Dış Gebelik tecrübem

Dünyanın en zor şeylerinden biri oldu benim için. İlaçla düşürülemeyecek kadar büyümüş. Hcg 8500 dü geçen salı. Çarşamba direk laporoskopik ameliyat oldum. Benim için hem ruhen hem bedenen çok yıpratıcı oldu.. başka çocuğum tok çok istemiştim bu gebeliği... hala kendime gelebilmiş değilim ben neden sevinemiyorum değerlerim düştü ameliyat oldum kurtuldum diyemiyorum benim içim yanıyor çok üzgünüm

Teşekkür ederim dikkat edeceğim,iğneden önce de benim böbreklerde ağrı olurdu zaman zaman şimdi tabi iğne etkisiyle arttı.Kemiklerde ödem oluşturduğunu söylediler,ilaç içeriğini de inceledim karaciğere de zarar verebildiği ifade edilmiş bu süreçten sonra bu yönde muayenelerimizi yaptırmamız lazım.

Geçmiş olsun bir daha yaşamamanızı dilerim inş en kısa zamanda sağlıklı bir gebelik sürecine girer bu günleri geride bırakırsınız.Benim ilk gebeliğimdi üstelik ilk düşündüğüm ay oldu ve bu durumla karşılaştım,başıma gelmeden önce ben de çok fazla bilgi sahibi değildim yaşayanı da görmemiştim ama şöyle söyleyim sadece bu hafta doktorum 4dış gebelik ameliyatı yaptıgını söyledi her gittiğimde dış gebelik nedeniyle gelen yeni bir hastayla karşılaştım bir yerlerde birileri bu durumla karşılaşıyormuş ama biz duymamışız diyelim.Dış gebeliğe yol açacak hiçbir durumu da yaşamadım ama yine de başıma geldi doktorum tamamen rastlantısal,tesadüfü bir durum oldugunu söylüyor kendimizi yıpratmamalıyız burada çok okudum tek tüple hamile kalan olumlu örnekleri düşünün,pucca da dış gebelik yaşadı tüpü alındı 3ay sonra hamile kaldı şimdi çok tatlı bir çocuğu var takip ediyorsunuzdur belki.Bir de şöyle söyleyim sosyal platformlarda daha çok derdi olanlarla karşılaşıyoruz daha çok olumsuz sonuçlar alanlar yazıyor ben Eminim ki dış gebelikten sonra tek tüple veya iğne tedavisinden sonra hamile kalan çok fazla insan var ama yazmıyorlar yazanlar daha çok kendine çare arayanlar burada okuduklarınız moralinizi bozmasın iyi düşünelim iyi olsun her şey

Çok teşekkür ederim, ne güzel yazmışsınız Benim tüpüm yerinde içini temizleyip kapattılar. Tekrarlama olasılığı çok yüksek tüpün ne şekilde iyileşeceğini bilemeyiz dedi doktor. Kimi yapışarak kimi daralarak kimide normal şekilde kapanarak iyileşiyormuş.
sol tüpün durumunu ise hiç bilmiyorum.
bir daha göze alıp kendi kendime deneyemem. Çok acı verici oldu benim için.
nasıl denerim bilmiyorum, belkide direk tüp bebekten girerim hiç risk almayıp...
Bilmiyorum duygularım ve kafam çok karışık. İlk deneyimimin böyle sonuçlanmasıda beni çok yıprattı sanırım. Allah hepimize hayırlısını versin.. insan her şeyden vazgeçebiliyor ama evlat aşkı, hasreti başka birşeye benzemiyormuş. Sanırım hormonlarım hala düzelmedi.
Çok teşekkür ederim .

Merhaba umarım mesajımı görürsünüz. Benim de iğne tedavim oldu fakat dış gebelik kesesi iğneden sonra büyüdü 13mm ken 23mm olmuş. Siz de aynı durumdan bahsetmişsiniz, her hangi bir ameliyata gerek kalmadan eridi mi acaba o kese, benim de kafamı çok karıştırdı bu durum

Oncelikle cok gecmis olsun canim.Seni okurken sonu benim sonum gibi bitmis olacak diye cok korktum inan. Bende kisaca anlatayim belki bilgilendirme olur baska arkadaslara.
2 evlat sahibi olduktan sonra 2019 Mart ayinda tekrar gebe oldugumu ogrendim.Allah biliyor hic istemedim ve hep cevreme bu dogum olmayacak ,farkli hissediyorum,digerleri gibi degil dedim. Seninde dedigin gibi sol yumurtalik bolgesinde surekli gaz sancisina benzer bir sanci vardi.Ancak degerlerim iyi artiyordu ,keseyi gorebilecegimiz zamana kadar ozel hastaneye gitmeyelim diye dusundum. Bir defa asiri sanci ile devlet hastanesine gittim ve muaneyenede "dış gebelik olsa anlar miydik" sorum karsisinda "tabi ki gorulurdu" cevabi aldim.Ayni gun lekelenmelerim de olmustu velhasil artik keseyi gorurum umudu ile gitmis oldugum ozel hastanede keseyi giremeyince ve sonuclarim doktoru tahmin etmeyince (odak noktasi da yoktu) devlet hastanesine sevkimi verdi.Hastane direkt yatis verdi,hersey o kadar ani oldu ki kizlarima mi kafayi takayim kendi durumuma mi takayim bilemeden hastaneye yattim. Bahsetmis oldugun ilac ile tedavim basladi ancak tedavimin 3.gununde esimi ugurlamis odama donerken sol tupumun oldugu bolgede yirtilma tarzi bir aci hissettim.Isin kotu tarafi yanimda refakatci tutmuyordum. O gun oda arkadasim olan kadinlar beni koridorda gorunce hemen hemsireyi cagirdilar.Ben odama kadar zorla yurudum,hemsireye doktoru arayin tupum patladi dedim. Gidip geldi elinde serum,bu arada ben dayanilmaz agrilar cekiyorum ve istifra ediyorum.Serumun bulantimi kesecegini soyledi ben reddettim ve "doktoru cagirin,sorunum bulanti degil kesem patladi" diye haykirmaya basladim.Tahmin ettigim kadari ile doktora ulasamiyordu. En sonunda el,ayak ve burun ucundan baslqyan bir karincalanma tum vucudumu sarmaya basladi.Beni uyanik tutmaya calisiyorlardi. Bir akulu arabaya oturtarak zaten arayio ulasamadiklari rontgen odasina gitmek uzere karsi binaya yolladilar beni. Araba zipladikca agrim artiyordu ama malum devlet hastanesi. Tahmin edebileceginiz gibi rontgen odasinda kimse yoktu ve gerisin geri odamin bulundugu binaya donduk.Ablam,esim ve bazi yakinlarim giriste beni bekliyordu.Doktor hanim sonunda davete icabet etmis ve ultrason odasinin kapisinda yerini almisti.Beni acilen ultrasona aldilar ve "zaman zaman tedaviye ragmen bunlar olabilir" vs gibi sacma sapan dolanbacli aciklamalar yapma gayreti gosterirken sozunu kesip "ic kanama mi geciriyorum doktor hanim" diye sormus bulundum.Aldigim cevap "evet seni acilen ameliyata aliyoruz" oldu.Esime bir suru evrak imzalatip beni ameliyata aldilar. Tum bu olaylar olurken agriya bagisiklik gostermis fakat uyanik kalmak konusunda artik oldukca zorlaniyordum. Fakat ameliyathaneye uyanik girdim direnerek. Benim yasadiklarimin bu kadar agir olmasinin sebebi doktorun gec tesrif etmesiydi.Bende inanilmaz bir travma yaratti o donem. Ameliyat sonrasi kontrolumde ise 45 dk kadar gec gelmis doktorun "5 dk gec alsak ameliyata seni kaybediyormusuz,sol tup ve yumurtaligini kaybettin" sozleri arsizligin bu kadari dedirten cinstendi. Dilerim kimse yasamaz benim en buyuk travmalarimdan biri olarak hafizamda yerini aldi

Gecmis olsun benim de sizin gibi devlet hastanesinde tramvalarim oldu malesef.
gercekten insan hayati bu kadar ucuz olmamali. Hangi hastane burasi ?
istanbul anadolu yakasi ise tahmin etmek cok kolay olur su meshur dogum hastanesi beni mahvetti!

Bende şuan dış gebelik geçiriyorum serumla sonlandırıyorlar cinsel ilişkiye ne zamn giriliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…