Dış Gebeliği bilenler lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim

Karından görüldüğünde değerim 5149 du ve zoom yaparak zar zor gördü 2000 de ancak rahim kalınlığı gözüküyordu stres yapmayın gözükmemesi çok normal

Ben geçirdim canım. Düzensiz artişim vardı. Ve lekenlenmelerim başlamıştı.senin progestnın çok iyi. İnşallah sağlıkıı gebelikte.
Bu arada benim bebekler 5000'den aşağı görünmüyor. Hatta kızım 8000'lerde görünmüştü.

Vakit kaybederse ic kanama gecirebilir. Neye gore bu oneride bulunuyorsunuz
İç kanamamı kanamasımı varki herşey normal şuan sağlıklı artmış sadece kese gözükmemiş geç döllendiyse 2 hafta sonra kalp atışıyla beraber herşey gözükecektr

Canım seni iyi anlıyorum süreç ve beklemek çok zor. İki günde 1 hastaneye gittim keseyi göremediler. Değerim 4800 olduğunda yine kese yoktu ve kahverengi lekelenmeler vardı. Teşhisi koydular. İlk iğne yaptılar aslında iğne ile değerim düşmeye başlamıştı ama küçük bir ihtimal iç kanama olabilir demişti doktor. O küçük ihtimal beni buldu iç kanama yaşadım. Sağ tüpüm alındı. Sağ yumurtalığımda sıkıntı yok dedi doktor. Kürtaj işlemi ile rahim duvarım da inceltildi. İnşallah senin gebeliğin sağlıklıdır

Benim pek umudum yok, degerim iyice yükseldi, ateş basıyor, memelerim cok hassas, halim yok cok bitkinim, leke devam ediyor, pazartesi de düzenli artarsa artık 9 binlerde olacak beta kese gözükmez ise detaylı usg ile bakıp gebeliği sonlandiracak muhtemelen. Cok korkuyorum, ayni şeyleri yaşamak cok zor

Hastanedeyken bir kız vardı betası10.000 di ve ilaç tedavisi ile dış gebeliği sonlandırıldı benim daha düşük betam olduğu halde ben operasyon geçirdim. Bu arada benim sağ tüpümde görünüyordu bebek yani olması gereken yerde değildi canım. Senin gördüler mi

Peki sizin progesteronunuz yüksek mi yükseliyor mu ?benim >60 yani 60ın üzernde Bana doktorum genelde progesteron hormonu bu kadar yükselmez dedi dış gebelikte

canim beta 1254 iken yani 01.07'da dr usg ile keseyi göremedi, detayli usg ile baktı sol tüpte hafif belirginleşmiş cok ama cok zor bi şekilde gördü ama dedi ki beta daha düşük kese olusmamistir, ordan rahime de geçebilir daha cok erken dedi. Pazartesi tekrar detaylı ve alttan bakacakmis. Dış gebelik belirtilerim de yok hiç aslinda, sadece leke yeterli oluyor mu acaba? Daha önceki dış gebeligimde cok fazla belirtim vardı

Benim de sadece lekelenme vardı başka belirtim yoktu. İlk dış gebelikten sonra tekrar dış gebe olma ihtimalin yükseliyor demişti doktor bana. Ama dış gebelikten sonra çoğu kadın normal gebelikte yaşıyormuş. Sen yine olumsuz düşünme. İlk dış gebeliğin de operasyon geçirdin mi nasıl sonlandı canım

O zaman ic kanama gecirmisim ama şans benden yanaymis ve durmus kanama icerde. Igne ile düşürdüler o zaman. Hsg de çektirdim 4 ay önce, tüplerim tertemiz çıkmıştı. 03.07 yani dun gittiğimde doktor rahimde bisey görüyorum ama tam olarak kese diyemem dedi cok ufak dedi, risk görmüyorum su an, sağlıklı gebelikse eger boşuna öldürmeyelim dedi, 2 gun sonra gel dedi netlessin.

Sen daha önce geçirdin mi dış gebelik?

İnşallah bir daha yaşamazsın canim, cok zor gerçekten. Pazartesi belli olur artık heralde, bu da dış çıkarsa zaten, doktorum sol tüpünü bağlayalım dedi. Ameliyat olmam gerekecek. Senin tüpün alındı mı?

Benim sağ tüpüm alındı ama yumurtalıkta bir zarar yok dedi doktor. Senin daha öncede sol tüpünde miydi canım. Pazartesi haber verirsin çok geçmiş olsun. İnşallah şu hafta sonu hemen geçer senin için beklemek zor olacak biliyorum. Allah kimseye yaşatmasın.

Yumurtalikta sorun yoksa guzel, en azından o tüpte ayni sıkıntıyı yasamayacaksin. Benim eğer bu da dış gebelikse ikisi de sol tüpte olmus olacak. 2 gun 2 ay gibi asla geçmiyor haber veririm canım pazartesi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…