Dişçimden Nefret Ediyorum

Bende tam bunu yazacaktım, başka doktor gayette hastayı kabul edebilir.
Ortodonti tedavim devam ederken evlilik nedeniyle başka bir şehre taşınmak durumunda kaldım. Konuştuğum kurumlar beni kabul edebileceğini ama etik olması açısından eski doktorumdan bir mail göndermesini ya da evrak getirmemi istediler. Aslında bu kadar basit...
Konu sahibinin yerinde olsam o kurumu ciddi ciddi şikayet ederim. Özel muayenede olsa eminim bir yolu vardır, ayrıca ben mi yanlış biliyorum devlette çalışan doktorlar özelde çalışamıyor?

Doktorunuzun sizin memeleriniz hakkinda yorum yaomasi tacizdir. Niye sikayet etmediniz. Hemen sikayet edin. Hem son olanlari hem onceden olanlari.

inanamadım okuduklarıma.. ne kadar küstah ve saygısızlar.
bir kere bir hekim o. hastası ile bu şekilde kontakt kuramaz. hiç mi etik öğrenmemiş hayatında ?
başka hastalarla iletişimlerini gözlemlediniz mi hiç ? genelde mi böyleler yoksa size özel mi ?
keşke ispat edip rezil etme şansınız olsa. ben bu tip insanların her yerde ifşalanmasından yanayım hep. dinsizin hakkından imansız gelir misali.

Ben o telefon konuşması işine takıldım

Telefonu hep efendim diye açarım

Karşılıklı alo deyince konuşma ilerlemiyor ki

Arayan alo diyor ben efendim diyorum ve diyalog kuruluyor

Doktoru geçtim de asistan da bu cürret neden yani ona ne istersem Mahmut diye açarım telefonu en fazla güler karşıdaki

Bazıları öğrenci kendinden kuçuk diye öyle davranabiliyorlar ne yazıkkı.

Yası zaten kucuk istediğimi söyleyebilirim kafasi.

Bende cok ciddi kanser tedavisi gordum. yaklasik 19 20 yaslarinda. Allah razı olsun doktorum iyiydi ama yalniz kontrole gittigimde o da beni azarlıyordu.

o zamanlar universite öğrencisiyim dojtora dedim ki vizelere giremeyecegim sebebini hocalara kanitlamam lazim ki telafi sınavı yapsınlar bana rapor yazar mısınız? Bana dedigi "ne okulu sen okul mu okuyorsun?" evet universite ogrencisiyim dedim "Biz burada senin canını kurtarmaya calisiyoruz sen okul diyorsun " dedi cok zoruma gitti tamam kanser olmus olabilirim gece gunduz ders calisip kazandıgim universiteyi mi birakayim? Sonra hep babamla gittik. Kadın resmen 180 derece dondü. Raporuda yazdı ama yanimda ailemle gitmem ve yalniz gitmemde kadin bana farklı davraniyordu.

Velhasılı yanınında anneniz veya babanızlar gidin emin olun o zaman tutumları değisiyor.

İşiniz hallolana kadar "he he" deseydiniz isiniz bitince siteleri varsa yorum yazin herkes okuyor yorumlari. Onlar da okuyolar yorumlari siz de onlari sinirlendirin belli ki cirkef. Baskalari da ogrensin gitmesin.

Biraz önce balkonda kahvaltı yapıyordum

Bahçede telefon çaldı açan kişi efendim dedi

Sizin konunuza kadar bunun garip değil olması gereken olduğunu düşünürdüm de

Ne diyon yaaa demişsiniz gibi tavır ilginç

Bir de yıllar önce işyerinde telefon ile konuşuyorum karşımdaki kişi bir şeyler diyor ama olmaz yani, olmayacağını anlatmaya başladım

Adam bana dönüp siz bir şeyler mi yiyorsunuz dedi ne münasebet dedim bu sefer sakız çiğniyorsunuz vs dedi ne dediğinin farkında mısın vs dedim tartıştık kapattım

İşin garibi ben hizmeti sunan tarafım, o bana muhtaç ama bana baskı yapıp danıştığı olmaz işi oldurmamı istiyor

Bir seferinde de iş yaptığımız şirketin çalışanı aynı şekilde sizin yaşınız kaç dedi hayatımın şoklarından biriydi

Ben doktor x hanım, o da teknisyen konumundaydı, dedim ne oluyoruz yaşımın konu ile ilgisi ne

Çok merak ettiysen sizin şirket bizimle çalışmadan önce de ben buradaydım, siz gidince de burada olacağım dedim (sonuçta ben o diplomayı o ünvanı almışım sen bilmezsin ayakları yapıyor kendince)

Adam bu sefer çark etti

Patrona anlattım o da yıkmıştı ortalığı “bu ne cürret, şu adamlara ayar verin” diye

Sonuçta o x kişi ile bir süre daha çalıştık, en favorisi ben oldum zira ezilip büzülmedim

Ve dediğim gibi o gitti ben olduğum yerde kaldım

Aile içinde kaplan olmak disarda da olacagi anlamina gelmiyor yalniz. Evde bize kaplan olan ergen kuzenimin disarda yabancilara karsi gayet miymintiydi...

nasıl yani?
burası para verdiğiniz özel bir klinik mi?
neden tedavinin ortasında değiştirmediniz ki?
yaşınızın genç olmasıyla hiç alakası yok. benim kardeşim 18 yaşında.
internetten klinik buldu dişleri için, ilk gün birlikte gittik cesaretlensin diye gittim sonra tedavisine tek başına devam etti. hep tek gitti geldi.
hiç bu tarz saçma sapan bir muamele görmedi.
ki benim kardeşim de biraz çekingendir bazen telefonla bir yeri arayacak yanımda ol falan der.
kedimizi de veterinere götürüyor mesela orada da hiç aksi bir durumla karşılaşmadı.
veteriner hizmet veren bir işletme anlamında örnek.
dişçi de aynı şekilde.
misal yani.
yaşınız daha çok genç, kimseden çekinmeyin. size nasıl davranılırsa siz de öyle davranın.
ben 2016 - 2017de ehliyet kursuna başladım. 23-24 yaşındaydım o zamanlar.
direksiyon hocamla yıldızım hiç barışmamıştı. hakaret vs yoktu ama tavırları çok rahatsız ediciydi.
zaten çok acemiyim ve korkuyorum, cesaret vereceği yerde alttan alttan kendimi yetersiz hissettirirdi.
ben pek sesimi çıkarmazım çünkü adam pasif agresifti yani.
ama dayanamadım en son hocamı değiştirmek için talepte buldum, başka hoca verdiler.
o hocayla çok iyi anlaştık. ben onunlayken de çok hata yaptım ama hiç pasif agresif biçimde aşağılamadı.
bir önceki hocam hayattan bıkmıştı, yenisi hayat doluydu mesela.
hiç gerilmezdim ve ehliyetimi de aldım.

Bugün universite hastanesinde doktorum uzman oldugu icin yeni asistana verdiler adam o kadar beyefendi ve iyi biriydiki hiç acıtmadı canımı konusurken filan hep saygı çercevesindeydi
Uzuldum durumunuza aktif tedavi bittigi icin belki kabul ederler
Uni hastanesine gitseniz nasıl olur

Ben lisedeyken ortodonti tedavisi gördüm. Okul çıkışlarında tek başıma giderdim. Doktorum dünya tatlısı bir bayandı.
şu an çalıştığım otelde diş kliniğiyle anlaşmalıyız. Türkiye’de bu işlemler daha uygun fiyatlı olduğu için özellikle İngilizleri getiriyorlar. Vip arabalarla alıyorlar. Hastaları nasıl mutlu edeceğiz diye dört dönüyorlar.
muhtesemgatsby ben senin yerinde olsam şu vakitten sonra kesinlikle babama söyler. Bir güzel ağızlarının payını verdirirdim. Bu seni ispiyoncu yapmaz. Daha çok gençsin. Kendini korumayı öğrenmek zorundasın. Allah’a şükür baban hayatta. Bir müddet onun kanatları altında yine kal. Ama pratik yap.
Bu sana tecrübe oldu. Bir daha böyle bir şey başına gelirse kime nerde dur demen gerektiğini öğrendin.

yahu diş hekimine mi giyyiğiniz estetik cerraha mı? onan neymiş. devamını okuyamadım bile.
benim diş hekimim benim yaşlarımda çok efendi biri. ondan bir ima görsem direk tedaviyi yarı bırakırım başka bir yere giderim. siz niye devam ettiniz ki?

Çok çirkin tavırları var. Keşke baştan işleme başlamadan değiştirseydin canım. 2 ayda bir kontrole gitmen gerekiyorsa gideceksin elbet canım. Bunu 3 ay diye sallamaya hakkı yok. En sonunda da Cimere ve sağlık bakanlığına şikayet et.

Merhaba. Aralarda bir yerlerde hem kamu hem de özel klinikte hekimlik yaptığını yazmışsınız. Şikayet edin çünkü bu yasak. Görsün bakalım dünya kaç bucak.

Okumusta haddini bilenemis insan turudur. insanlarin ozel seylerine kadar laf soyleme yetkisine sahip bos bogazli insan tipidir. Siz kontrolden kontrole he diyip gecin hayatiniza bisey katmazlarda bisey eksiltmezlerde gorevini yapsin sizde o samimiyeti hic vermeyin resmi takilin

Memintolarıma yorum yaptırmam. Kürek ayaklarıma da..
Canim böyle böyle öğrettiler hayatı bize. Arada üzüleceğiz arada güleceğiz. Ders çıkarmışsın gerisi nanay. Şikayetini yap önüne bak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…