Dış gebelik

Ebru glk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2022
6
4
31
Merhaba 20 gündür adet kanamam sürüyordu. Bu yüzden ben 1 haftadır dış gebelik şüphesiyle hastaneye gidip geliyorum. Bugün net tanı konuldu ve iğne yaptılar ama henüz bir ağrı ve çok bir kanamam yok. Az bir kanamam var diğer günlerden farkı yok. Başından geçen var mı? İlaç kaç saatte etkisini gösteriyor?

Geçmiş olsun benim kanamam hep oldu ama kahverengiydi iğneden 1 veya 2 gün sonra kırmızı kahverengi karışık gelmeye başladı ama ağrım çok az oldu 1 ayda sıfırlandı değerim

Selam canim bende dis gebelik geciriyorum 12 eylulde igne oldum degerim 932 iken dun aksam kahve rengi lekelenmem yeni basladi yarin kontrolum var.

Canım bende üç ay önce dış gebelik geçirdim iğne oldu . değerim 921 di..
4.gun yükseliyor korkma 1200 çıktı benim .
7.gun 300dustu ertesi gün kanamam başladı...
Üç ay korunduk. Sonra hsg cektirdim..
Çok geçmiş olsun.

Bende dış gebelik vardı,iğne de yaptılar ama sıfırlanmayınca kürtajla temizlediler. Yıllar önceydi tabi, başka doktora gittiğimde kürtajla aldılarsa dış gebelik değildir diyorlar ama öyle dediler bana anlamadım ben de

Arkadaslar herkese merhabalar;
O kadar canim sikkin ki buraya yazmaya karar verdim. Iki gun once evde yaptigim gebelik testi pozitif cikinca dun hastaneye gittim ama birkac gundur alt karnimda agri var. Saatlerce hastanede tuttular beni, bir suru testler yapildi.
Dis gebelikten supheleniyorlar. Ultrasonda hicbir sey goremediler cunku benim daha periodumda gecikme yoktu.
Hcg 550, progesteron 15.5 cikmis.
Eve donmemi takipte olmami kanama olursa acile gelmemi soylediler. Ve pazartesi tekrar gelmemi istediler, kan tahlilleri tekrar yapilacakmis.
Ben kendimi tamamen dis gebelige hazirladim, nasil sonlanacak ondan korkuyorum.

Bende dış gebelikten hala yatmaktayim hastanede ve bugün 10.gunum.ilk cok ağrılı olduğu zamanın akşamından beni kürtaj yaptılar rahmin kalın tabakasını ve bilinmeyen başka birşeyler aldılar ve bu aldıklarıda gebeliğin sonlandigini sandılar ki bizde öyle zannetik.Cikmaya hazırlanırken ağrılarının artmasiyla gercek disgebelik bulgusunu buldular.surekli iğne ile düşürmeye kucultmeye çalışıyorlar ve hala düşmüş değil.yarinda dusmede çok bir degisiklik olmazsa çarşamba günü ameliyata alacaklar

Bende şuan dış gebelik geçiriyorum kaç gün sonra ilişkiye girilebiliyor

Hic korkma benim 4000 binken değerim hastaneye yatisim oldu 5 gun hastanede yattim once kuretaj oldum sonrada metotreksat ignesi oldum agri kanama olmuyor canım degerin sifirlaninca adet olursun benim degerim 2 ayda sifirlandi sonra adet oldum

Korkma ayni sey benimde basimdan geçti çok şükür bitti atlattim 6 ay oldu bile

Geçmiş olsun değerinizde düşme olmuyormu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…