Jinekoloji Dış gebelik kürtaj sonrası kanama olur mu?

bulutungokyuzu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2017
2.949
4.394
27
Merhaba arkadaşlar.
27 kasımda hamile olduğumu öğrendim hafif kanamam vardı 28kasımda acile gittim düşük yapıyorum sandım meğerse 6+4 dış gebelik yaşıyormuşum. Yatış yaptım hastaneye ve 28 aralık gece ilaçlı iğne verildi eriyip düşmesi için sanırım. 1 aralıkta bakıldığında kayıp kesenin rahme yaklaştığını gördüler kürtaj ile alınacak dendi. Kürtajdan sonra az az kanamam oldu hiç ağrım olmadı. Aynı gün tekrar kontrol edilmeden taburcu edildim. Alındı kese temizsin dendi. 3 gün damla damla 4.gün hiç kanamam olmadı. 3 gündür ağrı ve kanamam artarak devam ediyor. Bugün kürtajımın 7.günü kanamam regli kanaması ağrımda regli ağrısı gibi. Antibiyotiğim bu gün bitiyor. Ters giden birşey mi var. Yoksa herşey normal mi? Normalse daha ne kadar sürer daha önce benzer süreç yaşayan arkadaşlarım bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Tekrar merhaba. Hiç buradan geri dönüş olmasada tekrar süreci anlatmaya devam etmek istiyorum. Benim yaşadıklarıma benzer şeyler yaşayanların faydalanması adına...
Taburcu edilirken yaşanabilecek ağrı kanama ve yapmam gerekenlerle ilgili bir kağıt vermişlerdi. 3 haftaya kadar kanamanın devam edebileceği yazıyordu. 2 hafta sonra muayeneye gitmem gerektiği yazıyordu. Bunlara istinaden kanamanın ve ağrının olası olduğunu düşünüp bekliyorum. Azaldı ama bitmiş değil. Ameliyattan 15gün sonrasına randevu aldım. Bakalım ne söyleyecek

Durumunuz ne oldu merak ettim. Benim gebeliğim normaldi fakat kalbi durmus ikiz bebeklerimin bu yüzden kürtajla almak zorunda kaldılar 9. Haftama girmişti. Benim de bugün 9. Gün kürtajdan sonra fakat hala az da olsa kanamam var. Doktor biraz kan pıhtısı kalmış fakat sorun değil dedi bir ilaç daha verdi düşük hapı sanırım o da kalan pıhtıların gitmesi için ama kime sorsam kanama olmaması lazım diyor ben de endişe ettim bu yüzden..

Kürtajda tam anlamıyla temizleyemediklerinde pıhtı şeklinde olabiliyormuş. Bana yavaş yavaş azalarak kanaman olucak demişlerdi ama düşük olsun diye verdikleri iğneden mi kürtajdan mı bunun bilmiyorum. Benim bir bucuk hafta sürdü kanamam

Yaşadıklarımın devamı...
Randevumda gayet sağlıklı olduğumu öğrendim çok şükür. 3 ay korunmam gerektiği söyledi tekrar. Sonrasında 1 ay sonra kürtajda alınan parçanın patoloji sonucu çıktığı için tskrar randevu aldım gittim. Doktor uzmandı fakat ultrason ile muayene etti. Patoloji sonucu temiz dedi fakat. İstediğim gibi iletişim kuramadım. Dış gebelik olduğunu sanarken boş gebelik olduğunu öğrendim. Seninki boş gebelikmiş doğrusunu bil dedi.
Kafamı karıştırdı boşu boşuna. Hem dış hem boş gebelik olabilir diye fikir yürüttüm. Söylenen 3 ay dolmak üzere tekrar başka bir doktora gidip ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Ve burada okuduğum kadarıyla rahim filmi çektirmem faydaşı olucak gibi.

3ay sonunda gittiğim doktor pek hoşuma gitmedi ve beni azarlarcasına seninki boş gebelik öğrende gel dedi. Daha çok belirsizliğe düştüm. Muayenede bir sorun olmadığını söyledi.
Mart nisan aylarında tekrar denedik fakar bir sonuç alamadık. Bu arada yaklaşık 10marttan bu yana doktorun tavsiyesi ile inofolic isimli folik asiti kullanıyorum. Aralıksız.

Mart sonarında reglime birkaç gün kala regliden farklı bir kanamam oldu damla akıntı benzeri. çok korktum doktor kanama durunca smear alalım dedi. Yumurtalıklarımın çok sağlıklı ve aktif olduğunu söyledi. Smear sonucu temiz çıktı.

Yumurtlama günü regli takvim uygulamalrında olduğu gibi veya her kadında sabit regliden 14gün sonra olmuyor arkadaşlar. Bende yumurtlama günümü yanlış mı hesaplıyorum acaba diye ovulasyon testleri aldım. Bakalım takip ediyorum.

Bugün gebelik düşünen kadınların TSH değerinin 0.27 nin üzeri 3ün altında olması gerektiğini öğrendim. Yakın zamanda yaotırdığım tam kan tahlilinde benim 3.96 olduğunu gördüm. Buda engel olabiliyormuş gebeliğe. Dahiliyeye gidip durumu konuşucam. Bilmeyenler için bunuda buraya eklemiş olayım

Merhaba son durumun nedir merak ettim. Benim de hamile kaldığımda TSH 3.50tu eutyrox diye bir hap vermisti doktor 25 mg ama kürtaja girdigimde 3.70'e çıkmıştı. Yani hamileliğim boyunca ilaç çok işe yaramamış. Şimdi tekrardan kullanıyorum ilacı en az 2'nin altına düşürmeden hamile kalmayı düşünmüyorum doktorumun tavsiyesiyle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…