diş taşı kullanan var mı??

• Konu Sahibi chantyclarie
ne kadar acab bu taşların maliyeti kızlar?
aşagı yukarı yani

ben geçici olanlardan taktırıyorum yazdan yaza.aslında ddişlerim pırlantasız bile pırıl pırıldır.
Fakat yıllıklardan taktırmak istiyorum ama öğretmenim ben acaba müdür kızar mı?
Memuruz ya Öğrencilere örneğiz ya? :dilcikar:

Bende 4 yıLdır kuLLanıyorum ama gerçeğini yaptırmak Lazım kimisi yapıştırıyor değişik maddeLerLe dişe zararı oLabiLir diş hekimime yaptırmıştım haLa kuLLanıyorum 4 yıL oLdu hiçbir şekiLde çıkma düşme yaşamadım güLümseyince fiLan parLıyor bence çok güzeL canım taktır ama =))

canım ben 4 yıL önce baya bi miktar vermiştik annemLe ama şuan hatırLamıyorum tanıdık doktor fiLan varsa yardımcı oLabiLir sana yerimseniben

geçiçi olanından kullanıyorum 4 taş oluyor ıcınde yapıstırıcısı ve pamukları fiyatıda cok ucuz 4,5 YTL:)

canim acaba onlar saglik acisindan nasil? yani dise bir zarari olmasin? birde doktorlar nasil yapiyorlar,disi oyupta mi yoksa onlarda mi yapistiriyo?

yok oymak daha tehlikeli kuzenim diş hekimi olacak o bunu savunuyor:)yapıstırıyorsun ve 1 ay içinde dusuyor:)

ya benimde uzun yıllardır var
ama geçenlerde kafama takıldı abdest için bir sakıncası varmı
düşünüyorum ya varsa kabul olmuyomu yani aldığımız abdestler
nasıl doğrusunu öğrencez kızlar ya
hem taşım olsun istiyorum hemde korkuyorum

bende kendim takıyodum=))hemde japonla kaç yıl kullandım onuda bilmiyorum düşüyodu yeniden takıyodum
şimdi yok gerçi ama ne cesaretmiş bendede japonla yapıştırma falan allahtan bişi olmadı çok şükür
doktora taktırın daha uzun süre kalıyo benim ablamınki 2 sene oldu
uğraşmassınız düştümü ettimi diye

SEVGİ KELEBEĞİ_ya ben evlenmeden önce takıyodum ve allah affetsin şimdi kılmıyorum ama namazda kılıyodum hiç aklıma gelmemişti abdestim kabul oluyomu diye güzel bi soru

valla benimde 4 sene oldu doktora taktırmıştım ama dün bir yerde abdest ile ilgili birşey okudum gusul abdestiyle ilgili diş arasında birşey varsa onu bile çıkarmak gerekiyomuş su değmesi gerekiyomuş benimde o zaman kafama takıldı biraz önce internetten araştırdım birisi aynen benim sorduğum gibi bir soru sormuş
hoca da cevablamış cevabıda şu "Dişe takılan taş abdeste mani olmasa da gusle manidir. Çünkü gusülde ağzın içi yıkanması şarttır"

bu durumda çıkarttırmam gerekir bile bile de hala durduramam ki içim rahat etmez :çok üzgünüm:

hadi ya:1shok:demek bak görüyomusun sende yazmasan bilmicektim.bende
yeniden (bu sefer doktora)taktırmayı düşünüyodum ama dinimizce en azından ayda 1 kere gusul almak zorundayız o halde takmicaz demek oluyo sanırsam:bbo:napalım canımız saolsun o oluvermesinhihoyyyt

ben normal kuaförde taktırmıştım yapıştırıyorlar bi süre idare ediyor sonra kendiliğinden düşüyor. Ama dişçide takıldığı zaman dişi deliyorlarmış sanırım dişçide çalışan bi arkadaşım var o söylemişti. Bence yapıştırma daha iyi oluyor hem bi süre hevesini alıyosun hemde dişe bir zararı olmuyo kendiliğinden düşüyo zaten

arkadaşlar bu hesaba göre, dişlerimizde ki tartarlar da gusulü engelliyor olmalı ... hiç mantıklı gelmedi bana.. ben de ilk fırsatta diş taşı taktırmak istiyorum.

Benimde yaklasik 3 senedir var... Esim istemedi cikartmaya calistim ama cikmadi...
Esimden simdi ayri oldugum icin cikarmayada gerek yok artikkk...
Ben begeniorum

bende yaptırdım bir ara sonra düştü kendiliğinden tekrar yaptırmak istiorum hoş duruo

bende taktırmak istiyorum . köpek dişimin ön kısmında biraz çürük oluşto orayı kazıtıp taş taktırmak istiyorum ama.abdest olayı biraz işi karıştırdı. ya anlamadığım bişi var şimdiiiiiii...
dişlerimize dolgu yaptırıyoruz onlardan geçiyormu abdest. bence niyet önemli ya.herkes kafasına göre bişi söylüyor. sanki maksatları insanı dinden uzaklaştırmak . özelliklede genç kesimin abdestten namazdan bu tür şeyleri öne sürerek üşenmeleri söz konusu bence!!!... bu benim şahsi düşüncem !!!...-tatlicadiarzu-

diş taşı benimde çok hoşuma gidiyor beyaz dişlerde çok estetik duruyor.abdest konusuna bende takıldım açıkçası.normalde saç boyasınında abdesti geçirmediği söylenir ama bunu bile bile(bende dahil)saçını boyatanların sayısı boyatmayanlara oranla daha fazladır.bir şey anlamadım ben ya:umursamaz:

ben de taktırıcam gerçekten çok değişik ve hoş duruyo

kızlar dişime tas taktım su yapıştırılanlardan canım sıkıldı cıkarmak istiom bu japon nası sökülcek yaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…