dış gebelik geçiren arkadaşlar yardımm lutfen

burcu8279

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2008
192
1
merhaba arkadaşalar bugun bana doktorum dış gebelik geçirme olasılığımın cok yuksek oldugunu söyledi okadar kötü oldumki anlatamam bittim o anda birde bana dediki çok sancın olursa hem gel dedi şimdi kendimi dinliyorum ufacık birsancıda aciilikmi oldum diyip kendimi yiyip bitiriyorum....öyle hemen acillik olunuyormu birde dışgebelik ameliyatı zor biir amliyatmı ne olur bana yardım edin... okadar kötüyümkü anlatamamsenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

Benim dış gebeliğimi iki doz iğne ile sonlandırmışlardı beta hcg değerin kaçdıki çiftmi katlamadı 48 saatte bir lekelenmenmi var nasıl anladı dış gebelik olduğunu.Tabi insana öyle söylendiği için insan her an tüpünün patlayacağını hastaneye yetişemeyeceğini falan filan sanıyor ama öyle birşey olursa zaten anlarsın çok acı çekersin çünkü öyle birazcık ağrı olmaz.İnşallah değilsindir canım geçmiş olsun.

canım şöyle anlatım koyu kahvrengi bazen kömür gibi lekelenmelerim var benim test yaptım silik cıktı sağlıkocağına gittim şüpehli pozitif cıktı kadın doğum uzmanınıa yollandım özel hastanesede lekenmlerimin oldugunu anltınca doktor ultrsonla kese varmı diye baktı... kese yotu beta hgc testi istedi 603 cıktı ve dış gebelik olabileceğimi 48 saat sonra birtanedeha istedi..ama şidi ben okadar endişeliyimki kasıgıma sancı girrerek sabah 6 da uyandım cok korkktumsenağlama herhan aciilik olacakmısım geliyor.senağlama..cok korkkuyoruuum senağlama ufacık bir sancıda ay diye ses cıkıarıyorum devamı gelecek zannediyorumsenağlama bazen ağrılar azıcık sıklasıyor hastaen pijamalrımı havlumu bile hazılardım....senağlamasenağlamasenağlama

603 değerde kese görünmezki canım ne alaka ya .bence hiç üzülmene gerek yok.
haftaya iyi bir dr a git ve keseni göreceksin inş.

canım bend edış gebelik geçiridm. bence öyle ise eğer bir an önce çaresine bakılmalı.. dun neyi bekliyor anlamadım. benim teşhis edildiği gün hemen ameliyat oldummm.. sağ tüpümde alındı.. biraz daah geç kalsık daha kötü olabilridi.. bence ne ise çaresine bakılmalı hemen.. hem bunu nasıl tespit etti.?kan değerine iki kez bakıldımıki??anlamaıdm ben bu işi??

canım yarın birtanedaha bhcg testi yapılacak onun sonucunu bekliyor doktor...lekenlemlerimden ultrosaonda kesenin görülmeyişinden doktor dış gebelik gecirebileğim sonucuna vardı... bende mudahale yapılmasını isityorum artık cunku heran tüpüm patlayaycakmış giib hissetmekten bıktım.senağlama..sancı giriyor sağdan diyorumki inşallh acillik olmamsenağlama bir bakıyorum gaz sancısymış şukrediyorumsenağlama hep yatıyorum artık senağlama düşüne düşüne kendimi yedim bitirdim acillik olursam hep eşime söylyorum kanı sen ver yok su hastaneye kısa yoldan varırzsenağlama
**** Allah rızası için dularınızı benden eksik etmeyin senağlamasenağlama

:1shok::1shok:güzelim ultrasona girdiğind adetin kaç gün geçmişti? bu kadar bekletilmemem lazım dış gebelikse :1no2:

:1shok::1shok:güzelim ultrasona girdiğind adetin kaç gün geçmişti? bu kadar bekletilmemem lazım dış gebelikse :1no2:

canım 13 gun geçti ben ohep lekeleri adet olacakmısım gibi hissetğim için doktora gec gittim :çok üzgünüm:özele gitmeden önce devlet hastensine gitti hiçbirşey dinlemeden sadece bhcg testi istedi oda sonucunu 4gun sonra verecektiki komşumuzun uyarmasıyla özele gittimsenağlamasenağlama

Geçmiş olsun öncelikle..Ben tüp bebek tedavisiyle dış gebelik yaşadım.İlk testim 6.73 çıkmıştı.Doktor gebelik yok dedi.Adet gör bitince gel bi değerlendirme yapalım dedi.Ben testten 3 gün sonra adet oldum ama benim adet bitmek bilmedi.'dünde bir aşırı sancıyla beraber yoğun kanamam oluyodu.Buarada muayeneye gittim ultrasonda bi sorun çıkmadı kanaman bitmek üzere dediler ozaman öyleydi gerçekten,tüp bebek tedavisi sırasında rahimi kalınlaştırdıklrı için adet uzun sürebilirmiş.Neyse benim sancılar ve kanamalar bitmeyince ben tekrar aradım dedim böyle böyle gebelik testi istediler.yaptırdım ve sonuç 992 çıktı ben havalara uçtum tabi hamileyim diye.sonucu bildirmek için tekrar aradım dış gebelik olabilir dediler.Tekrar muayeneye gittim ve kese yoktu dış gebelik teşhisi kondu.sonra izmitteki kendi doktoruma gittim ve tek doz iğneyle beta hcg sıfırlandı ameliyata gerek kalmadı.Ama doktorum hep uyardı dayanamayacağın sancın olur beraberinde bulantı kusma olursa hemen hastaneye git dedi sen onu anlarsın yani o kendini belli eder dedi.Öyle her sancıda korkma herhangi bir patlama olursa osancı çok şiddeetli olur Allah korusun.ama biyandanda tetikte ol tabi,amaaan boşver deme.Dış gebelik teşhisi hemen konan bir teşhis değil beta hcg 2günde bir ikiye katlanmıyorsa işte kanama sancı oluyorsa anca konuluyor.Ama senin değerin de çok yüksek değil.(İnşallah dış gebelik değildir.)Eğer dış gebeliksede inşallah ilaçla halledilebilir.Biraz uzun oldu ama idare et:))Hayırlısı olsun,geçmiş olsun.Dış gebelik varsa o ara sancıların olması normal,İnşallah en hafif şekliyle atlatırsın...

arkadaşlar bana cevp yazan arkadaşlardan Rabbim binlerce kez razı olsun ..şimdi .perşembe gunu devlet hastanesinde yaptırdgımtestin sonucunu aldım beta hcg testim 544 cıkmış cuma gunu 603. kusur cıkmıs birazcık artış olmus ama az bir artış umitlenmedim hiç...:çok üzgünüm:senağlamasenağlama

evet canım malesef değerin pek artmamış.. dr alr daha neyi bekliyorlar anlamadım pek??benimde lekelenmelerim oldu öyle anladık.birde beta hcg tesitnden anlaşıldı.. ultrasonda tüpte zor tespitedildi. çok geçmişolsunn canım. inş yinede değildir dışgebelik....

canımcok teşekkur ederim ilgilendğin için...bu akşma lekelenmlerim cok arttı hafif sağ kasığımda ağrılar girip cıkmayada devam edince doktorumu aradık... okadarcık artışta dış gebeliğin birsonucuymus ve kasıklarımdaki ağrı çok şiddetlenmeyince acile gitmemmi söyledi...çok şükür yok doktorum 2.beta testinin sonucunu bekliyor... zaten sonucu alıp devlette yaptırmak istiyorum özelde cok isterler diye düşünüyoruz şey rahim içi filime gerek varmı acaba :uhm:

Arkadaşım senin doktorun neyi bekliyor anlayamadım ben yaa...
Dış gebelik şüphesi varsa seni hastanede gözlem altına alması lazım değilmi...
İşte örnek karşında yani ben
17 gün oldu dış gebelikten ameliyat olalı canım, bhcg değerlerim oldukça düşüktü doktora gittiğim de ve vajinal ultrasonla baktığında 6 cmlik birde kist göründü arkadada birşey görünüyor ama dış gebelik olasılığı çok yüksek dedi, daha sonra kistten parça almak için alttan muayene ederken kistin arkasında birikmiş kan var felan dedi büyük ihtimak dış gebelik dedi seni hemen gözlem altına almamız gerek dedi ve o akşam hastaneye yatışım yapıldı ertesi günde laparoskopik ameliyatla dış gebeliliğim ve kistim alındı. Erken gittiğim için tüpüm kurtuldu, yapışıklılık felanda olmadığını ameliyatın çok iyi geçtiğini söyledi.
Tabi ben şimdi böyle rahatrahat yazıyorum ama bunları yaşarkenki halim içler acısıydı

merhaba canım 2.beta testimin onucu bekliyor doktorum ama zaten özel hastanede calıstıgı için ona yaptıramam madddidurum elvermez gibime geliyor devlette yaptıracaz gibi senağlama

Sen bi sor yinede ssk geçerli özel hastanelerde belki cüzi bir miktara kurtarabilirsin canım yaa..
Doktorun vajinal ultrasonla baktı değilmi??????????

merhaba arkadaşlar sizleri durumumdan haberdar edeyim dedim
doktora cok sidettliağrılarla gittim pazartesi gunu ne ağrılardı ama jhayatımda öyle ağrılar cekmedimRabbim cektirmesin birdaha sonra doktorum vajına ultrsaonla baktı anlayamadı erken doğum yada dış gebelik dedi ameliyayta almam lazım dedi lakoroskopiyle yapcam bulmazsam4. deliği acacam alamazsam kesecem karnını dedi tama tedik.... dışgebelikmiş bebek 2yalık sağtupte olusmus orda gelişmeye calışıyormus kanamamda oyuzdenmiş tüpü alıp kurtaj olmusum canlarım cok sukur tupum alıdı ama kurtuldum ya Rabbimden geidi itiraz edebilirmiyiz asla... yazılmıs kadere....

Aynı şeyleri bende yaşadım tatlım.:çok üzgünüm:
Bizlerin canı sağolsun ne yapalım Allah verrirse yine olur inşallah.Şeniz
Çok çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum sanada.:enbuyukkk:

Aynı şeyleri bende yaşadım tatlım.:çok üzgünüm:
Bizlerin canı sağolsun ne yapalım Allah verrirse yine olur inşallah.Şeniz
Çok çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum sanada.:enbuyukkk:

canım çok saol ve sanada cok geçmiş olsun:çok üzgünüm: Rabbim sadece bizlere değil hiç kimselere yaşatmasın....İnaşşh buyaşadıklarımızda hayırlara versile olur.. Rabbim başta bizlere isteyen herkese en erkaen zamanda sağlıklbir bebiş nasip eder.. canım a.s.

canım ya inan çok üüzldüm.. sende benim yaşadıklarımı yaşamısşın.. çok geçmiş olsun.. Rabbim bir daha yaşatmasın. benimde 6 haftalık falandı.. aynen sağ tüpümde oluşmuş orada büyüyormuşyavrum yerine gidememiş(içim acıyor gene aklıma geldi.. içim tuhaf oldu.. içimde birikmiş.. seni çok çok iyi anlıyabiliyorum canımm.. çok çok geçmiş olsun. bende tek tüpe kaldım.. sabırla sağlıklı bir gebelik bekliyorum olursaa..6 ay oldu hala olmadı.. çok üzülüyorumm. umarım sen benim kadar belmessin canım..senağlama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…