Diyanet İşleri Bakanlığı: Botoks Dine Aykırı

Sağlığı tehdit eden bir durum olduğunda caiz,güzelleşmek,sureti değiştirmek için keyfe keder yapıldığında caiz değil.Ahanda merci benim :KK53:

Ha ama ille de caiz forma sokmak istersek,"ama pisikolocik sağlığım bozuluyor,o zaman tüylerimizi de almayalım yanee,önemli olan kalp temizliği bi kerem v.s. " söylemlerle neredeyse farz haline bile dönüştürebiliriz, orası ayrı :confused:

keske insanların tek gunahı botoks silikon falan olsa ben bunları merak etmiyorum ya acaba bendemi sorun var dovme yaptırdım hala tartısılıyor yok abdest gecirir gecirmez icimde rahat yani

Sağlığı tehdit eden bir durum olduğunda caiz,güzelleşmek,sureti değiştirmek için keyfe keder yapıldığında caiz değil.Ahanda merci benim :KK53:

Ha ama ille de caiz forma sokmak istersek,"ama pisikolocik sağlığım bozuluyor,o zaman tüylerimizi de almayalım yanee,önemli olan kalp temizliği bi kerem v.s. " söylemlerle neredeyse farz haline bile dönüştürebiliriz, orası ayrı :confused:
ya yazayım dedim de toparlayamadım cümleleri, üstelik ben ortaokulda öğrenmiştim estetiğin hangi şartlarda caiz olduğunu, neyse benim dedem hacı :KK53:

Bu Diyanet isleri baskanligi sadece kadınlara mi calisiyor yaww.
Bigunde ciksin desinki, hirsizlik yapmayın, cocuklara tecavuz etmeyin laan ayilar desin, sapik vakiflar kurmayin desin.... nebileyim sapitmayin calmayin cirpmayin desin. Dunyanin butcesini alip kadinlarin kiliyla tuyuyle ugrasmak yerine yararli bisey yapsin mesela...

beden ve ruh saglıgı acısından gereklilikde herkese gore degisiyor ya neye gore degerlendircez zaten gerekli gormeyen kadın ne botoks yaptırır ne baska estetik bu kosulda hepsi caiz oluyor demekki

İyi de diyanetin işi bu,fetva vermek.Bu ve benzeri kıldan tüyden,incir çekirdeğinden sorular gırla.Bu şuna benziyor, "amaan bıraksınlar yankesicileri de ,katilleri,tecavüzcüleri yakalasınlar asıl " yapılması gereken hepsiyle ilgilenmek,diyanetin yapması gerekende bütün soruları cevaplamak...Birşeyi yapmak için ötekileri boşvermek gerekmiyor...Asıl tuhaf olan,fetvaların içinden cımbızlanıp haber yapılması.

X