Dış gebelik sonrasi gebelik

Benim ic kanamam vardi ultrasonda gorunuyo zaten nerden oldugu nerede biriktigi kacirmaz diye dusunuyorum. Siz bi rahatsizlik hissediyosaniz tekrar muayeneye gidin ozellikle bu konu daha hassas hayati tehlikesi bulunuyo bazen hizli hareket etmek gerekebiliyo
Peki dış gebelik geçiren herkes ameliyatlıkmı oluyor yoksa dış gebeliğin sonlanması için başka bir yöntem varmı..

Peki dış gebelik geçiren herkes ameliyatlıkmı oluyor yoksa dış gebeliğin sonlanması için başka bir yöntem varmı..
Bazi standartlar var benim dis gebeligim igneyle sonlandirildi. Sunum gibi igne yapmalari icin kesenin oldugu yere zarar vermemis olmasi lazim erken safhada yakalamak bu yuzden onemli siddetli kanama gecirmiyo olmak lazim gibi.. 2 doz kemoterapi ignesiyle sonlandirildi. Ha daha gec fark etsem tupum zarar gormus olsa veya kanama agri siddetli olsa kapali operasyon yapilacakti. Sukur gerek kalmadi. Yalniz operasyonda korkulacak bisey degil doktorum bugun bile keske ameliyata alsaydim diyo simdiye baya toparlamistik diyo yani

Değerine göre değişir kendi kendinede sonlanabilir çok yükselmemişse. Siz iki gün sonra betanıza baktırın o zaman kesin belli olur.

Merhaba arkadaşlar benimde bır sağlıklı gebeligim bir dış gebeligim oldu dış gebelik teshisindee sol tupumde dış gebelik metaryeli goruldu hemde rahimde sonrada kucucuk bir kese gözüktü ama değerler iyi artmiyordu iğne oldum rahimi temizlediler vakumla Mayıs 9 da sonra değerim 3700 kusurlerdeydi bir aya düştü sonra ozel bı doktora gittim şanslı olduğumu rahmi çok etkilemediğini üç ay ara verip tekrar denememi söyledi bunun üzerine kırk gün hiç ilişki olmadı sonra adet oldum sonra iki ay adet olamadım sonra tarlusalle adet oldum sonra doktor o ay korunmami istemedi ve o ay bı mucize gerçekleşti ben kendiliğinden hamile kaldım inanamadim çünkü ilk hamileligim tedavi sonrası oldu ikinci dış gebeligimde ilaç kullandım femara üçüncüsünde hiç bir şey kullanmadan kendiliğinden oldu kese kalp atışı sürekli tedirginlik çok şükür herşey yolunda 9+1gunluk rabbim istiyen herkese nasip etsin hep olumlu düşünün.

Merhaba arkadaşlar benimde bır sağlıklı gebeligim bir dış gebeligim oldu dış gebelik teshisindee sol tupumde dış gebelik metaryeli goruldu hemde rahimde sonrada kucucuk bir kese gözüktü ama değerler iyi artmiyordu iğne oldum rahimi temizlediler vakumla Mayıs 9 da sonra değerim 3700 kusurlerdeydi bir aya düştü sonra ozel bı doktora gittim şanslı olduğumu rahmi çok etkilemediğini üç ay ara verip tekrar denememi söyledi bunun üzerine kırk gün hiç ilişki olmadı sonra adet oldum sonra iki ay adet olamadım sonra tarlusalle adet oldum sonra doktor o ay korunmami istemedi ve o ay bı mucize gerçekleşti ben kendiliğinden hamile kaldım inanamadim çünkü ilk hamileligim tedavi sonrası oldu ikinci dış gebeligimde ilaç kullandım femara üçüncüsünde hiç bir şey kullanmadan kendiliğinden oldu kese kalp atışı sürekli tedirginlik çok şükür herşey yolunda 9+1gunluk rabbim istiyen herkese nasip etsin hep olumlu düşünün.
Amin hayirli ugurlu saglikli olsun senin gebeliginde insallah 🙏

Aynı şey basıma geldi 3 ay önce sezeryanla dış gebeliğim alındı tüpümden gebelik düşünüyorm ama 6 ay beklememi söyledi doktor ve ben hsg cektirmek istiyrm bebeğin sağlıklı mı cnm

Baslik sahibi olarak ekim ayinda hamile kaldım elhamdullillah yarin ilk kontrolum var insallah sag salim iyi haberlerini aliriz 🙏

Aynı şey basıma geldi 3 ay önce sezeryanla dış gebeliğim alındı tüpümden gebelik düşünüyorm ama 6 ay beklememi söyledi doktor ve ben hsg cektirmek istiyrm bebeğin sağlıklı mı cnm
13+3 günlük olduk canim herşey iyi gidiyor çok şükür ama ense kalınlığı sorunumuz var 21 Kasım'da perinatoloji gorucek inşallah bir sıkıntı çıkmaz altı ay bekle canım doktorlar bu konuda bana üç ay dedi dörduncu ay hamile kaldım doktorlar bu konuda başka başka şeyler soyluyor

merhaba arkadaşım daha önce dış gebelik geçirdim ve sol tüpüm alındı iç kanama ve açık ameliyatla.iki gün önce değerim 35.1 di bugün 73 bu gün yarın adet günüm olucaktı normalde kalan tüpümün olduğu tarafta arada ağrım oluyor.arada tüpüm olmayan tarafta arada da tam rahim ortasında ama kalan tüpümün olduğu tarafta da olunca.tekrar aynı şeyi yaşarmıyımdiye endişe içerisindeyim.bana senin nasıl bir yol izlediğini anlatırmısın.kasıklarında ağrı olmuşmuydu.çok kaygılıyım.

Benim de bir iğneyle şuan 13+3 günlüğüz ama ense kalınlığı var perinatolojiye gonderdiler iğnenin bebeğe ne kadar etkisi olup olmadığı için kafam allak bullak

Benim de bir iğneyle şuan 13+3 günlüğüz ama ense kalınlığı var perinatolojiye gonderdiler iğnenin bebeğe ne kadar etkisi olup olmadığı için kafam allak bullak
Yani doktoruma guveniyorum igne icinde igneden 24 saat sonra yuzde 94u vucuttan atiliyo kalan yuzde 6da hem riskli degil hem oda uzun sure vucutta kalmiyo dedi o yuzden korunmana gerek yok dedi 1 adet donemi gecir ve devam dedi guvendik bakalim. İnsallah guzel sonuclar alirsin sag salim kucaginda olur yavrun

Yani doktoruma guveniyorum igne icinde igneden 24 saat sonra yuzde 94u vucuttan atiliyo kalan yuzde 6da hem riskli degil hem oda uzun sure vucutta kalmiyo dedi o yuzden korunmana gerek yok dedi 1 adet donemi gecir ve devam dedi guvendik bakalim. İnsallah guzel sonuclar alirsin sag salim kucaginda olur yavrun
Amin canım insallah doktorlar bu konuda çok karışık hepsi başka birşeyler soyluyorlar hakkımızda en hayırlısı neyse o olur inşallah. Sağ daglim kavuşmak ümidiyle.

X