Diş etim durup duruken kanıyor ???

15 yıldır çözüm bulamadılar,kımlere gıtmedımki,neymiş vucut yaparmış,yapcak biey yokmuş,bir ton para döktüm,işlerıne gelmeyınce genetık deyip başlarından atıyorlar,

Benimde dişim kanıyor. Ön dişlerimin yanındaki yer. Bende henüz doktora gitmedim çoook korkuyorum dişçiden.

Benim de öyleydi sık sık kanardı diş taşlarımı temizlettiğimden bu yana hiç kanamadı şükür.

Günaydın arkadaşlar benim bi sorunum var .Dişlerimde durup dururken kanama oluyor ama sabit bi yerde ön üst dişimin yanındaki diş hayır dikkat ediyorum da, zaten çok sıcak ya da çok soğuk birşey yiyip içemiyorum hemen baş ağrısı ve sızlama yapıyor.Dişleri mi günlük fırçalarımda sensodyne ara signal ne bilim bakıyorumda dün gece uyudum biraz sonra kalktım su içmek için ağzımın tadı değişikti aynaya bir baktım korkunç kanama olmuş ve birikmiş çok korktum .Sizde de böyle durup durup kanama olan var mı aynı yerden ama acaba dişim mi sallanıyor diyorum, yok et kanıyor ya dişçiden çok korkuyorumda öneriniz nedir ?
Öncelikle geçmiş olsun.Bende de aynı sorun vardı tam 1 sene boşverdim.Ara ara oluyodu çünkü kanamam ve bakımlarımı aksatmıyordum.Ama bigün karar verip gittim dişçiye.Durum berbat!!Diş etimde iltihaplanma varmış.Ve film çekilince çene kemiğime doğru erimeye başladığı görüldü.Hemen acil diş eti kürete işlemi yapıldı.Hem de 3 defa.Ama kar etmeyince yumuşak doku operasyonu yani flap operasyonu geçirdim.Çok acılar çektim ..ama şuan iyiyim çok şükür.Şimdi azıcık bi sızlamam olsa hemen dişçime gidiyorum.Diş sağlığı herşeyden önce geliyo benim için.Buarada dişlerimde kanama başladığında dıştan hiçbir sorun yoktu.Yani bi şişlik morarma vs..Ayrıca benim dişlerim de çok güzeldir :) dr bu durumun iyi temizlenmeyen diş etinden kaynaklandığını söyledi.
Yani kısaca demem o ki o kullandığın diş fırçası ve macun bi halta yaramıyo.Kesinlikle elektrikli diş fırçası (macun markası önemli değil ),diş ipi ve sonrasında gargara kullanmalısın .Ancak bu üçlemeyle sağlıklı,temiz ve doğru bir ağız bakımı yapmış oluyoruz çünkü.Bunlar benim fikrim değil tamamen Diş eti ve implant uzmanı olan dişçimin söyledikleridir.Kendisi yurtdışına dahi seminer vermeye gidiyor.Son derece iyi ve güvendiğim bir cerrah.İzmirdeysen adı Fatih ARIKAN-ALSANCAK ta yeri.
İhmal etme canım noolur .Geçmiş olsun ....

1. Periodontoloji yani diş eti uzmanina gidebilirsiniz.üniversite hastanelerinde genellikle ayri ayri birimlere ayrilmis sekilde oluyor.sağlikli bir sonuca burdan varabilirsiniz.gecmis olsun :eek:

Yerinizde olsam öncelikle tam kan tahlili ve trombosit değerlerine baktirirdim. Babamın da durduk yere dış etleri kanamaya başladı. Vücudunun çeşitli yerlerinde kızarıklıklar morluklar oluştu ufak ufak. Neticede trombosit düşüklüğü olduğu ortaya çıktı. Bu önemli bir şey kanımızın pihtilasmadigini gösteriyor. En ufak bir kanamada ciddi neticeler dogurabiliyor.kanamanin durması zorlaşıyor. Bu yüzden dişçiye gitmeden önce yaptırın derim
Trombosit nedir tedavisi var mı bende şüpheleniyorum korkuyorum kötü şeyler yazıyor internette

X