Dikkat! TV'lerin frekansları 27Ekim'den itibaren değişiyor!

Rozel62

sevgiler
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
2.523
8
TV'lerin frekansları değişiyor. TÜRKSAT, yeni frekans listesini yayınladı
Frekansların değişeceği 27 Ekim saat 02:00 saatinde büyük şehirlerde bir sorun yaşanmayacağı; fakat bazı küçük ilçelerde yayınların geçici bir süre kesilebileceği duyuruldu.

Eğer uydu alıcınızda ''otomotik arama özelliği'' varsa kanalları bu özelliği kullanarak bulabilirsiniz
UYDU ALICILARINDA PARAMETRELERİ DEĞİŞEN BÜTÜN KANALLARIN AYNI ANDA YÜKLENMESİ

i. Ana menüye girebilmek için ; uzaktan kumandanızda ' MENÜ ' veya ' SETUP ' yazan düğmeye basınız .

j. Uydu alıcısı marka modeline göre ; ' KANAL ARAMA ' , ' MANUEL ARAMA ' , ' KANAL EKLEME ' , ' EL İLE ARAMA ' gibi menülerden hangisi beliriyor ise YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak ona gelip ' OK ' e basınız.

k. Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre ; ' TP FREKANSI ' , ' ALIŞ FREKANSI ' , ' FREKANS ' , ' UYDU FREKANSI ' seçeneklerinden biri belirecektir , YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak Türksat Tanıtım Kanalının yeni frekansı olan ' 12731 ' değerini girin.

l. Yine aynı pencerede ' SEMBOL ORANI ' yada ' SYMBOL RATE ' değeri olacaktır. YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak ' 3333 ' girin..

m. Yine aynı pencerede bulunan ve ' POLARIZASYON ' yada ' POL ' şeklinde bir yazı olacaktır. YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ - SOL ok tuşlarıyla ' V ' , ' VERTICAL ' yada ' DİKEY' olacak şekilde değiştirin.

n. Yine aynı yerde bulunan ' FEC ' değerini değiştirmek için YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ - SOL ok tuşlarıyla ' 3 / 4 ' seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır. Bu durumda bu değerin girilmesine gerek yoktur.

o. Son olarak ' OK ' tuşuna basarak Türksat Tanıtım Kanalının yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız.
Yüklemeyi tamamlayabilmek için ; önce aynı yerde bulunan ' NETWORK SEARCH ' yada ' ŞEBEKE ARAMA ' seçeneği ' ON ' yada ' AÇIK ' yapıldıktan sonra Uydu Alıcısı marka modeline göre değişen ' ARAMA BAŞLAT ' yada ' TP ARA ' seçeneğinin üstüne gelerek arama işlemi başlatmanız gerekmektedir.

r. Frekans değişikliği işlemi, ASLA ÇANAK ANTEN AYARI gerektirmeyecektir. Lütfen bu nedenle anteninizin konum ayarı ile oynamayınız.
alıntıdır

yaaa varya süpersin canım nasıl güzel anlatmışşsın şu an arama yapıyo bulcak gibi sen bunları nerden öğrendin çok saol olunca haber veririm

çok sağol cnm ben sabah denedim beceremedim ama şimdisenin tarifinle deneyeceğm.

bizim evde Allahtan kablolu tv
ama işyerinde bu yazanları denedim yine de olmadı niyekine-tatlicadiarzu-

ya arkadaşlar ben yaptım ama yeni eklenen kanallar çok arkalarda yer aldı.ben o kanlları nasıl önlere geçirecem

oooo ben çoktan yaptım hatta öncesinde bütün kanalları silip yeniden arattım
görüntü artık daha parlak gibi sanki

ya arkadaşlar ben yaptım ama yeni eklenen kanallar çok arkalarda yer aldı.ben o kanlları nasıl önlere geçirecem

canım sizinkinin markası ne
favari kanallar yapabiliyosan onları bi araya topla
yada atlama falan vardır yer değiştirme öyle tek tek taşıyacaksın biraz zor olur tabi
ama daha kolay bi yöntem varsa bilmiyotum kolay gelsin canımsüprizzzzz

ya arkadaşlar tanıtımdakileri yapıyorum ama türksat 1-c yi bulamıyorum 1-b var türksat var başkada yok diğerleri zaten işe yaramıyor nasıl yapcam onu nasıl bulcam.

bir kaç işe yarmaz kanal buldu,gercek kanallar yok.şimdi nolcak ?
terarlıyorum aynı işlemi,bu seferde secim gerçekleştirilmiştir. diyor.ama sonuçta kanallar yien yok.

türksat 3a yı nasıl buldunuz ben onu bulsam gerisi gelecek

silme işlemini nasıl yaptın canım yaaa

şimdi canım benimki goldmaster inceledim ne yapayım diye otomatik aratma var arattım buldu yenileri
baştakiler karanlık sonada yeni kanallar geldi bi iki defa daha otomatik aratmıştım biriken kanallar vardı
ne yapıyım ne yapıyım derken aradım menüden teke tek sildim toplu silim yoktu hızla oluyo ama
öncesinde şu arama numarasınıda bi kağıda not ettim hiç tv kanalı kalmadı
sonra kurulumdanda kanal arama ya girip numarayı yazdım ara dedim bütün kanalları yeniden buldu

acaba bulunduğunuz yerdemi bi problem var bilmiyorumki:sm_confused:
kolay gelsinfisfisfis

benimkide goldmaster ve yaptın galiba kuruluman yeni uydu adlandır oraya turksat 3a yazıp frekansları girip sı-onra kanal arama yaptım şimdi buldu öbürlerini silmedim ama oldu bu işi yapanın niye yaptığını bi anlasam ne gerek vardıkı nasıl becercek önca insan babam sabahtan beri uğrasıyomus sağ olum uyuştu artık dedi

arkadaşlar bende yapamadım:KK43:frekans ı falan yazıyorum aynen yukarıdaki gibi kanal arama yaptırıyorum hiç kayıt bulunmadı diyo kanal bulamıyo bana yardımcı olurmusunuzz:uhm:

kızlar kanalları silmek için ben fabrika ayarlarına dönü seçtim
Uydu alıcınızın kanal ekleme bölümüne gelerek

TÜRKSAT TANITIM DİJİTAL (BATI) OTOMATİK TARAMA
Frekans: 12731 Sembol Oranı: 3333 Fec: 3/4 Polarizasyon: V-DİKEY (Vertical) BATI (WEST)

özellikleri ile yeni bir kanal ekleyiniz. bu tanıtım kanalı dayken Bu kanal üzerinden ” Şebeke : AÇIK ” ya da ” Network : ON ” seçeneklerini işaretleyerek kanal araması yaptırnız. Tüm yeni kanallar düşecektir.

Eğer kör tarama yapabilen bir cihazınızı var ise uydu alıcınızın kanal arama bölümüne girdiğinizde arama yapmadan önce ” Şebeke : AÇIK ” ya da ” Network : ON ” seçeneklerini işaretlerseniz yeni çıkan tüm kanalları tek tek frekans eklemeye gerek kalmadan düşürebilirsiniz.

Bu taramayı 15 günde bir yaparsanız yeni çıkan tüm kanalları izleyebilirsiniz. ama her seferinde yeni kanallar 1in altında en sonlarda yani çıkar kanal taşıma yala taşıyoruz istediğimiz yere

Son düzenleme:
tek tek arayacaksanız
KANAL D PAKET
Frekans: 10970 30000 5/6 V-DİKEY BATI (WEST)
KANAL D

NTV PAKET
Frekans: 11054 30000 5/6 H-YATAY DOĞU(EAST)
NTV
CNBC-E
E2
NTV SPOR
KRAL TV
Uydu frekansları

TRT PAKET DOĞU
Frekans: 11094 24444 3/4 H -YATAY DOĞU (EAST)
TRT 1
TRT 2
TRT INT
TRT 4
TRT 5
Uydu frekansları

slm eşim ayar yapıyım derken hepten sildi ne yapmalıyız acil yardım
fabrika ayarlarına geri dön seçeneğini kullanup ilk aldığınız gün ayarlarına dönün sonra deneyin
benimkide olmuyor..daha öncede kanal eklemeyi zaten yapıyordum..ptpmatik taramadan yapıyordum..fakat bu sefer frekensları giriyorum ama hepsi çıkmıyor.bu terslik var nasıl halledicem acaba

belki çok arkalarda çıkmıştır kanal d 1500lerde bir yerde çıktı bendede

ya arkadaşlar tanıtımdakileri yapıyorum ama türksat 1-c yi bulamıyorum 1-b var türksat var başkada yok diğerleri zaten işe yaramıyor nasıl yapcam onu nasıl bulcam.
verdiğim kanalı bul yeter bildiğin gibi onu arat o kanaldayken şebeke açık seç ara de otomatik arıyor
bir kaç işe yarmaz kanal buldu,gercek kanallar yok.şimdi nolcak ?
terarlıyorum aynı işlemi,bu seferde secim gerçekleştirilmiştir. diyor.ama sonuçta kanallar yien yok.
ara kanallara bi bak çok sonlara değil
arkadaşlar bende yapamadım:KK43:frekans ı falan yazıyorum aynen yukarıdaki gibi kanal arama yaptırıyorum hiç kayıt bulunmadı diyo kanal bulamıyo bana yardımcı olurmusunuzz:uhm:

önce sil canım sonra dene

gitti kanalarımız bizimde...eşim aldığımız yere götürdü...ben kurcalarken bayağı bir bozdum da...

X