Diş eti ağrısı , acısı

Nuray Ulker

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2024
1
0
25
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım . Ben 33+5 haftalık hamileyim ve 1 haftadır diş eti ağrısı çekiyorum sadece de tek bir dişimde ağrı yapıyor dişçiye gittim bir sorun olmadığını söyledi ama yani geceleri uykudan uyanıp ağlıyorum öyle şiddetli ağrıyor. Başka dişçiye gittim enfeksiyon var dedi , gebelikte tedavi gören var mı ? Korkuyorum bebeğime zarar vermesinden acı da dayanılacak gibi değil , diş eti içi acaba kendi bişeyler deneyip işe yarayan var mı ? ( karanfil , tuzlu su internete yazanları denedim işe yaramıyor )

Merhaba. Ben uzun bir süre diş hekimliği asistanlığı yaptım çalıştığım yerde öğrendiğim hamile bir kadına ilk 3 ay ve son 3 ay işlem yapılmadığı istisnai durum var mıdır bilmem ama bunun için en doğrusu doktorunuza sormanız enfeksiyon varsa bir dişte ya çekimdir ya kanal tedavisidir hem anesteziyle uyuşturulup yapılması gereken bir işlem hemde çalıştığım klinikte antibiyotik başlatıp işlem yapılırdı çünkü enfeksiyon anestezinin uyuşturmasını engelliyordu bu da daha fazla doz anestezi demek ben hamileliğimde sadece diş temizliği yaptırdım o da zaten anestezisiz yüzeysel bir durum dayanılmayacak gibiyse doktorunuza sorun.. evde de en fazla yapabileceğiniz tuzlu su gargarası bir süre uyuşukluk verir …Gece zonklayıp uyandıran bir ağrı varsa ya kanal tedavisi ya çekime gider o diş geçmiş olsun 🙁

X