Di George sendromu

Nkey

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2022
1
0
37
Merhabalar benim kızım 1.5 yaşında bugün Di George sendromu teşhisi konuldu. Kalp hastası idi tedavi oldu. Bu tarz hasta olan çocuklarda nasıl yol izlemem gerekir. Gelişimlerini nasıl etkiliyor bu süreç onların ??

Merhabalar benim kızım 1.5 yaşında bugün Di George sendromu teşhisi konuldu. Kalp hastası idi tedavi oldu. Bu tarz hasta olan çocuklarda nasıl yol izlemem gerekir. Gelişimlerini nasıl etkiliyor bu süreç onların ??
Tam olarak nedir hastalığı rabbim şafi ismiyle şifa versin inşallah

Merhaba benimde aynı şekilde çocuğum di George öncelikle immünoloji bölümüne gidin bağışıklık düşük oluyor sık enfeksiyon gibi. Koruyucu ilaçlar veriyor doktor. Kardiyoloji doktoru kalp takibi.. Endokrinoloji doktoru kalsiyum takibi.. Göğüs tıkanmaları sık oluyorsa Gögüs hastalıkları takip.. Enfeksiyon için antibiyotik tedavisi en az 10 gün olmalıdır eksik olursa bir hafta sonra tekrar tıkanıyorlar. Gelişimi geriden geliyor konuşma yürüme gibi tabi herkes de aynı olmayabilir.. Onun içinde özel eğitim başlatın geç kalmadan. Sırf bu konuya cevap vermek için kayıt oldum. İnşallah yardımcı olmuşumdur..

Bilgi edindiyseniz bende sizden bilgi rica edeyim. 2 gün önce genetik test sonucu ile tanı koyuldu

X