Diş etim durup duruken kanıyor ???

tse

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2015
1.374
1.266
36
Günaydın arkadaşlar benim bi sorunum var .Dişlerimde durup dururken kanama oluyor ama sabit bi yerde ön üst dişimin yanındaki diş hayır dikkat ediyorum da, zaten çok sıcak ya da çok soğuk birşey yiyip içemiyorum hemen baş ağrısı ve sızlama yapıyor.Dişleri mi günlük fırçalarımda sensodyne ara signal ne bilim bakıyorumda dün gece uyudum biraz sonra kalktım su içmek için ağzımın tadı değişikti aynaya bir baktım korkunç kanama olmuş ve birikmiş çok korktum .Sizde de böyle durup durup kanama olan var mı aynı yerden ama acaba dişim mi sallanıyor diyorum, yok et kanıyor ya dişçiden çok korkuyorumda öneriniz nedir ?

Günaydın arkadaşlar benim bi sorunum var .Dişlerimde durup dururken kanama oluyor ama sabit bi yerde ön üst dişimin yanındaki diş hayır dikkat ediyorum da, zaten çok sıcak ya da çok soğuk birşey yiyip içemiyorum hemen baş ağrısı ve sızlama yapıyor.Dişleri mi günlük fırçalarımda sensodyne ara signal ne bilim bakıyorumda dün gece uyudum biraz sonra kalktım su içmek için ağzımın tadı değişikti aynaya bir baktım korkunç kanama olmuş ve birikmiş çok korktum .Sizde de böyle durup durup kanama olan var mı aynı yerden ama acaba dişim mi sallanıyor diyorum, yok et kanıyor ya dişçiden çok korkuyorumda öneriniz nedir ?
Acil dişçiye git. Diş etin çekiliyor olabilir.

O diş düşdükten sonra mı gideceksin? He implant yaparlar, 5-6 seans tek bir diş için diş hekimine gidersin artık.

Diş eti hastaliginiz var tahminim. Doktorsuz çözülmez. İlerlerse dış etleriniz çekilir dış kaybı olur.antibiyotik tedavisi lazım doktor şart.

Çok geçmiş olsun. Dişçiye git demekten başka ne önerimiz olabilir ki?

Babamında kanıyordu meğer diş taşı yapıyormuş , diş eti çekiliyormuş taştan dolayı , o taşları temizledi bir de iltihap için ilaç verdi geçti , babamda korkar dişçiden ama gitti artık mikrop agzında senin , beynine gitse direk felç. o yüzden bir an önce git.

bendede var malesef.. ama bende kanama falan olmuyor çok şükür..
düzenli olarak diş taşı temizliği yapıyorum.
yumuşak başlı diş fırçası kullanıyorum.Diş ipi mutlaka kullanılmalı
dış fırçalama şekli var. diş eti için. o şekilde fırçalılıyorum..
ama hala gidiyor anlamış değilim..
bu arada bunları periodontoloji(diş eti) hekimine gidiyorum..

• Beğen
Reactions: tse

Dişçifrn kotkmana gerek yok.. Diş taşı var dişlerinde temizlenmesi lazım. Bende de öyleydi illallah etmiştim bi de çok berbat koku yapar o hem kendin hem insanları rahatsız etme bene doktora git diş taşlarını temizlettir gargara ve antibiyotik verir sonrasında hiçbirşeyin kalmaz...

Diş çok önemli... sakın ihmal etme hemen randevu al.. temizlenirken de acı falan yok süpürge gibi temizlio...

• Beğen
Acil dişçiye git. Diş etin çekiliyor olabilir.

O diş düşdükten sonra mı gideceksin? He implant yaparlar, 5-6 seans tek bir diş için diş hekimine gidersin artık.
Ya sabit bir yerden kanıyor birde korkuyorum vala ya.

Diş eti hastaliginiz var tahminim. Doktorsuz çözülmez. İlerlerse dış etleriniz çekilir dış kaybı olur.antibiyotik tedavisi lazım doktor şart.
Lazere de gittiğimde dolgu filan olmadığı halde ağrıyordu korkmasam gidicem de 25 yaşındayım hala korkuyorum :)

Ya sabit bir yerden kanıyor birde korkuyorum vala ya.
Canım dişçiden korkucak birşey yok, hem napıcak ki senin dişetine. Bakıp bir ilaç yazıcak muhtemelen.
İhmal etme. Dediğim gibi asıl diş kaybı zor. O dişin düşse ne olur? Ya çevresinde iki dişi oyup köprü yapması gerekecek, ya da implant, yani çene kemiğine bir nevi çivi takıp üzerine diş yapıyorlar.

• Beğen
Dişçifrn kotkmana gerek yok.. Diş taşı var dişlerinde temizlenmesi lazım. Bende de öyleydi illallah etmiştim bi de çok berbat koku yapar o hem kendin hem insanları rahatsız etme bene doktora git diş taşlarını temizlettir gargara ve antibiyotik verir sonrasında hiçbirşeyin kalmaz...

Diş çok önemli... sakın ihmal etme hemen randevu al.. temizlenirken de acı falan yok süpürge gibi temizlio...
Ya peki ağrı filan hissetme durumları oldu mu geçmiş olsun bu arada ..Gargara aldım yapacam da haklsınız gidecem mecbur

Canım dişçiden korkucak birşey yok, hem napıcak ki senin dişetine. Bakıp bir ilaç yazıcak muhtemelen.
İhmal etme. Dediğim gibi asıl diş kaybı zor. O dişin düşse ne olur? Ya çevresinde iki dişi oyup köprü yapması gerekecek, ya da implant, yani çene kemiğine bir nevi çivi takıp üzerine diş yapıyorlar.
Haklısınız aslında ay evet onlar daha korkunç :KK43:

bendede var malesef.. ama bende kanama falan olmuyor çok şükür..
düzenli olarak diş taşı temizliği yapıyorum.
yumuşak başlı diş fırçası kullanıyorum.Diş ipi mutlaka kullanılmalı
dış fırçalama şekli var. diş eti için. o şekilde fırçalılıyorum..
ama hala gidiyor anlamış değilim..
bu arada bunları periodontoloji(diş eti) hekimine gidiyorum..
Geçmiş olsun ya bende dikkat ediyorum yediklerime bile .Diş ipi kullanamıyorum ben ya teşekkürler canım bilgin için.

diş etlerinde problem olabılecegı gıbı diş taşı-tartar falan da oluşmuş olabilir. acil bir dişçiye git diş eti kanaması ağız sağlığı açısından iyiye işaret değildir..

Ya peki ağrı filan hissetme durumları oldu mu geçmiş olsun bu arada ..Gargara aldım yapacam da haklsınız gidecem mecbur

Diş taşını temizletmeden gargaranın bir faydası olmaz canım... ağrı sızı oluodu ewet kendiliğinden çok kanıodu. lise 1 deydim o zamn 14 yaşlarındaydım bi sabah okula gittiğimde ben farketmemişim diş etim kanamış dişlerim kan olmuş. arkadşlarım sana ne oldu demişlerdi. ondan snra doktora gittim zaten rahatladım. temizledikten snra 1 hfta gargara yaptım dişlerim tertemiz oldu..şuan 26 yaşındayım ve bi daha da öyle bir şeyle karşılaşmadım. o gün rezil olmştm resmen....

Yerinizde olsam öncelikle tam kan tahlili ve trombosit değerlerine baktirirdim. Babamın da durduk yere dış etleri kanamaya başladı. Vücudunun çeşitli yerlerinde kızarıklıklar morluklar oluştu ufak ufak. Neticede trombosit düşüklüğü olduğu ortaya çıktı. Bu önemli bir şey kanımızın pihtilasmadigini gösteriyor. En ufak bir kanamada ciddi neticeler dogurabiliyor.kanamanin durması zorlaşıyor. Bu yüzden dişçiye gitmeden önce yaptırın derim

paradontax kullan canım benim de çok kanıyordu bunu kullanınca azaldı hala var ama durup dururken değil çok sert fırçalayınca kanıyor şimdi

X