Diyetisyenim Beni Terk Etti

mehtapagir

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2014
998
887
44
Arkadaslar merhaba

37 yasindayim. 90 kiloyum. Kendi kendime dedim ki ,"napiyorum ben 100 olmadan bir caresine bakmaliyim" hayatimda ilk defa diyetisyene gittim.

Ilk 10 gun hersy guzeldi, listeye %100 uydum. 1.5 kio verdim ilk 10 gunde. Ama sonraki gunlerde inanilmaz bir dusme. Hicbirsey yapmak canim istemiyor. Cevremdekiler kilo aldigimi ya da vermedigimi soyledikce, daha cok dibe batiyorum.

E tabi, ilk kontrolde 1.5 kilo verdim, ama 2. 3. 4. 5. Ve 6. Konrrollerde hep 200-300 gram alarak geldim. 10 gunde verdigim kiloyu geri aldim. En son 6. Kontrolde dr um bana " ben sizi zorlamak sikmak istemiyorum, biraz ara verelim dedi. Diyeti unut, 15-20 gun unut diyeti. Toparlan bana oyle gel "dedi.

Kendimi terk edilmis gibi hissettim.

Simdi size sormak istiyorum,

Normalde ben cok yemek yiyen birisi degilim. Beni bitiren kola cips kek pasta abur cubur seyler. Bunlara bagimli olanlardan ve birakanlardan tavsiye istiyorum. Nasil birakabilirim, yani en iyi yontem eve almamak evet. Ama ciktigim zaman aliyorum buna engel olamiyorum.

Bana , sen zaten veremezsin, bak gordun mu hevesinin kisa surecegini biliyodum sen yapamazwin diyen oldugu zaman, onlarin agzini kapatmak yerine daha da dibe batiyorum. Hirsli olmak istiyorum olamiyorum.

Diyetisyene gitme sebebim aslinda birinin beni kontrol etmesiydi. Yeri geldiginde sert konussun, beni silkelesin,gaza getirsin amaciyla gitmistim ama o da benimle ugrasmak istemedi sanirim.

Ben bu girdaptan nasil cikarim. Diyetisyene gitmis olsan 15-20 kilo versem de sikilsam, diycem ki ya o kadar kilo verdim yorulmam normal. Baslayamiyorum bile.

Motivasyonumu nasil diri tutabilirim
Bu beni terk eden diyetisyenin bana verdigi 6 tane diyet listesi oldu. Onlari donusumlu mu yapsam. Yoksa baska diyetisyene mi gitsem.

Cok uzattim. Daha fazla uzatmak istemiyorum.

Lutfen ozellikle motivasyon konusunda bana yardimci olun. Motivasyon videosu aciyorum youtube dan , cok etki etmiyor. Onu dinlemeye bile sabredemiyorum.

bırının destegıyle kontroluyle olcak ıs degıl.. evlenmeden oncekı haliminn fotosunu gordum. 61 kg sportıf vucut ne bel var ne gobek.. ne ara bu hale geldım ben dedım.. spora gıderken yemegı de kessem bısı olmadı neden veremıyorumm derken daha cok kotuye gıttı.. sonra bı baktım. seker.. aburcubur ıcınde seker olan herangı bısey. kes gıtsın.. 2 gune bır onumde baklavalar yedıler tatlıların serbetlerını ıctıler de bana mısın demedım .. kendıme neden hakım olamayım_? nasıl canım cektı o an o baklavayı ıcm kan agladı resmen. ama dayandım 23. gun pasta yedım:)) ssonra bıdaha basladım seker dıyetıne.. yıne mola verdım dondurma ıstemıstım onu yedım :)) haftada 1 yemen ıcın kendıne ızın verebılırsın elbette yıllardır kolayı dılime degırmedım hıc sevmem kolayı ıcmedıgınde hersey degısecek.. az ye kısıtla demıyorum gıdıp o bı paket cıkolatayı yıycegıme mıs gıbı ev yapımı borek yerım . anlatabılıyo muyum_? abartmadan yerıne bısey koy. emın ol o sacma abur cuburdan daha kalıtelı seyler yedıgınde doydugu ıcın vucut acıkamıycaksın bu 1 . 2. ıcınde seker bulunan bıseyı yedıgınde kısa sure sonra sekerın duser ve acıkırsın. aburcubur yersın bu kısır dongu gıder durur. gunde oyle 6 ogun felan yemem 3 ogun. 2 ana 1 ara ogun. . sen sekerı haftada 1 e dusur. cıkolataları kaldır.gozunun onunden sonra bagımlılıgın bıtıyo denedım .. canım o nutellaları kasıklamak ısterdı adet donemımde sımdı cekmecede gozume bıle ılısmıyo :S.. benım gunluk yedıgım yemek 900 kalorıyı gecmez kı. sen hesaplasan normalde 400 500 kalorı yemek yıyosundur ama aburcuburlarla 2000 ı cok rahat buluyo ınsan. su buyuk boy cıpsler var ya 500 kalorı.. yağ.yanı zararlı yag. geldıgnde gıtmeyen akraba gıbı çömüp bırıkıyolar. sen asrın hatasını burda yaptın . annem de verdı bak. 5 ay. sabır meselesıdır. 95 kılodan 75 e dustu. veremıyodu dıyetle o da ama ben gıbı 21 gun sekersız degıl.. eskısı gıbı 2 gune 1 tatlı yapmaz saat aksam olmus 9 gıdıp agzına bısey tıkıstırmaz. cok ıhtyac varsa bı mandalına yer . abartmadan yer . o sekerı azzaltarak gece yemeyerek vermıs oldu. bana yakalstı yanı sen dusun :)) sabır sabır sabır. lakın cok guzel olcak :)) hafta sonunda secılen tatlıyı ye:)) alısıyosun canım benım.. alısıyosun.. 1 hafta zor 2 hafta zor. sonra yavas yavas bel bolgesı erımeye baslıyo ınsan gaza gelıyo sekerı bıraktıgın an gobegın ıner. bu cok zevklıha bıde d vıtamının dusuk olunca da kılo vermen cok zor olurmus..

cuma yarismalarinda biz bu gerektiginde silkeleme sert konusma ve takip etme islerini bedava yapiyoruz canim. gel seni de silkeleyelim :)

Canimsin cok tesekkurbeserim. Seker benim hayatumda olmazsa olmaz. Mesela ortaboy bir kupa caya 5 kesmeseker atiyorum. Gunde sabahtan aksama 5-6 kupa cy ictigimi dusunursek bu bile felaket

Bir de bu abur cuburlar. Markee ekmek almaya gidiyorum,asla abur cubu almiyca. Sen ne kadr iradesizsin. Ne kadar acizsin. Nefsine hakim olamiyorsun diye kendime kiziyorum. Sonra yine de kola ve cipsle cikiyorum. Gunboyu kendime etmedigim hakaret yok

Bir de bu diyetisyen ara verelim deyince iyice dibe coktum. Ama sizlerle etkilesim halinde olursam toparlayacagimaeminim. Cunku istedigim sey sadece destek. Destek istiyoeum. Cunku cevreme kime soylesem kostek olacaklarini, sen yapamazsin,devam ettiremezsin diyeceklerini biliyorum. Bu yuzden burada sizlerleyim. Cok tesekjur ederim. Kesinlikle yapacagim dediklerini.

9 ^^ bırden bırakmak cok zor bısey zaten. aburcuburu azaltabılırsın. gunluk yenılebılcek aburcubur cıkar koy. daha fazlasını yemıycegını bı sekılde kabul etceksın bı kacar 2 kacar azalmaya baslıcak. kuzum aslında bak cıkolatayı yada şekerlı herangı bıseyı yedıgınde sekerın ani yukselip dusuyo ıradenın bozuklugundan değil. kım yese cıkolatayı devamı da gelır bı saat sonra acıkır yemek yapıp yıcek degıldır kı? ınsanların saatlerı var sabah ogle aksam . ondan once acıkınca suradan bı bıskuvı acam da yıyem oluyo. ıste bu acıkmaların o aburcubur azaldıgında olmıycak. ben ılk sekerı kesmek ıstedıgımde ıcıne cok seker atmadıgım elmalı tarcınlı kurabıye yaptım. ınsan kudurur ya seker seker dıye gıttım agzıma bı tane attım o hafta oyle aburcuburdan uzaklastırdı. el alıskanlıgı bı yerde:)) sureklı kahve ıcen bırı bos kaldıkca kalkar kahve suyu koyar. sureklı orgu oren bırı elıbos dursun ıstemez gezen evde oturamaz... bu da oyle mutfaga gıdınce ben naapıyodum. heh bunu yıyodum dıyosun gecerken tıtmıklemeden gecmıyosun. cok kolay bısey değil ama sonucunu dusunerek davrandıgında o baskulde haftada 2 falan azalıyo dusunsene cunku full aburcuburdan aldıgın ıcın otomatık kalorı yarılıyo kılo verıyosun^^ cıdden sadece bu yontemle 7 haftada 78,7 le basladım 71,6yım ve kıloyu cok çesıt dıyetle sporla vermeyen bı ınsanım ayrıca ^^ bence mukemmel bı hıs. 2 ay cok uzun gıbı dursa da pat dıye gecıyo: ınsallah hep beraber ıstedıgımız kıloya ınıcez^^

Son düzenleme:
Bence kesinlikle birden kesin. Hayatınızda hiç olmamış gibi davranın. En güzel felsefe miş gibi yapmaktadır. Çok değil 2-3 ay çevreye kulaklarınızı tıkayın ve zaten zayıfmışsınız, zaten normal hayatınızda ekmek ve şeker yemezmişsiniz ve sağlıklı beslenirmiş gibi hareket edin. Çok daha kolay olur. Ben akşam yemeğinde kek süt çikolata yiyen bir insandım. Bıçak gibi kestim attım.

tatlım bir kere gözünde diyet olayını çok büyütmüşsün kendini bu kadar kasmana gerek yok. Yavaş yavaş kalıcı verebilirsin. alışverişe mi gidiyorsun ben hep tok giderim mesela canım bir şey almak istemez ,atıyorum canım mı çekti bana daha iyi gelecek şeyler almaya çalışırım , meyve alırım veya patlatmak için mısır , fındık , fıstık , leblebi ,kuru üzüm , bitter çikolata kontrollü yemek şartıyla tabi. Cipsin bile alternatifi yapılıyor internette kendini neden üzüyorsun bu kadar. tabi abur cuburu bir anda kesmek en güzeli kesemiyorsan da sağlıklı olanını yapmaya çalışırsın . geçen sene uzun bir ara diyet yapmıştım 12kg ya yakın verdim ve poğaçadan tut kekime kadar herşeyi kendim yaptım yedim :) şimdi ben de diyetteyim artık yemesem de kendini dizginlemek için bunları yapabilirsin. insta ta takip ettiğim fıstık ezmesi , çikolata , kurabiye , kek , poğaça ekmek vs atıştırmalık cips vs doğalını yapan insanlar var güzel de kilo veriyorlar takip edebilirsin. Kola için söyleyebileceğim bir şey yok üzgünüm ben tüketmiyorum uzun zamandır.

Merhaba. Haklısınız, bazen canımız hiçbir şey yapmak istemiyor. Ben de bunu çok sık yaşadım. Bilhassa kilo verme sürecinde...

Birkaç sene öncesine kadar (2015-2016 arası) 80 kiloyu gormusken geçtiğimiz sene gene 110 kilo olduğumu biliyorum.

Bir kere mental olarak hazır olmak gerekiyor. Eğer hazır olduğunuzu düşünüyor ancak tek eksiğiniz teknik ve motivasyon ise, diyetisyenin yanında psikologtan da yardım almalısınız. Dediklerinize bakılırsa "binge eating (tıkınırcasına yeme - sanırım İngilizcesi böyleydi)" veyahut "duygusal açlık" sorunlarına sahip olmanız muhtemel. Ve bu durumlar bir noktadan sonra profesyonel yardım almadan geçecek şeyler değil.

Bu arada, kendinizi terk edilmiş gibi hissetmeyin diyetisyeniniz anladığım kadarı ile sizin mental olarak hazır olmadığınızı düşünmüş ve zihinsel olarak hazır olunca sizi çağırmış. Siz ise zaten mevcut bir ruhsal çöküntünüz olduğu için işi duygusal algılamışsınız yoksa terk edilme falan yok burda. Yani ben öyle düşünüyorum en azından. Dediklerinizi hafife aldığım sonucunu da çıkarmayın lütfen... Amacım yardımcı olmak size...

Motivasyona gelirsek... Ben kendimden örnek vereyim mesela. Benim motivasyonum her şeyin bittiği anda başladı. Nasıl yani? Şöyle, ben de hayatım boyunca kilolu biriydim. Yaşım 24. Başka rahatsızlıklarım da var.

Kilolu olmanın bir kere sağlık sorunlarının yanında psikolojik olarak yarattığı sorunlar bence çok daha kötü. Sonuçta duyguları olan varlıklarız... Tamam, nefes nefese kalmak, 2 adımlık yolu koşarken kalbimizin hızlı hızlı çarpması yeterince kötü, ama daha kötüleri ee var... Psikolojik çöküntü yaratan şeyler mesela... Örnek vermek gerekirse, arkadaşlarımın bana acıyarak bakması (en yakın arkadaşlarım dahil olmak üzere), belki de arkamdan kilomla ilgili dedikodu yapmaları ve bunları düşündükçe daha da paranoyağa bağlamak, karşı cinsle ilişkimin koca bir 0 olması, istediğim elbiseleri giymek konusunda hep sıkıntı yaşamak, ailemden kilomdan dolayı gördüğüm baskı; küçükken kilom yüzünden uğradığım zorbaliklar ve bunların beynime yer etmesi, kendimi bugüne kadar hiç doya doya beğenememiş olmak, aynalara bakarken resmen midemin bulanması, yaşadığın ciddi özgüven problemi... Daha sayayım mı? İşte bunlar benim canıma tak dedirtti.

Şunu öğrendim, bazı insanlarda olumlu düşünerek yapılan motivasyon ise yaramaz. Çünkü olayın ciddiyetini kavrayamaz... Ben de öyleyim mesela. Bu durumda tam tersini uygulamak gerekir.

Siz de bence bir de bunu deneyin. Düşünün, kilolu olmak şu ana kadar size neler kaybettirdi? Daha bu böyle ne kadar sürüp gidecek? Bir gün, kilo vermenin yarattığı sağlık sorunları, psikolojik sorunların da önüne geçtiğinde ne yapacaksınız? Şunu kastediyorum, yarın bir gün şeker, kolesterol, kalp vb. Sağlık sorunlarınız ortaya çıkarsa ve her gün bir torba ilaç içmek durumunda kalırsanız ne yapacaksınız? Doktor size kilo vermenizi bir kere daha öğütleyecek, haliyle. Belki ameliyat falan olacaksınız. Ne gerek var? (Şimdi verebilirsiniz, pekala; tek eksiğiniz birazcık motivasyon, bence...)

Veya tamam, şimdilik sağlık sorunlarını düşünmeyelim, çok korkutucu konuştuysam.
Örneğin, çevrenizde size "kilo ver, kilo vermelisin" diyen insanlar vardır. Size "ah zavallı, nasıl da 2 adımlık yolu yürürken nefes nefese kaldı" bakışı atan vardır. Veya komşu/ akraba çevresinde size kilonuz üzerinden yükleniliyordur veyahut bunun üzerinden sevimsiz şakalar yapılıyordur... Veya çevrenizde sürekli komşu kızın "zayıf" kızıyla kıyaslanırsınız... Veya en basitinden, evli misiniz bilmiyorum ama, bekarsanız karşı cinsle ilişkiniz bazen kilolarınızdan ötürü sekteye uğrayabilir, hatta bitme noktasına gelebilir; veya evliyseniz bile, belki de gene kilolarınızdan dolayı evliliğiniz çatırdama sürecine girmiş dahi olabilir... En basitinden, eşiniz sizi kilolarınızdan dolayı elestirebilir veya size gene akrabalar gibi sevimsiz şakalar yapabilir... (Erkeklerin ne kadar şekilci olduklarını en iyi bilenlerden biri benimdir herhalde.) Gene evliyseniz, kaynananız tarafından layık gelin olarak bile görülmeyebilirsiniz... Bunlar sadece aklıma gelenler! Gelmeyenleri yazmaya kalkarsak ansiklopedi olur...

İşte, daha ne kadar böyle devam edecek bu psikolojik buhran ile? Daha ne kadar katlanacaksiniz buna? Bunlar sadece işin psikolojik kısmı, sağlık kısmına yukarıda biraz değinmiştim ama bunaltmamak için sizi, uzatmamistim

Siz buna katlanmak zorunda değilsiniz ki! Siz bu durumdan kurtulabilecek kadar güçlüsünüz, hiç merak etmeyin!!!...

Hayatta bazen irademizi ispatlamamiz gereken durumlar olabilir, ancak bizi diğer canlılardan ayıran bir unsur da zaten hür irademiz değil midir? Eğer irademiz olmasaydı, aklımız olmasaydı, rasyonel bir canlı olmasaydık; acaka hayvanlardan ne farkımız kalırdı , çok afedersiniz?

Hadi, kendinize gelin, silkelenin biraz. Üzerinize biraz toz gelmiş o kadar. Siz bu kadar güçsüz değilsiniz, olamazsınız da. Neticede bir insansınız, aklınız da yerindeyse neden yapamayasınız ki?

Şunu da unutmayın, eğer bazı şeyleri yapmazsak, bu yapmadığımız şeylerin sonucu olarak ortaya çıkan durumlara da katlanmak durumunda kalırız... Eğer şimdi kilo vermek yolunda önemli bir adım atmazsaniz, o zaman kimse size ileride sağlık sorunları yaramayacağınız veya psikolojik zorbalığa uğramayacağınız konusunda %100 garanti veremez... Neticelerine katlanmamanız için kimse size yardım da edemez, bu konuda kendinize yardım edecek olan kişi, yine sizsiniz... Bunu aklınızdan çıkarmayın.

Sormak istediğiniz her şeyi buradan veya özel mesaj atarak sorabilirsiniz

Sevgilerle...

Daha önce yazan oldu mu bilmiyorum fakat diyet için şunları yazmak istiyorum:

1- İlk haftalar kilo vermek bir yana bir anda kilo bile aldırabilir, çünkü vücudumuz direnebilir ve kendini korumaya alabilir.
2- Adet dönemlerinde kilo almış gibi görünürsünüz çünkü su tutarsınız ve şişersiniz.
3- Kilo versenizde bir noktada platoya ulaşırsınız bu nedenle tekrar kilo vermek için diyette değişikliğe gidilir.

Kısacası kendinizi üzeceğiniz hiçbirşey yok.

Faydası olursa: En iyi kilo yavaş yavaş verilendir. 200 gr sıvı yağ koyun bir bardağa ve bakın ne kadar hacim kaplıyor vücudunuzda. Vücudumuzda biriken yağ sıvı yağdan daha fazla hacim kaplar yapısı sebebi ile. İlerlemenizi küçümseyeceğinize takdir etmeyi öğrenin.

Lütfen kilo verme serüveninize kaldığınız yerden devam edin ve kendinizi takdir edin!

Bu arada, yorumumu tekrar okudum. Ve işin teknik kısmına değinmediğimi, sadece motivasyon ile ilgili kısımla ilgili yazdığımı farkettim, kusura bakmayın.

Tatlı krizleriniz ve kilo vermeyi kolaylaştıran ipuçları ile ilgili şunları söyleyebilirim,
  • Alışverişe mümkün olduğu kadar tok çıkın. Yani yemek yiyin, karnınız tok olsun, öyle çıkın alışverişe. İnsan karnı aç iken daha çok saldırıyor bir şeylere, kendimden biliyorum.
  • Her gün 2.5 litre su içmeyi alışkanlık haline getirin. Unutmayın, susuz kaldığınız için de acıkıyor olabilirsiniz. Susuz kalmak insanı çok acıktırır, siz de tatlı krizim geldi zannedersiniz.
  • Eğer aç hissediyorsanız, biraz su için ve kendinizi yoklayın. Hala açsanız, öyle yiyin. Ben bunu çok sık yaşıyorum...
  • Suyunuzun içine kabuk tarçın atmayı deneyin. Böylece tatlı krizleriniz büyük ölçüde kontrol altına alır. Tarçınlı suyun etkisi, kan şekerini dengelemesidir, hele de insülin direnciniz/ bu konuda riskiniz varsa.
  • Yemekleri yavaş yiyin, böylece beyninize tokluk sinyali daha çabuk gidecektir. Lokmanızı ağzınızda gevelemeyi öğrenin :)
  • Yoğurdun içine 2 kaşık zencefil tozu, 1 kaşık zerdeçal tozu ve 1 kaşık da toz tarçın atıp öyle yiyin. Zaten yoğurt ekşi, bu baharatlar da ekşi bir tat veriyor yoğurda, yadirgamiyorsunuz Bu karışımın metabolizmanızı hızlandırdığı söyleniyor. Ben ara öğünlerde kullandım genelde bu karışımı. Sadece yoğurt yemek yerine baharat karistiririm içine. Yanına da 2-3 tane kuru kayısı alınca zaten kan şekeriniz dengeleniyor :) (bu karışımın bağırsakları çalıştırma gibi bir etkisi de var, yani en azından bende öyle oldu.) Ayrıca tarçın olduğu için içinde gene kan şekerini dengelemesi için de yerim bunu.
  • Her gün yeşil çay içmeye çalışın. Hiç değilse haftada birkaç kere. En azından haftada 4-5 kere. (Az mı oldu, bilmiyorum). Metabolizmayı hızlandırıyor.
  • Yemeklerden önce ilk önce su, sonra çorba içer ve daha sonra da salata yerseniz kendinizi oldukça tok hissedersiniz.
  • Ekmeği sert ve kepekli olanlardan tercih etmeye çalışın. İstanbul'da yaşıyorsanız, İHE'de (İstanbul Halk Ekmek) organik ekmek diye bir ekmek var, oldukça sert ve tok tutucu bir ekmek, ekşi hamurdan yapılmış. Ondan tüketebilirsiniz, bazen ben de ondan alıyorum. Eger istanbul dışında yaşıyorsanız fırınlarda da benzer ekmekler vardır. Onlardan alın. Açlık hissetmemek için.
  • Her gün 1-2 saat spor yapmaya çalışın. En azından birkaç tur atın mahallenizde veya çarşıya doğru. Her gün, takın kulaklığınızı, açın en sevdiğiniz şarkıları ve başlayın tempolu yürüyüşe... Veya açın YouTube'dan bir aerobik/pilates videosu, yapmaya başlayın. Böylece yavaş yavaş esneklik kazanır + kilo verir + bu sayede acikmalariniz bile önlenir.
  • Spor demisken, spordan önce bir şeyler yiyin, hiç değilse bir ara öğün yapın veya süt için. Aksi takdirde spor sonrası çok acıkırsınız ... Mümkün olduğunca spordan önce tok olursanız spor sonrası çok yemeklere saldirmadan en az zararla yeme faslını atlatabilirsiniz.
  • Yulaf denediniz mi bilmiyorum, ama gerçekten çok faydalı ve tok tutan bir yiyecek... Bazen sabahları, çoğunlukla da geceleri yatmadan önce, 3 kaşık yulaf + 1 su bardağı süt şeklinde tüketiyorum. Çok sıkılırsam bundan, bazen yulaf lapası yapıp üzerine meyve vb. Koyuyorum veya yulaf + süt karışımının içine kuru meyve ekliyorum. Bazen gözüm doymuyor, 4 veya 5 kaşık dahi ekleyebiliyorum ama küçük bir kaseyi geçmemesine dikkat edin. (Şok ve bazı A101'lerde satıldığını görmüştüm. Başka marketlerde de vardır.)
  • Yulafın içine sakın şeker koymayın! Yoksa yulaf yemenizin hiçbir anlamı kalmaz!.. Onun yerine bol miktarda tarçın serpin üzerine, toz tarçın. Hafif tatlı bir tat verecektir. Ve hoş bir koku...
  • Tarçını sadece yulafa değil, elma ve muz yerken de kullanıyorum. Dilimliyorum elmayı / muzu, üzerine bolca toz tarçın. Yanına da 1 bardak süt... Böylece kan sekerimin birden yükselip düşmesini de önlüyorum... Ekşi elma yiyorsanız elmayı da hafif tatlandırıyor.
  • Bir de, her sabah limonlu su için, limonlu su içtiğiniz sabahlar daha kolay büyük abdeste çıktığınızı farkedeceksiniz. Yani bende öyle en azından. Bu da kabızlıktan kaynaklanan fazlalıkları önler + metabolizmanızı hızlandırır. Bir limon atın bir bardak suyun içine gece, sabah için. Böylece özünü de vermiş olur.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Daha aklıma gelirse yazarım.
Unutmayın, sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirirseniz işiniz çok kolaylaşır. Bu da küçük alışkanlıklar kazanmakla olur genelde.
Kolay gelsin.

Hiç canınızı sıkmayın illa ki verirsiniz önemli olan artık yeter demiş olmanız:) Öncelikle sorum endokrin uzmanına göründünüz mü hiç? Bence görünmelisiniz ve değerlerinizde herhangi bir sıkıntı var mı bakılmalı belki de asıl kaynak bir rahatsızlıktır.

Diğer yorumumsa belki diyetisyeniniz motivasyon ve silkemele konusunda size uygun değildir. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama benimki İzmir Alsancak Uzm.Dyt.Duygu Baydur. Tatlı sert bir kadın baya motive ediyordu beni. Kilo verme konusunda da yavaşlama olduğu anda metabolizmayı şaşırtacak beni de sıkmayacak diyetler veriyordu, hep güzel ilerleme kaydettik.

Kendi kendime yememe dikkat etmemde en etkili yöntemse, ideal kilomdaki fotoğraflarımı göz önüne koyup her seferinde bu yaz yine böyle olacağım deyip durmam. Komik olabilir ama bende işe yarıyor :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…