dış gebelik operasyonu geçirdim ...

IRMAK09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2009
678
0
42
Hocam merhaba. Benim gerçekten iyi bir yardima ihtiyacim var o kadar çok doktora gitmeme rağmen artik kimseye pek güvenemiyorum.

Benim problemim şöyle.

3 sene 9 aylik evliyim.

Şubat 25'inde bir diş gebelik operasyonu geçirdim. Sat tarihim 6 ocakti. Daha sonra şubatin 4'ünde tekrar adet gördüm. Ve parçali kanamalarim oldu.sonra lekelenme tarzinda bir kanama ile test yaptim ve pozitif çikti. İlk beta hcg 3439 2. 6213 ve 3.8586 ve doktor ameliyat dedi. Laparoskopi oldum şubat 25 de. Pataloji raporunda sağ over ameliyat, benign seröz kist. Sol tuba ameliyat konjesyonlu ödemli tuba lümeninde yer alan hamatom kitlesi içerisinde ektopik yerleşimli plesantal dokular(ektopik gebelik)

Doktor 3 ay korunma dedi sonra ben haziran 27 ilk adet günüm.

Korunmayi biraktik. O ay olmadi doktora gittim adetlerim düzensiz çünkü ilk 1-2 gün kahverengi akinti şeklinde sonra normal adet görüyorum son 3 gün yine kahverengi akinti şeklinde böyle 10 gün sürüyor. Doktor muayne etti iltihapta vardi. Antibiyotik ve fitil verdi. Muaynede kistler gördü ve yumurtalik dopleri çektirdi. Dopler raporunda:

Her iki over boyutu normal sinirlardadir. (sağ 27 x 24 x 23 mm, 8,5 cc,sol 29x18x27 mm,8 cc) sağ overde 18 mm çapinda bir adet anekoik kist mevcuttur.(dominant folikül?) Sol overde 21x25 mm boyutta hipoekoik düzgün konturlu lezyon mevcuttur.(hemorajik kist?). Her iki over vaskülarizyonu doğal izlenmiş olup sol overde tanimlanan kistin cidarindan alinan doppler akim örneğinde rezistif indeks normal sinirlardadir.(0.5)
Dopler tarihi 04.08.2010

Doktor sonuca bakti ve bu ay adetin bitsin gel bakalim düşmemişse doğum kontrol hapi vericem dedi ama ben yine tatmin olamadim ve malesef doktorlarada çokca güvenim kalmadiği için doktora gitmedim ve kendi haline birakmaya karar verdim.

17 ağustos tarihinde adet gördüm yine ama yine leke leke şeklinde kendime ovulasyon testi aldim 9. Gün yapmaya başladim. 10 tane almişim son ikisinde çilik çizgi yakaladim sonrasini yapmadim. Zaten internetteki yumurtlama günlerini de kaçirmiştim testlere göre ama çift çizgi yakalayamadim. En son 12 eylülde adet gördüm yine ilk 2,5 gün falan akinti şeklinde şimdi yumurtlama testlerine devam ediyorum bugün 14.gün olmasina rağmen çift çizgi yakalayamadim. Testleri yapmaya devam ediyorum. Bu arada kasiklarimda ara ara batmalarim oluyor.

Evlendiğim ilk 2 yili doğum kontrol hapi kullanmiştim. Sonra biraktim ve bir kaç ay kendimiz korunduk. Bu arada 1982 temmuz doğumluyum.

Bu durumuma bakarak nasil davranmam gerekiyor. Gittiğim hiçbir doktordan tam ve net cevaplar alamiyorum.

Bu ay tekrar doktora gitmem gerekiyor sanirim ama bana iyi açiklamalar yapabilecek bir doktora ihtiyacim var yani başindan savmayacak birine ihtiyacim var.

Lütfen bana yardimci olun inan çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

28 yaşındasınız ve başınızdan gebelikle ilgili olumsuz teccrübeler geçmiş. Sorduğunuz soruların iki satırda cevabı mümkün değil. İstanbul da iseniz randevu alın, yüzyüze görüşelim....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…