Dil kökünde kabarcıklar

Kubra Nht

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2024
10
0
32
Merhabalar. Ben 1 ay önce dişimi çektirip hemen implant yaptırdım. Doktor öyle yaptı direkt çekip. İki de antibiyotik verdi . 9 dikiş atıldı kemik tozu konulup. Iki uc de igne yapti işlem sirasinda etkisi geçtiği. icin İlaçlar bitince dilimde agri hissettim baktım dilim beyaz sari 10 gün sonra kbbye gittim iki gargara verdi. Dil kokunde yanda kabarcıklar gördü ben onları görmemiştim. Gargaralar bitti tekrar kontrol gittim dilimin rengi düzeldi gibi oldu. Ama yandaki kabarcıklar duruyor ve arada sgri yapıyor. Bugün yine gittim kabarcıklar için başka doktora 1 ay sonra kuculmezse geçmezse ya da büyürse gel parça Alalım dedi korkuyorum. Dili böyle olan var mı benim yaşadığım durumu yaşayan var mı 1 ay olacak toplam gargara biteli ise 1 hafta oldu. İnternet'e kabarcıklar yazınca benim gibi olan çıkmıyor hiç yabancı sitede çıktı sadece benimkine benziyor onu da sonda ekliyorum.

Eklentiler

• Screenshot_20240711_124644_Gallery.jpg
    Screenshot_20240711_124644_Gallery.jpg
    37,2 KB · Görüntüleme: 170
  • 20240711_123036.jpg
    20240711_123036.jpg
    47,7 KB · Görüntüleme: 138
  • Screenshot_20240711_131329_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240711_131329_Samsung Internet.jpg
    77,4 KB · Görüntüleme: 256
Bende de aynısı oldu dil kanserini düşünüyorsan korma değildir. Onun olma sebebi şu. Diş işlemi yaparken tükürüğü çeken bi hortum var ya . O agiz içindeki yumuşak yerleri kapıyo. Anında şişip et parçası oluyo. Dişçine de sor ayni bilgiyi verir geçmiş olsun. Zamanla geçer diye düşünmüştüm ama az geçti 1.5 sene oldu ölmedim de korkma yani

Bende de aynısı oldu dil kanserini düşünüyorsan korma değildir. Onun olma sebebi şu. Diş işlemi yaparken tükürüğü çeken bi hortum var ya . O agiz içindeki yumuşak yerleri kapıyo. Anında şişip et parçası oluyo. Dişçine de sor ayni bilgiyi verir geçmiş olsun. Zamanla geçer diye düşünmüştüm ama az geçti 1.5 sene oldu ölmedim de korkma yani
Cok teşekkür ederim agri oluyor muydu sizde dediğiniz hiç aklıma gelmedi. Dişçime de gittim kendine toz kondurmadi bile islemle alakası yok dedi.

Ağrı olmadı ama algıda seçici olacaksın dil hep oralara gidiyo gereksiz üzdün kendini benim baya küçüldü ama bitmedi biten de varmış seninki biter gider insallah

Yine uğra doktoruna belki enfeksiyon da kapmış olabilirsin
3 kere gittim doktora. Beyazlik için mantar falan dediler ama ağri yan tarafta oluyor agriyinca. O kabarciklara da bir sey demiyorlar ne olduguna dair parca alırız dedi iste 1 ayda geçmezse. İnşallah geçer çok teşekkürler cevabınız için.

Merhabalar bende bir ay önce diş çekimi ve implant yaptırdım.Çekimden sonra aynı kabarcıklar bende de oldu.Daha önce varmıydı farketmedim .dil kenarında. Çekimle birlikte yanma , şekilde bir ağrı olunca farkettim.
Sağlık ocağında kan tahlili yaptırdım. Demir ve ferritinim yarıya düşmüş. Demir eksikliği bu ağız yaralarına sebep olabiliyormuş.Sizin kan değerleriniz nasıl.Belki birbirimize yardımcı olabiliriz.

Merhaba diş işlemi derken ,siz de implant mı yaptırdınız. İmplantlar nadiren de olsa alerji yapıp dil,ağiz bölgesinde yaralara sebep olabiliyomuş , bende de implant ve diş çekiminden sonra dilde kabarcıklar oldu.o yüzden sormak istedim.
Ayrıca bende demir eksikliği de çıktı o da dilde , ağızda kabarcıga sebep oluyormuş.1aydır geçmeyince sizlerin fikrini almak istedim.

Merhaba diş işlemi derken ,siz de implant mı yaptırdınız. İmplantlar nadiren de olsa alerji yapıp dil,ağiz bölgesinde yaralara sebep olabiliyomuş , bende de implant ve diş çekiminden sonra dilde kabarcıklar oldu.o yüzden sormak istedim.
Ayrıca bende demir eksikliği de çıktı o da dilde , ağızda kabarcıga sebep oluyormuş.1aydır geçmeyince sizlerin fikrini almak istedim.
Merhaba evet çekilip implant yapıldı

Demirime öncesinde bakılmıştı biraz altında sınırın aslında tamamen disciden sonra oldu bu. Karanfil çiğniyorum bir haftadır ağrısına faydası oldu gibi
Merhabalar bende bir ay önce diş çekimi ve implant yaptırdım.Çekimden sonra aynı kabarcıklar bende de oldu.Daha önce varmıydı farketmedim .dil kenarında. Çekimle birlikte yanma , şekilde bir ağrı olunca farkettim.
Sağlık ocağında kan tahlili yaptırdım. Demir ve ferritinim yarıya düşmüş. Demir eksikliği bu ağız yaralarına sebep olabiliyormuş.Sizin kan değerleriniz nasıl.Belki birbirimize yardımcı olabiliriz.

Bende beyazlik da oldu mantar diyorlar. Burada başkası da cevap yazmıştı bana o dil kokundeki kabarcıklar hemen gecmiyormuş onun da öyleymiş 1 yıl falan geçmiş hala duruyormuş biraz küçülmüş.

Dolgularım kanallarım vardı tükürük çeken hortum dil kökünde kabarığa sebep oldu diş işlemleri sonrası implantta falan antibiyotik başlanıyor diye biliyorum vermediler mi size

Dolgularım kanallarım vardı tükürük çeken hortum dil kökünde kabarığa sebep oldu diş işlemleri sonrası implantta falan antibiyotik başlanıyor diye biliyorum vermediler mi siz
Bende beyazlik da oldu mantar diyorlar. Burada başkası da cevap yazmıştı bana o dil kokundeki kabarcıklar hemen gecmiyormuş onun da öyleymiş 1 yıl falan geçmiş hala duruyormuş biraz küçülmüş.

Dolgularım kanallarım vardı tükürük çeken hortum dil kökünde kabarığa sebep oldu diş işlemleri sonrası implantta falan antibiyotik başlanıyor diye biliyorum vermediler mi size
Bana 3 gün öncesi iki antibiyotik verdiler 3. gün çekildi ve implanta başlandı sonrasında da devam ettim ilaçlar bitene kadar

Verdiler kullandım.Bu kabarcıkların birçok sebebi olabiliyomuş diye okumuştum.O yüzden size sormak istedim. Grip gibi virüs kaynaklı mikroplara antibiyotik etkili olmuyomuş.Ama tabii bende sebebini bilemiyorum. Dilim ve boğazımdaki yanma ve kaşıntı hatta gözlerimde de var kaşıntı hala geçmeyince herşey geliyo aklıma. Kübra hanımınkiyle birebir nerdeyse aynı benimde dilimdekiler.

Ak günlük sakızı aldık bugün, eğer fayda görürsem sizlerle paylaşırım . inşaallah.
Doktorun verdiği ilaç (dile uygulanıyor)etkili olmadı.sanki daha arttırdı bıraktım.üzerinde mantar enfeksiyonu için yazıyodu.

Allahim yarabbim nasıl malzemeler kullanıyorlar puffff sanki küçükken ağzımızda yara falan çıkınca pekmezle bisey mi yapiyoduk karbonatlı suyla gargara mi yapiyoduk bisey çok iyi geliyodu hemen ağzı temizliyodu yaralari falan geciriyodu 🙄

Allahim yarabbim nasıl malzemeler kullanıyorlar puffff sanki küçükken ağzımızda yara falan çıkınca pekmezle bisey mi yapiyoduk karbonatlı suyla gargara mi yapiyoduk bisey çok iyi geliyodu hemen ağzı temizliyodu yaralari falan geciriyodu 🙄
Karbonat falan da fayda etmiyor gargara da. Karanfil çiğneyin günde 3 kez

X