Gebeliğe Hazırlık Dış gebelik yaşayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hangi tüpte kalmış falan bu detayı karından ultrasonda mı görüyorlar yoksa alttan ultrasonda mı

Karından göremezler tüpteki embriyoyu. Alttan muayene ile buldular
Değer yüksek değilse alttanda gözükmüyor tipteki embriyo zaten ama bulgular dışgebelik se acele edilmeli iğne ile düşebilir değer yükselip embriyo gözükürse tüpte ilerlemiş oluyor kürtaj veya tüpün alınması gerekebilir Allah korusun

Merhaba Arkadaşlar,
Ben de kendi tecrübemi anlatmak istedim. mart ayında evde yapılan predictor test ile hamile kaldığımı öğrendim ve yaklaşık 2 hafta sonra beta hcg 1700 iken doktora gittim. Ancak muaynede kese görünmedi. Doktor bu beta hcg de kese görünür bu nedenle dış gebelik ihtimali olabilir ama emin olmak adına 1 hafta sonra gene gel dedi. Neyse o haftayı zor geçirdim ve doktora tekrar gittim ultrasonda gene keseyi rahimde göremedik çünkü bebek sol tüpte kalmıştı kalbi bile atıyordu Doktor bunun dış gebelik olduğunu belirtti. Doktorum Bendeki çikolata kistinin yapışıklığa sebep olduğunu ve tüpte tıkanma yaptığını belirtti. Neyse apar topar kapalı ameliyat oldum tüpüm alınmadı ama zarar gördüğünü belirtti doktorum. Yine de ameliyatta tüpleri iyice yıkadığını belirtti. Hamile kalmak için 2 ay beklemen yeterli dedi. Çikolata kistlerimin tekrar yapışıklık yapmasını istemediğimden arayı çok açmadan hamile kalmak istedim. Veeeee 2 ay sonundaaaa haziranda tekrar hamile kaldım 3 aylık normal hamileyim. Bu Süreçte moralli olmak çok zor biliyorum ama bu gibi yazılar bana motive olmuştu umarım size de umut ışığı olmuştur…
sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…