diş ağrısı

KsMt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2007
128
6
Arkadaşlar hamileliğimi öğrenmeden önce bir dişimden dolayı rahatsızlığım vardı. Kanal tedavisi istemişti doktor hamilelik öğrenilince kalmış. şu an 18 haftalık hamileyim. yaklaşık 1 aydır hiç bir gece uyumadım çok ağrılarım oldu dayanamadım geçen gittim ve dişime kanal tedavisi uygulandı. Ama çok tedirginim. Dişiyle ilgili herhangi bir tedavi uygulayan varmı aranızda....

arkadaşım kendi dr unu bilgilendirdin mi bu konu da. hassas bir konu çünkü bence dr un sakınca yok dediyse dert etme gönlünü ferah tut.geçmişolsun bu arada.bebişini de sağlıkla alırsın inş. kucağına

mrb canım. geçmiş olsun kanal gereken bi dişin ağrısı zordur hastalarımdan bilirim. korkmanı gerektirecek hiç bir şey yok. hamilelikte bu tarz tedaviler ilk 3 ay ve son 3 ayda risklidir. ilk trimesterde düşük son trimesterde ise erken doğum riskinden dolayı çok acil olmadıkça müdahele yapılmaz.2. trimesterde yani 3- 6 ay arası tedavi yapılabilir. önemli olan senin strese girmemen. hem de enfeksiyonlu olan bir dişin tedavisini daha da fazla geciktirmemek gerekir. çünkü var olan enfeksiyon bebeğe de zarar verebilir. tekrar geçmiş olsun. bebeklerimize ve bize sağlıklı günler dilerim

ay çok teşekkür ederim rahatladım gerçektende

X