dis kirigi (resimli)

ssiiisuyy

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2023
89
11
24
kizlar. ben dürüm yerken ön dişimin ucu kırıldı. yani bakınca bariz belli oluyor dolgu ön dişe tutmaz diyorlar törpület diline takılmasın diyorlar. ama ben asiri takintiliyim.. sizce dolgu yaptirsam mi hep yeniletip? yoksa bu kadardan bir sey olmaz sacmalama mi..

Son düzenleme:
Yaptır dolgu. Benim üst dişimin ucu 15 senedir dolguydu. Bu sene kırıldı. Tekrar yaptırdım. Düzgün yapıldıktan sonra niye tutmasın ki ? 15 sene kaldı benimki yani. Az bir süre değil. Sonrasında da dolgusu değişti. O kadarlık da olsun zaten

Yaptır dolgu. Benim üst dişimin ucu 15 senedir dolguydu. Bu sene kırıldı. Tekrar yaptırdım. Düzgün yapıldıktan sonra niye tutmasın ki ? 15 sene kaldı benimki yani. Az bir süre değil. Sonrasında da dolgusu değişti. O kadarlık da olsun zaten
etrafımdakiler be doktorum ön diş dolguyu öyle çok tutmaz ısırıyorsun yemek falan dedigi icin bilemiyorum ya.. tesekkur ederim

etrafımdakiler be doktorum ön diş dolguyu öyle çok tutmaz ısırıyorsun yemek falan dedigi icin bilemiyorum ya.. tesekkur ederim
Gene dene sansını derim. Kaybedecek bir şeyin yok ki. Ben devlette yaptırmama rağmen senelerce kaldı yani… en fazla düşer, tekrar yaptırırsın. Nihayetinde dolgu yaptırdın diye bir daha başka işlem yapılmıyor gibi bir durum yok. Bence dolgu yaptır. Baktın gerçekten durmuyor. Sık sık düşüyor. O zaman törpületmeyi düşünürsün. Ama ben olsam bir denerdim yani

Oğlum kışın düştü ön dışı kırıldı kalıcıydi dişi önce kendi kırık dişi süte koyduk onu yapıştırdilar , bikac ay idare etti küçük kardeşinin poposunu isirirken orda kaldi😬
Sonra dolgu yapıldı. Once Kendi disi yapıştırılinca sızlıyormuş biseu yerken dolguyla normal oldu. Tabi dikkat et dediler. 6 ay sonra kontrolle gidecek

Oğlum kışın düştü ön dışı kırıldı kalıcıydi dişi önce kendi kırık dişi süte koyduk onu yapıştırdilar , bikac ay idare etti küçük kardeşinin poposunu isirirken orda kaldi😬
Sonra dolgu yapıldı. Once Kendi disi yapıştırılinca sızlıyormuş biseu yerken dolguyla normal oldu. Tabi dikkat et dediler. 6 ay sonra kontrolle gidecek
kardesın poposu mu isirilir😁😁

Şimdi törpülenirse diğer dişlerle aynı seviyede olmaz ve daha dikkat çekici olur. Hem de hoş durmaz. Dolgu en iyisi. Başka bir hekim görüşü de alın derim.

Kırık diş duruyorsa yapıştırıyorlar. Bir de dişçiye erkenden gidin. Kanal tedavilik duruma gelmeyin. Kanal tedavilikse de çürüme olmasın.

X