Diyet ve Spor yapmama rağmen kilo veremiyorum

sonkafautucu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2016
550
374
Merhaba arkadaşlar 5 gün kısa bi süre daha çok yeni diceksiniz ama diyete ve spora başlamadan önce inanılmaz kalorili yiyecekler tüketiyodum.
Mesela çayın yanında 2 3 tane halley gece gece cipsler kolalar pastalar ekmekler kısacası çok sağlıksız besleniyodum ve ev işi haricinde hiç hareket etmiyodum. .
Şimdi 5 gündür sabah erken kalkiyorum hafif kahvalti sonrasi 1 saat hizli tempoda yürüyüs yapiyorum ekmegi abur cuburu şekeri tuzu tamamen kestim.. Sebze ağırlıklı beslenip çorba salata yiyorum bol su içiyorum.. Kalori hesabı yapıyorum. Buna rağmen 5 gün kısa bi süre olsa bile en azından tartıda eksilmem gerekmiyo muydu? Kilom hala aynı gram oynamıyor. . Sizce bunun sebebi nedir? Ayrıca kabızlık var.

Tiroitleriniz az çalışıyor olabilir bir diyetisyene giderseniz size uygun bir program hazırlar daha sağlıklı olur.:KK6:

5 gün kilo vermek için çok az, biraz sabırlı olmalısın. Kabızlık yaşaman da seni olumsuz etkiler. Neden sebze, salata yediğin halde kabızlık yaşıyorsun. Bu uzun süredir varsa bir doktora gitmelisin. Bence daha önce hatalı beslendiğin için bağırsaklarının sağlığını da bozmuşsun. Bütün bunlar bir kaç günde düzelmez.
Keşke yaşını ve kilonu da yazsaydın. Bu arada beslenmene dikkat ederek zayıflamaya çalış. Sadece sebze yeme. Sağlıklı olan her şeyden ölçülü yemelisin. tempolu yürüyüş yapmak kilo vermek için idealdir. Evde ipte atlayabilirsin.
Kilo vermek istiyorsan sabırlı ve azimli olman gerekiyor.

5 gün kilo vermek için çok az, biraz sabırlı olmalısın. Kabızlık yaşaman da seni olumsuz etkiler. Neden sebze, salata yediğin halde kabızlık yaşıyorsun. Bu uzun süredir varsa bir doktora gitmelisin. Bence daha önce hatalı beslendiğin için bağırsaklarının sağlığını da bozmuşsun. Bütün bunlar bir kaç günde düzelmez.
Keşke yaşını ve kilonu da yazsaydın. Bu arada beslenmene dikkat ederek zayıflamaya çalış. Sadece sebze yeme. Sağlıklı olan her şeyden ölçülü yemelisin. tempolu yürüyüş yapmak kilo vermek için idealdir. Evde ipte atlayabilirsin.
Kilo vermek istiyorsan sabırlı ve azimli olman gerekiyor.
Boyum 1.60 kilom 70 malesef :KK43: 25 yaşındayım

Merhaba arkadaşlar 5 gün kısa bi süre daha çok yeni diceksiniz ama diyete ve spora başlamadan önce inanılmaz kalorili yiyecekler tüketiyodum.
Mesela çayın yanında 2 3 tane halley gece gece cipsler kolalar pastalar ekmekler kısacası çok sağlıksız besleniyodum ve ev işi haricinde hiç hareket etmiyodum. .
Şimdi 5 gündür sabah erken kalkiyorum hafif kahvalti sonrasi 1 saat hizli tempoda yürüyüs yapiyorum ekmegi abur cuburu şekeri tuzu tamamen kestim.. Sebze ağırlıklı beslenip çorba salata yiyorum bol su içiyorum.. Kalori hesabı yapıyorum. Buna rağmen 5 gün kısa bi süre olsa bile en azından tartıda eksilmem gerekmiyo muydu? Kilom hala aynı gram oynamıyor. . Sizce bunun sebebi nedir? Ayrıca kabızlık var.
Ben de aynı durumdaydım. Uğraşıyorum uğraşıyorum olmuyordu hatta gittikçe kilo aldım. uzun lafın kısası demir ve d vitamini iğnesi yazdı kutu kutu doktor. Bu şekilde kilo veremezsin dedi. sende de öyle bir durum olmasın?
Şunu da eklemem lazım 2 yıldır hiçbir doktor ferritin değerinin çok düşük olmasını önemsemedi. Demir ve demir bağlama normal görünüyor dediler. D vitamini de normal aralıkta görünüyor ama o referans değer çok yanlış.

1- Spor kilo verdirmez aslında. Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar.
2- Kalori hesabı yapman çok güzel ama metabolizma hızınzı biliyor musunuz? Her insan günde 1200 kalori yakmaz. Benim mesela metabolizma hızım düşürtür. 1100 yakıyorum ben. Buna istinaden eğer aldığınız kilo ile yaptığınız spor kalorisi birbirini tutmuyorsa kilo vermezsiniz. Yaptığınız yürüşe istinaden diyet listesi yapmalısınız
3 Tüm diyetlerde atlanılan birşey var .Ara öğün. Mutlaka ama mutlaka ara öğün tüketmelisiniz.
4- Çorbanın ekmek yerine geçtiğini biliyor muydunuz?
5 Vucüdüb karbınhidrata ihtiyacı vardır. Tüm karbonhidratları keserseniz vucüt gene kendini korumaya alır kilo vermezsiniz.

-Mesela çayın yanında 2 3 tane halley gece gece cipsler kolalar pastalar ekmekler kısacası çok sağlıksız besleniyodum ve ev işi haricinde hiç hareket etmiyodum. .
-Şimdi 5 gündür sabah erken kalk iyorumhafif kahvalti sonrasi 1 saat hizli tempoda yürüyüs yapiyorum ekmegi abur cuburu şekeri tuzu tamamen kestim.. Sebze ağırlıklı beslenip çorba salata yiyorum bol su içiyorum.. Kalori hesabı yapıyorum.

Bize karşı dürüst olmasan bile kendine karşı dürüst olmalısın bence.
Yani aylarca yıllarca o şekil beslendikten sonra 5 gün sadece 5 gün içinde yukarıda yazdığın disiplini eksiksiz oluşturdun mu?oluşturabildin mi sence? hayır insan doğası gereği birden kestiğin için vücudun inanılmaz bir yokluk/kıtlık durumuna girmiş ve zorluyor olması lazım da.. hele de sebze ağırlıklı beslenme çorba salata kombinasyonu için konuşuyorum? böyle pat diye arada dayanamayıp kaçırmadan harfi harfine bunları yaptın mı gerçekten? ayrıca 5 gün ne ki.. ne anlaşılacak 5 günden.
Ayrıca sadece 1 saatlik tempolu yürümeye spor yapıyorum mu diyosun sen?
başlığı fazla iddialı atmışsın.

Bize karşı dürüst olmasan bile kendine karşı dürüst olmalısın bence.
Yani aylarca yıllarca o şekil beslendikten sonra 5 gün sadece 5 gün içinde yukarıda yazdığın disiplini eksiksiz oluşturdun mu?oluşturabildin mi sence? hayır insan doğası gereği birden kestiğin için vücudun inanılmaz bir yokluk/kıtlık durumuna girmiş ve zorluyor olması lazım da.. hele de sebze ağırlıklı beslenme çorba salata kombinasyonu için konuşuyorum? böyle pat diye arada dayanamayıp kaçırmadan harfi harfine bunları yaptın mı gerçekten? ayrıca 5 gün ne ki.. ne anlaşılacak 5 günden.
Ayrıca sadece 1 saatlik tempolu yürümeye spor yapıyorum mu diyosun sen?
başlığı fazla iddialı atmışsın.
Dürüst olmasam buralara yazıp neden sizlere sorcam ki? Bende bilirim heralde kaçamak yaptığım için kilo veremedigimi dimi? Hiç bir şekilde kaçamak yapmadım. Zaten hırs yaparak başladım ve bozmamam gerektiğini biliyodum.. Gün içinde aldığım kalori yaktığım kalori den çok daha az bunun hesabını yapacak kadar bilinçliyim rahat ol sen.. Bu arada beslenme tarzımı bi anda bu şekilde degistirdigim için vücut kendini korumaya almış ve metabolizmam yavaşlamış. Bu yüzdendir ki şişkinlik olmuş ve tartı da aynı görünüyormuşum.. Çok şükür ki şişkinligim geçti ve 4 kilo vermeye devam ediyorum :)

X