dış gebelik geçirdim. tekrarlarmı.

pxixnarrrrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
4
0
aralık ayında dış gebelik geçirdim.fakat ameliyat gerektirmedi.adet bittikten 5-6 gün sonra kahverengi lekeler geldi.1 hafta sürdü.tam bitti derken bi daha başladı.neyse doktora gittim.adet düzensizliğinden şüphelendi çünkü ultrasonda bebek yoktu.ben yinede kan tahlili yapalım dedim.sonuçlara göre hcg 256 idi.yani hamileydim.ama 2 haftalık.kese görünmedinden 2 gün sonra gel değerler düşerse dış gebesin dedi.gerçektende 2 güne bir değerler düştü.tam adetime yakında 1 ay tamamlanırken kanama oldu.kendiliğinden.doktora gitmesem farkında olmazdım.şimdi bebek istiyoruz.
aynı durumu yaşayan arkadaşlar,ne kadar sürede hamile kalınabiliyo.ayrıca tekrarladımı.:enbuyukkk:

geçmiş olsun canım .dış gebelik geçirdikten sonra pek çok normal hamile kalıp sağlıklı bebek dünyaya getiren var .sakın bunu dert etme. yeterki sen sağlıklı ol demi. herşeyde bi hayır var. deyip geleceğe bakmalıyız. bende düşük yaşadım .2 ay oldu. bu ay tekrar çalışmalara hayırlısıyla başlıcam.a.s
sende enfeksiyon falan olmadıysa tekrar 3 ay sonra başlayabilirsin. ama önce dr a gidip mutlaka tahlillerini falan yaptırman gerek .inşallah bebeğine tez zamanda kavuşursun canım. .yeterki hiç bi zaman ümidini kırma .:1hug:

pınarcım benim yengem de dış gebelik geçirdi
ameliyatından bir süre sonra hamile kaldı
şimdi iki tane yavrusu var
hiç canını sıkma ve aklına kötü şeyler
getirme

geçmiş olsun canıma.s.

getirme

geçmiş olsun canıma.s.

CANIM YENGENİN TÜPÜ ALINMIŞMIYDI PEKİ.. BİDE NEKADAR SÜRE SONRA HAMİLE KALDI.. BENDE DIŞ GEBELİK GEÇİRDİM 3 AY :çok üzgünüm:

getirme

geçmiş olsun canıma.s.

CANIM YENGENİN TÜPÜ ALINMIŞMIYDI PEKİ.. BİDE NEKADAR SÜRE SONRA HAMİLE KALDI.. BENDE DIŞ GEBELİK GEÇİRDİM 3 AY ÖNCE :çok üzgünüm:

teşekkürler arkadaşlar.aslında ben de bugünlerde bi akrabamızın hamile olduğunu duydum.daha rahatladım.bebek olmuyodu.5 yıl uğraştılar.diyarbakıra gitmişler.tüp bebekle bile %30 şans vermişler.ankaraya gittiler.oradada %30 şans var.tutma olasılığı düşük demişler.memleketleri kayseriye gittiler.oradada aynı şeyleri söylemişler.herşeyden vazgeçtiler.normal yollardan hamile kalmış.4,5 aylık hamile.doktorlar mucize demiş.bence bütün işler 1yıl içinde gelişti.

X