Dis gebelikte illa kanama ve agri olurmu

kucukmafya123

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2023
560
311
35
Dis gebelik geciren arkadaslar oncelikle cok gecmis olsun biliyorum cok zorlu bir surec doktor dis gebelikte olabilir dediginden beri begnim allak bullak internette surekli arastirir oldum kanamam agrim vs yok sadece bu surecte basim cok agriyor betahcgm iki kere bakildi 1900 kusurlerdeyken. 4 gun sonra 1300 kusurlere dustu daha da bakilmadi suan 11 haftalik son adete gore yarin kontrole gidicem sizce kanama olmadan yada agri olmadan dis gebelik geciriyor olabilirmiyim bir de kese asla buyumedi hep 4mm deydi lutfen bana biraz bilgi verirmisiniz uzuntulerinizi acilarinizi tazeleyecegim istemeden hakkinizi helal edin simdiden

Kese görüldü ise tüplerde mi gördü doktorunuz ve de gördü ise niçin 11.haftaya kadar bekledi eğer dış gebelik ise? Hem doktor keseyi görüp hem nasıl dış gebelik mi değil mi emin değil?

Kese görüldü ise tüplerde mi gördü doktorunuz ve de gördü ise niçin 11.haftaya kadar bekledi eğer dış gebelik ise? Hem doktor keseyi görüp hem nasıl dış gebelik mi değil mi emin değil?
Valla bende anlamadim canim en son ayin 9 unda gittim kese bir kere karindan gorundu sonra hep vajinal birde keseye benzer bir kac tane daha vardi kan pihtisi da olabilir devletin cihazlari pek iyi degil malesef beklememin sebide hem randevu bulamiyorum hemde doktora son bthcg sonucumu bile gosteremedim kanamam olmayinca birsey olmaz belki dedim doktorum hafta nin iki gunu filan hastanede baska ozel bi hastanede de calisiyormus

Bence ihmal etmeyin özel falan da olsa gidin. Dış gebelik var ise erkenden müdahale edilmesi gerekir. Daha da beklemeyin derim. Bayağı geçmiş üstünden çünkü.

Bence ihmal etmeyin özel falan da olsa gidin. Dış gebelik var ise erkenden müdahale edilmesi gerekir. Daha da beklemeyin derim. Bayağı geçmiş üstünden çünkü.
Aynen canim dogru diyorsun ozellerde malesef ates pahasi inan ev temizligine gittim dun. Acil ozele gitmek gerekirse diye Allahim herkese yardim etsin

Insallah sağlıklıdır. Sağlıksız ise de inşallah en kısa zamanda sağlıkla atlatırsınız. Geçmiş olsun.
Amin canim amin kucuk cocugumda var onu her istedigimde hastaneyede gidemiyorum hastane baya uzak.bu sureci biran once atlatmak istiyorum rabbimin izniyle dusuklerim icin zeynep kamil tibbi genetige gittik testlerimizide verdik enfeksiyon testlerimi de verdim o temiz cikti genetik icinde sonuclari bekliyorum canim cok sagol canim Allah razi olsun yorumlarin icin kimseye anlatamadigim icin burda biraz da olsa bilgilenmek istiyorum

Amin cümlemizden. Allah yardımcınız olsun. Hayırlısıyla olur inşallah. Belki daha bilgili olan kişiler de yorum yapar.

z
Dış gebelik olduğu beta 1300küsürlerdeyken anlasıldı, alttan muayene ile görüldü ertesi gün ameliyat oldum. 1 gün önce aşırı kanamam oldu , ancak korkunç bir ağrım yoktu.

z

Dış gebelik olduğu beta 1300küsürlerdeyken anlasıldı, alttan muayene ile görüldü ertesi gün ameliyat oldum. 1 gün önce aşırı kanamam oldu , ancak korkunç bir ağrım yoktu.
Canim benim hic kirmizi bi kanamam olmadi agrimda olmadi ama doktor iki varsayim yapti ya bos gebelik ya dis gebelik insan her ihtimali dusunuyor malesef

z

Kacinci haftada ameliyat oldun canim benim son adete gore 11 haftalik birde kese boyu kac mm di benimki 4mm kaldi

Canim benim hic kirmizi bi kanamam olmadi agrimda olmadi ama doktor iki varsayim yapti ya bos gebelik ya dis gebelik insan her ihtimali dusunuyor malesef
İnsallah iyi olan normal gebelik cıkar:)) benim hiçbir sıkıntım yoktu, ne mide bulantısı ne ağrı. Normal giderken birden kanama basladı ama öyle böyle değil, doktor progestan almamı istedi aldım ama bana mısın demedi. Şöyle diyim en büyük boy ped max 1 saat dayanmıyordu. Ertesi gün alttan muayene ile sol tüpte yapıstıgını söyledi. Şansıma tüp patlamadan ameliyat oldum. Bazı kadınlar alttan muayene kabul etmedikleri için geç kalabiliyorlar. bos gebelik ve dıs gebelik tek seçeneklerse bari bos cıksın.

Kacinci haftada ameliyat oldun canim benim son adete gore 11 haftalik birde kese boyu kac mm di benimki 4mm kaldi
6. Hafta falandı sanırım, kaç mm inanın hatırlamıyorum insan can derdine düşüyor o an. Sizin 11.hafta ise kesenin net olarak görünmesi gerekir aslında, baska bir doktora mı gitseniz??

6. Hafta falandı sanırım, kaç mm inanın hatırlamıyorum insan can derdine düşüyor o an. Sizin 11.hafta ise kesenin net olarak görünmesi gerekir aslında, baska bir doktora mı gitseniz??
Valla aynen oyle canim benim haftam ilerledi korkumdan ondan genelde yorumlara baktigimda dis gebelik ile ilgili kanama ve agri olur yaziyorlar kesem sadece bir kere karindan gorundu. Lekelenmemden sonra hep vajinal bakildi bende cok korkuyordum vajinalden ama inanki yeterki atlatayim diye baksinlar artik dedim kesem hic buyumedi haftam gecmesine ragmen betahcg m kacta suan bilmiyorum en son 1300 lerdeydi o da ayin dokuzunda ama gogus hassaiyetim var pek dustugunu sanmiyorum bakalim yarin nasil bir sonucla karsilasacagim belkide hemen kurtaja alicak belkide igne yaparak sonlandiracak suan en kotusune hazirladim canim kendimi malesef korkunun ecele faydasi yok hep kabul etmedim degildir degildir dedim ama kanama olmamasi da sikinti sanirim ic kanama riski olusturabiliyormus yarin iyi yada kotu haberimi burdan paylasicam insallah canim bana dua edinde bu sureci saglikli birsekilde atlatabileyim duaya ve bilgilendirilmeye cok ihtiyacim var inanki

Cok geçmiş olsun size , keseniz görüldüyse dış gebelik olamaz zaten. Belki boş belki de tamamen sağlıksız embriyodur. Kürtaj da oldum ben bir sonraki gebelikte( kalbi durdu) , o yüzden korkmayın. Herşey insanlar için.

Merhaba sonuç ne oldu dış gebelik gibi anlattıklarınız merak ettim sizi inş sağlıklı bir gebeliktir

Merhaba sonuç ne oldu dış gebelik gibi anlattıklarınız merak ettim sizi inş sağlıklı bir gebeliktir
Malesef canim saglikli degil bugun kontrole gittim gecen kontrolde dis gebelikte olabilir Demisti bugun dis gebelikten ziyade gelismeyen gebelik olabilir dedi bthcg min dustugunu gorunce bugun gene betahcg verdim sistem den takip ediyorum canim yarin gidicem birde sonuc icin bakalim betamin yukselmesi sikinti ama betahcg m dusmusse bu guzel haber insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…