Diyetisyen varsa yardım edebilir mi ? :(

Az az sik sik ye. Metabolizman hizlanir. Ben gunde 7 8 ogun atistirdigim icin diyeti biraktiktan sonra 1 ayda 4 kilo daha vermistim.
evde leslie yapabilirsin.
bol bol su iciyosundur zaten. Eger icmeyi sevmiyosan suyun icine limon dilimi falan at.
kalori takibi yap. (Diyetarkadasim vardi)
Kkdaki diyet gruplarina katildin mi? Muthis motive ediyor. Ne guzeldi 14. Takim.
aman az yiyeyim diye kesinlikle ogun atlama.

Diyetisyen degilim. Hem insulin direncim olmasina hem tiroidim calismamasina ragmen 3.5 4 ayda 25 kilo verip sadece 4unu geri aldim. O da fazladan verdiklerimdi. Ki ben canim ne isterse onu yedim diyet hicbir sey tuketmedim.

Gram hesabı yapmayın ve çok sık tartılmayın. Moraliniz ve motivasyonunuz olmadık yere bozulmasın.

20 günde gayet iyi kilo vermişsiniz. Aşırı bir kilo kaybı olmadığına göre sağlıklı kilo veriyorsunuz anladığım kadarıyla. Vücut zaman zaman kendini kapatabilir, kilo vermeniz yavaşlayabilir ya da durabilir. Bunlar normal şeyler. Böyle dönemlerde düzeninizi bozmadan aynen devam edin. Bir süre sonra kilo vermeye başlarsınız.

Kasların sporla hacim kazandığı doğrudur. ancak kaslar yağa göre daha yoğun dokulardır ve vücutta daha az yer kaplarlar. Şöyle bir örnek vereyim; 1 kilo kas yaklaşık -atıyorum bu rakamı- 15 santimetreküplük bir hacimdeyse, 1 kilo yağ bunun en az 3 katı büyüklüktedir. Dolayısıyla vücuda 1 kilo kas yükleyip, aynı zamanda 1 kilo da yağ kaybettirirseniz kilonuz değişmemiş olur ama yağ kastan daha çok yer kapladığı ve siz de onu erittiğiniz için incelmiş olursunuz.

Yalnız size tavsiyem bu kas yapma olayına fazla takmayın. Özellikle kadınların sizin yaptığınız tarda egzersiz ve yürüyüşle kas yapmaları pek mümkün değil. kas yapmak için protein takviyeleri almak ve büyük ağırlıklar kaldırmak gerek.

Beslenmenizi sağlıklı bir hale getirip, sporunuzu da aksatmadığınız sürece eninde sonunda istediğiniz noktaya ulaşırsınız. Yeter ki azminizi ve motivasyonunuzu kaybetmeyin. Kolay gelsin :KK52:

Bu arada ben size bir diyetisyene gitmenizi tavsiye ederim. Buradan bulacağınız bir diyetisyenin söyleyecekleri çok sağlıklı olmayabilir. En azından kan vs. ölçümleriniz yapılsın ki, zorlanmayacağınız bir program verilsin.

Not: Diyetisyen değilim.

Yorum baya açıklayıcı olmuş çok güzel yazmissiniz çok iyi anladım teşekkür ederim .
Bole biraz devam edeceğim olmazsa gideceğim diyetsyene

slimsigarayazmam 41601276 .!.:
Az az sik sik ye. Metabolizman hizlanir. Ben gunde 7 8 ogun atistirdigim icin diyeti biraktiktan sonra 1 ayda 4 kilo daha vermistim.
evde leslie yapabilirsin.
bol bol su iciyosundur zaten. Eger icmeyi sevmiyosan suyun icine limon dilimi falan at.
kalori takibi yap. (Diyetarkadasim vardi)
Kkdaki diyet gruplarina katildin mi? Muthis motive ediyor. Ne guzeldi 14. Takim.
aman az yiyeyim diye kesinlikle ogun atlama.

Diyetisyen degilim. Hem insulin direncim olmasina hem tiroidim calismamasina ragmen 3.5 4 ayda 25 kilo verip sadece 4unu geri aldim. O da fazladan verdiklerimdi. Ki ben canim ne isterse onu yedim diyet hicbir sey tuketmedim.
Katilmadim onlara yazamadigim günler olur diye . Diyet gunluklerindeyim orda 2 yere yazıyorum hep menumu kilomu . Mükemmel vermissiniz gerçekten . Yürüyüş flanda yaptinizmi ? herseyi yedim demissiniz azar azar mi yediniz

Katilmadim onlara yazamadigim günler olur diye . Diyet gunluklerindeyim orda 2 yere yazıyorum hep menumu kilomu . Mükemmel vermissiniz gerçekten . Yürüyüş flanda yaptinizmi ? herseyi yedim demissiniz azar azar mi yediniz

Diyet biteli bir sene oldu tam ne yiyip ictigimi hatirlamiyorum ama mesela 5 kiloda bir falan kendime cikolata odulu veriyordum. Mesela kahvaltida haftasonlari yine omletinden salamina sucuguna kadar yerdim. Hafta ici de yagsiz peynir yiyeyim derdim yoktu. Ekmeği ilk aydan sonra aksam kesmistim. Yuruyus hic yapmadim bayagi tembel biriyim. Leslie 5 mile'i haftada 5 gun yapiyordum.
Aklima geldi bak her gun sut iciyordum. Sutu laktozsuz iciyordum sadece midemi rahatsiz ettiginden.
benim aksam 7den sonra bir sey yememe sansim yoktu gayet yiyordum yani. Kahvalti ara oglen ara ara ara aksam seklinde besleniyordum.

Kilo vermem de regl donemi gibi durumlar disinda haftada 1 kilonun altina hic inmedi yanilmiyorsam.

O kadar hizli kilo vermenin de ceremesini cektim ama, ne kadar dengeli de olsa hizli verdim ve kansizlik yasadim. Vucudumun tamamen kendini toplamasi 7 8 ayi buldu.

Diyet biteli bir sene oldu tam ne yiyip ictigimi hatirlamiyorum ama mesela 5 kiloda bir falan kendime cikolata odulu veriyordum. Mesela kahvaltida haftasonlari yine omletinden salamina sucuguna kadar yerdim. Hafta ici de yagsiz peynir yiyeyim derdim yoktu. Ekmeği ilk aydan sonra aksam kesmistim. Yuruyus hic yapmadim bayagi tembel biriyim. Leslie 5 mile'i haftada 5 gun yapiyordum.
Aklima geldi bak her gun sut iciyordum. Sutu laktozsuz iciyordum sadece midemi rahatsiz ettiginden.
benim aksam 7den sonra bir sey yememe sansim yoktu gayet yiyordum yani. Kahvalti ara oglen ara ara ara aksam seklinde besleniyordum.

Kilo vermem de regl donemi gibi durumlar disinda haftada 1 kilonun altina hic inmedi yanilmiyorsam.

O kadar hizli kilo vermenin de ceremesini cektim ama, ne kadar dengeli de olsa hizli verdim ve kansizlik yasadim. Vucudumun tamamen kendini toplamasi 7 8 ayi buldu.

Hmm ben de kahvaltida 1 dilim kepek ekmeği bazen tam tahlili bazen beyaz vs. Yiyorum 1 haşlanmış yumurta zeytin peynir .
öğlen : bulgur pilavı ızgara köfte ya da haslanms et tarzı yiyorum
aksamda sebze yemeği çorba cacık tarzı arada da sıcak çikolata içiyorum bazen meyve yiyorum . Günde 5 km de yürüyorum . Geçen hafta baklava vs bile yemistm ama 200 gramcik verebildim bu haftada 500 gram verdim . Szce bnm diyet nasıl artık 40 dakka ek egzersiz ypmiycam
ekmegide 1 dilim yiyorum sadece

Veteriner hekim olayına bende güldüm baya :KK70: Olabilir yöle hatalar hiç yanlış anlamadım da . Yorumun için teşekkür ederim :) İnşallah kedinde iyileşir benimde bir kedim var ama annemde duruyor . Yok zaten öyle şeyler kullanmam yeşil çay bile içmiyorum ben eylül 2014 de emboli oldum yani akciğerlerime pıhtı attı yoğun bakımda yattım hayati risk fillan oldu coraspirin kullanıyorum şimdi kanımın pıhtılaşmasına önlem amaçlı ve sanırım corasprin kullanırkende yeşil çay içmem sakıncaymış ağrı kesici bile yasak olduğu için zaten öyle şeylere hiç bulaşmam . Hastanede yattığım dönemde yan odamda bir bayan vardı tanışmıştık midesine kelepçe taktırmış o kelepçede çıkmış başka organlarına takılmış kelepçesi midesini aldırmak zorunda kalmş falan ölüm kalım mücadelesi içindeydi çok kötüydü durumu asla o işlere kalkışmam sağlıklı yoldan insanın irradesini kullanabilmesi varken bu yollar çok saçma ve gereksiz bencede haklısınız keşke herkes bilincinde olsa da yanlışa düşmese hayatlarına mal olmasa ..
Canım benim ne vadireler atlatmışsın çok üzüldüm ya çok geçmiş olsun... Sen bu kadar vadireleri atlatabilecek kadar güçlü bir kızsan eminim ki fazla kilolarından da kurtulacaksındır.. Ayrıca bilinçli olmanı da kutluyorum.. Ama sağlığın açısından mutlaka bir diyetisyen hekime danış sana uygun, sağlığını tehdit etmeyecek bir program çıkarsın. En kısa zamanda ideal kilona ulaşmanı diliyorum..

Canım benim ne vadireler atlatmışsın çok üzüldüm ya çok geçmiş olsun... Sen bu kadar vadireleri atlatabilecek kadar güçlü bir kızsan eminim ki fazla kilolarından da kurtulacaksındır.. Ayrıca bilinçli olmanı da kutluyorum.. Ama sağlığın açısından mutlaka bir diyetisyen hekime danış sana uygun, sağlığını tehdit etmeyecek bir program çıkarsın. En kısa zamanda ideal kilona ulaşmanı diliyorum..

bugün randevu alıp yarın gideceğim diyetisyene ..İnşallah işe yaarayacak bir program verir 77 de takıldım kaldım baya sinir oldum çünkü . :)

Merhaba bayanlar kilolarımdan dolayı konu açmıştım 81.200 ile başladım 12 hazirandan beri diyetteyim çok sıkı diyet yapıyorum . 81.200 düm şimdi 77.400 üm . Gerçi dün tartıda 77.00 çıkmıştım . 2.5 saat temizlik 40 dakka egzersiz 5 km de tempolu yrüdüğüm halde nedense 400 gram fazla çıktım ve şok oldum .
Sorun da bu zaten diyetimden sadece geçen hafta kaçamak yapmıştım ondada 200 gram yine vermiştim ama bu hafta gerçekten tek bir kaçamak yapmadım günde 1 dilim kepek ekmeği yiyorum . çikolata kola gazlı içecek cips makarna vs. o tarz şeyleri hiç yemiyorum çok sıkı süper bi diyey yappıyorum üzerine hergün evde 40 ddakika egzersiz yapıp 5 km yi de 50 dakika da çok hızlı tempoda yürüyorum ama nedense 1 haftadır aynı kilodayım .
Kilo durması desem bu kadar erken kilo durması da olmaz . Burada diyet bölüümündeki arkadaşlarla konuştuk onlar fazla spor yaptığın için kas kütlesi oluşuyor o yüzden dediler kafam baya karıştı internetten de araştırdım fazla spor yapınca vücut yorgunluk olarak algılayıp sitres hormonu salgıladığı için vücutta ödem oluyormuş ya da vücutta dayanıklılık artıyor yağ yakımı duruyormuş acaba bendede öle bişey olmuş olabilir mi ?
Ne yapmalıyım kafamm gerçekten çok karıştı benim ? Sadece yürüyüş mü yapmalıyım egzersizi bırakmalı mıyım ? Diyete aynen devam mı edeyim ne yapayım bilemiyorum gerçekten ?
merhaba diyetisyen değilim ama diyetisyenimin verdiği tavsiyeleri paylaşmak isterim. diyetisyenim spordan en az dört saat sonra tartılmam gerektiğini çünkü kasların şiştiğini söylemişti. gerçekten de spordan hemen sonra tartılınca ben de bir 300 400 gr fazla çıkardım. ikincisi diyete ilk başladığımda fazla terletmeyecek, yormayacak sporları yap demişti. mesela 40 dakika yürü ama tempoyu orta kararda tut demişti. belki bu bilgiler işine yarar.

merhaba diyetisyen değilim ama diyetisyenimin verdiği tavsiyeleri paylaşmak isterim. diyetisyenim spordan en az dört saat sonra tartılmam gerektiğini çünkü kasların şiştiğini söylemişti. gerçekten de spordan hemen sonra tartılınca ben de bir 300 400 gr fazla çıkardım. ikincisi diyete ilk başladığımda fazla terletmeyecek, yormayacak sporları yap demişti. mesela 40 dakika yürü ama tempoyu orta kararda tut demişti. belki bu bilgiler işine yarar.

teşekkürler cnm .
şimdi endokrinoloji diabet - obazite den randevu aldım bi tek o vardı acaba o bakarmı yanlış mı aldımki randevuyu bilemedim

X