika yuruyorum. akşamlarıda 200 er tane basen hareketi yapıyorum. yediklerime dikkat ettim ilk bir ay 4 kilo verdim ama bu ay bir ayda sadece 1,5 kilo gitti. şimdiden durakladı yani kilo verişim
tavsiyeniz var mı özelliklede basen bölgesi için. ilk bir ay yürüyüş sayesinde verdim ama galiba yetmiyor şimdi

Merhabalar :) Duraklama dönemleri için Acil çözüm önerisi rica ediyorum... Birde metabolizmayı hızlandırmak için öneriler...

merhaba marketlerde light adı altında satılan ürünlere ne kadar güvenmeliyiz? Light ürünleri mi tercih etmeliyiz yoksa normal ürünleri mi? Mesela ben light yoğurt tüketmiyorum. Light olanı mı tüketmeliyim?

ben kendi hastalarıma light ürün çok fazla önermiyorum.özellikle süt ve yoğurt konusunda .tam yağlı ürünleri rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Merhabalar :) Duraklama dönemleri için Acil çözüm önerisi rica ediyorum... Birde metabolizmayı hızlandırmak için öneriler...

Arkadaşım bu mesajınla sana yaedımcı olmam mümkün değil. yazacağım soruları cevaplayarak bana biraz bilgi verirsen yardımcı olabilirim umarım:)
kaç kalorilik bir diyet uyguluyorsun (diyetisyenle birliktemi)
kaç yaşındasın
diyete kaç kilo ile başladın
ne kadar zamanda kaç kilo verdin
hangi egzersizi ,hangi sıklıkta, ne kadar süre yapıyorsun
bildiğin hastalığın , kullandığın ilacın varmı

benimde sorunum basen bölgemde. sabah ve akşam 35 er dakika yuruyorum. akşamlarıda 200 er tane basen hareketi yapıyorum. yediklerime dikkat ettim ilk bir ay 4 kilo verdim ama bu ay bir ayda sadece 1,5 kilo gitti. şimdiden durakladı yani kilo verişim
tavsiyeniz var mı özelliklede basen bölgesi için. ilk bir ay yürüyüş sayesinde verdim ama galiba yetmiyor şimdi

öncelikle yürüyüşü günde bir kez 45 dakika şeklinde yapın ve gitmeden bir kupa yeşil çay tüketin
basen hareketlerine devam edin
bu genel kuralları uygulayın
günlük 2.5 lt su içilecek
tarçın kullanılacak (çaylara veya süte olabilir)
3 ana ,3 ara öğün yapılacak ( çok önemli öğün araları 3 saati geçmeyecek)
çaylar şekersiz içlecek
ekmekler kepek ,tam tahıllı,çavdar olarak değişimli kullanılacak
pilav ve makarna en fazla hafta 2 kez tüketilecek( 4-5 yemek kaşığından fazla olmayacak ve o öğünde ekmek tüketilmeyecek)
yukardaki durum hariç her öğünde 2-3 dilim ekmek tüketilecek(yoksa metabolizma yavaşlar)
yemekler az yağlı olacak(evdeki her kişi başina 1 tatlı kaşığı şeklinde)
tatlı olarakta haftada 1 defa 1 kase sütlü tatlı veya dondurma 1 ara öğün olarak tüketilebilir:KK9:
dışarıda bir öğün tüketilecekse tavuk şiş, ızgara gibi menüler yanında şekerli içecek olmadan (ayran olabilir) tercih edilecek.
ara öğünlerde 1 meyve + 1 çay bardağı süt veya yoğurt+ 4 adet badem tüketilecek

Arkadaşım bu mesajınla sana yaedımcı olmam mümkün değil. yazacağım soruları cevaplayarak bana biraz bilgi verirsen yardımcı olabilirim umarım:)
kaç kalorilik bir diyet uyguluyorsun (diyetisyenle birliktemi)
kaç yaşındasın
diyete kaç kilo ile başladın
ne kadar zamanda kaç kilo verdin
hangi egzersizi ,hangi sıklıkta, ne kadar süre yapıyorsun
bildiğin hastalığın , kullandığın ilacın varmı

Ayça Kaya'nın buradaki 1. listesini uyguluyorum http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...ayca-kaya-1-ayda-8-kilo-zayiflatan-liste.html

28 yaşındayım

Diyete 5 Nisan'da 67.7 ile başladım şuan 63.5 im..

Hergün 4.5 km üyürüş yapıyorum ve fitness aletleriylede 15 dk. çalışıyorum. Haftada en az 4 defa yapıyorum bunu.. Günde 2 fincan form çayı ve yeşil çay birlikte karıştırıp içiyorum. 3 lt su içiyorum. Sabha aç karnına 1 su bardağı limonlu su içiyorum. Günde en fazlada 2 tane şekersiz kıbrıs kahvesi içiyorum.. bir nevi türk kahvesi...

B12 vitamin kullanıyorum.

Daha önce de diyet yapmıştım ama bu sefer nedense çok çok zor veriyorum :KK43:

İLginize çok teşekkür ederim..

Son düzenleme:
Ayça Kaya'nın buradaki 1. listesini uyguluyorum http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...ayca-kaya-1-ayda-8-kilo-zayiflatan-liste.html

28 yaşındayım

Diyete 5 Nisan'da 67.7 ile başladım şuan 63.5 im..

Hergün 4.5 km üyürüş yapıyorum ve fitness aletleriylede 15 dk. çalışıyorum. Haftada en az 4 defa yapıyorum bunu.. Günde 2 fincan form çayı ve yeşil çay birlikte karıştırıp içiyorum. 3 lt su içiyorum. Sabha aç karnına 1 su bardağı limonlu su içiyorum. Günde en fazlada 2 tane şekersiz kıbrıs kahvesi içiyorum.. bir nevi türk kahvesi...

B12 vitamin kullanıyorum.

Daha önce de diyet yapmıştım ama bu sefer nedense çok çok zor veriyorum :KK43:

İLginize çok teşekkür ederim..

öncelikle bu diyet listesi senin kilona uygun bir liste değil:KK45:(bu listenin kalorisi 55 kilodan 50 kiloya düşmek isteyen biri için uygun olabilir) senin için çok düşük bir kalori içeriyor, bu listeyle metabolizman yavaşladığı için vücudun kendini korumaya almış.öncelikle bunu değiştirmen gerekiyor sana genel kurallardan yazayım (çünkü kişiyi görmeden ölçüm ,tahlil yapmadan diyet yazmam mümkün değil)
sporuna aynı şekilde devam edebilirsin
günlük 2.5-3 lt su içilecek
günlük 2 kupa yeşil çay içilecek (biri yürüyüşe gitmeden önce)
3 ana ,3 ara öğün yapılacak ( çok önemli öğün araları 3 saati geçmeyecek)(buna özellikle dikkat! metabolizmayı hızlandırır)
çaylar şekersiz içlecek
pilav ve makarna en fazla hafta 2 kez tüketilecek( 4-5 yemek kaşığından fazla olmayacak ve o öğünde ekmek tüketilmeyecek)
yukardaki durum hariç her öğünde 2 dilim ekmek tüketilecek(yoksa metabolizma yavaşlar)
tatlı olarakta haftada 1 defa 1 kase sütlü tatlı veya dondurma 1 ara öğün olarak tüketilebilir:KK9:
dışarıda bir öğün tüketilecekse tavuk şiş, ızgara gibi menüler yanında şekerli içecek olmadan (ayran olabilir) tercih edilecek.
ara öğünlarde 1 meyve + 3/4 su bardağı yoğurt veya süt tüketilebilir
haftada 2 kez 1 avuç içi badem tüketilebilir

Diyetisyen Hanim ben 1.67 boyunda suan 112.1 gr ağırlığında gayet hareketsiz sabah kuruma giriyorum 8-17 arasi oturuyorum.tiroitlerim az çalışıyor ac karnına 1 levotiron kullanıyorum.nisan 10 buyana ekmegi tuzu şekeri kestim otarihten bu yana 3.8gr vermiştim cok su içermiyorum ne yapmam lazım baya bir hantallastim yardım edin
Sevgilerle burada gördüğümüze cok sevindik.

Son düzenleme:
cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim . diyetistene gittim devlet hastanesinde ama tahlil falan yapmadan elime bir liste tutuşturdu hepsi bu. o yüzden size de sormak istedim. diyetime 80,5 kilo ile başladım 2 ay oldu şuan 75 kiloyum. boyum 162 romatizma hastasıyım. endol kullanıyorum.b 12 alıyorum. saydıgınız genel kurallara dikkat ediyorum ama kilo verremiyorum 2 haftadır. kaç kalorilik bir diyet yapmalıyım. spor da yapıyorum haftanın 4 günü 45 dk yürüyüş ve 50 tane mekik hareketi. yeterli olurmu? teşekkürler...

cvp için teşekkürler. ara öğünlerimde genelde 3 adet form bisküvü yiyorum. meyve yedim mi o beni tutmuyor malesef

öncelikle bu diyet listesi senin kilona uygun bir liste değil:KK45:(bu listenin kalorisi 55 kilodan 50 kiloya düşmek isteyen biri için uygun olabilir) senin için çok düşük bir kalori içeriyor, bu listeyle metabolizman yavaşladığı için vücudun kendini korumaya almış.öncelikle bunu değiştirmen gerekiyor sana genel kurallardan yazayım (çünkü kişiyi görmeden ölçüm ,tahlil yapmadan diyet yazmam mümkün değil)
3 ana ,3 ara öğün yapılacak ( çok önemli öğün araları 3 saati geçmeyecek)(buna özellikle dikkat! metabolizmayı hızlandırır)
çaylar şekersiz içlecek
yukardaki durum hariç her öğünde 2 dilim ekmek tüketilecek(yoksa metabolizma yavaşlar)

Peki kaç kalorilik bir diyet yapmalıyım?

çaylar şekersiz içlecek

Teşekkür ederim peki kaç kalorilik bir diyet yapmalıyım?

arkadaşlar herkese merhabalar, ben diyetisyenim ve burada zayıflamak adına yanlış şeyler yapıldıpını okuyorum , sormak istediğiniz sorular olursa zamanım olduğu sürece cevaplamaya çalışırım :)

Selam diyetzey..ben bir kaç bir şey danışmak istiyorum,şu anda 163 boyunda 54 kiloyum 51 -50 kilo arası olmak istiyorum, göbek ve simit bölgesinden şikayetçiyim,normalde kilolu durmuyorum,ceket filan giyince ince gösteriyorum ama dar şeyler giyemiyorum,göbeğim çıkıyor,onun dışında bir şikayetim yok..bana ne önerebilirsin acaba ??

Merhaba ,

Yaklaşımınız ve detaylı anlatımınız çok hoşuma gitti. Muayeneniz varsa eğer, aylık ücreti merak ediyorum.
Teşekkürler,

Diyetisyen Hanim ben 1.67 boyunda suan 112.1 gr ağırlığında gayet hareketsiz sabah kuruma giriyorum 8-17 arasi oturuyorum.tiroitlerim az çalışıyor ac karnına 1 levotiron kullanıyorum.nisan 10 buyana ekmegi tuzu şekeri kestim otarihten bu yana 3.8gr vermiştim cok su içermiyorum ne yapmam lazım baya bir hantallastim yardım edin
Sevgilerle burada gördüğümüze cok sevindik.

arkadaşım öncellikle bir endokrin bölümüne gidip ayrıntılı muayne olmanı öneririm.kilo probleminin altında yatan sebep nedir?zaten hipotiroid tanısı konulmuş ancak senin kilonda ki kişilerde daha ayrıntılı tetkikler yapılmalı mesela insülin direncin varmı veya polikistik overin ?yani ayrıntılı bir muayne ve iyi bir beslenme anemnezi alınmalı ona göre bir diyetisyen arkadaşımla bir program yaparak takip altında kilo vermelisiniz.yukarıda diğer arkadaşlara yazdığım genel önerilere göz atabilirsiniz size fikir verir :) ancak şuan zayıflamak için yapacağın her hatalı beslenme davranışı sana daha fazla kilo olarak geri dönecektir.

bu örneği özelllikle bütün arkadaşların okumasını dileyerek yazıyorum :KK9:
örneğin kaba taslak söylüyorum senin 2000 kkal lik bir diyet uygulaman gerekli ancak sen ekmeği falan keserek kalori miktarını çok azaltırsan metabolizman yavaşlayacak ve bir kaç ay içerisinde vücudun kendi koruma altına önce hiç kilo kaybettirmiycek, daha sonra kilo almaya başlıyacaksın.daha sonra bu yememe durumunda sıkılıp normal yeme düzenine döneceksin ve metabolizman yavaşladığı için 112 kilo iken 120 kilo olucaksın.LÜTFEN BU YANLIŞA DÜŞMEYELİM DİYET YAPMAK ÇOK AZ YEMEK AĞIR EĞZERSİZLER YAPMAK DEMEK DEĞİLDİR.KİŞİYE ÖZGÜDÜR HERKES İÇİN AYRICA HAZIRLANMALIDIR.

lütfen kendin kısıtlamalar yaparak diyet yapma bu vücudunu dahada kısır döngüye sokacaktır.ancak yukarıda bahsettiğim genel önerilere dikkat ederek sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başlabilirsin fakat senin ekmek dilimlerin ordakinden 2 dilim daha fazla olmalı, ve yürüyüşü yarım saat yapmalısın.umarım yardımcı olabilmişimdir:)

X