Diyetisyen varsa yardım edebilir mi ? :(

Az az sik sik ye. Metabolizman hizlanir. Ben gunde 7 8 ogun atistirdigim icin diyeti biraktiktan sonra 1 ayda 4 kilo daha vermistim.
evde leslie yapabilirsin.
bol bol su iciyosundur zaten. Eger icmeyi sevmiyosan suyun icine limon dilimi falan at.
kalori takibi yap. (Diyetarkadasim vardi)
Kkdaki diyet gruplarina katildin mi? Muthis motive ediyor. Ne guzeldi 14. Takim.
aman az yiyeyim diye kesinlikle ogun atlama.

Diyetisyen degilim. Hem insulin direncim olmasina hem tiroidim calismamasina ragmen 3.5 4 ayda 25 kilo verip sadece 4unu geri aldim. O da fazladan verdiklerimdi. Ki ben canim ne isterse onu yedim diyet hicbir sey tuketmedim.

Yorum baya açıklayıcı olmuş çok güzel yazmissiniz çok iyi anladım teşekkür ederim .
Bole biraz devam edeceğim olmazsa gideceğim diyetsyene

Katilmadim onlara yazamadigim günler olur diye . Diyet gunluklerindeyim orda 2 yere yazıyorum hep menumu kilomu . Mükemmel vermissiniz gerçekten . Yürüyüş flanda yaptinizmi ? herseyi yedim demissiniz azar azar mi yediniz

Diyet biteli bir sene oldu tam ne yiyip ictigimi hatirlamiyorum ama mesela 5 kiloda bir falan kendime cikolata odulu veriyordum. Mesela kahvaltida haftasonlari yine omletinden salamina sucuguna kadar yerdim. Hafta ici de yagsiz peynir yiyeyim derdim yoktu. Ekmeği ilk aydan sonra aksam kesmistim. Yuruyus hic yapmadim bayagi tembel biriyim. Leslie 5 mile'i haftada 5 gun yapiyordum.
Aklima geldi bak her gun sut iciyordum. Sutu laktozsuz iciyordum sadece midemi rahatsiz ettiginden.
benim aksam 7den sonra bir sey yememe sansim yoktu gayet yiyordum yani. Kahvalti ara oglen ara ara ara aksam seklinde besleniyordum.

Kilo vermem de regl donemi gibi durumlar disinda haftada 1 kilonun altina hic inmedi yanilmiyorsam.

O kadar hizli kilo vermenin de ceremesini cektim ama, ne kadar dengeli de olsa hizli verdim ve kansizlik yasadim. Vucudumun tamamen kendini toplamasi 7 8 ayi buldu.

Hmm ben de kahvaltida 1 dilim kepek ekmeği bazen tam tahlili bazen beyaz vs. Yiyorum 1 haşlanmış yumurta zeytin peynir .
öğlen : bulgur pilavı ızgara köfte ya da haslanms et tarzı yiyorum
aksamda sebze yemeği çorba cacık tarzı arada da sıcak çikolata içiyorum bazen meyve yiyorum . Günde 5 km de yürüyorum . Geçen hafta baklava vs bile yemistm ama 200 gramcik verebildim bu haftada 500 gram verdim . Szce bnm diyet nasıl artık 40 dakka ek egzersiz ypmiycam
ekmegide 1 dilim yiyorum sadece

Canım benim ne vadireler atlatmışsın çok üzüldüm ya çok geçmiş olsun... Sen bu kadar vadireleri atlatabilecek kadar güçlü bir kızsan eminim ki fazla kilolarından da kurtulacaksındır.. Ayrıca bilinçli olmanı da kutluyorum.. Ama sağlığın açısından mutlaka bir diyetisyen hekime danış sana uygun, sağlığını tehdit etmeyecek bir program çıkarsın. En kısa zamanda ideal kilona ulaşmanı diliyorum..

bugün randevu alıp yarın gideceğim diyetisyene ..İnşallah işe yaarayacak bir program verir 77 de takıldım kaldım baya sinir oldum çünkü . :)

merhaba diyetisyen değilim ama diyetisyenimin verdiği tavsiyeleri paylaşmak isterim. diyetisyenim spordan en az dört saat sonra tartılmam gerektiğini çünkü kasların şiştiğini söylemişti. gerçekten de spordan hemen sonra tartılınca ben de bir 300 400 gr fazla çıkardım. ikincisi diyete ilk başladığımda fazla terletmeyecek, yormayacak sporları yap demişti. mesela 40 dakika yürü ama tempoyu orta kararda tut demişti. belki bu bilgiler işine yarar.

teşekkürler cnm .
şimdi endokrinoloji diabet - obazite den randevu aldım bi tek o vardı acaba o bakarmı yanlış mı aldımki randevuyu bilemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…