Devlet hastanesi Genital Siğil yakıyor mu?

Renklidunyam35

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2020
325
296
Merhabalar. Bnm 2 sene önce genital siğillerim çıkmıştı. Özel de smear ve hpv testi yaptırdım ve yaktırma işlemini de yaptırdım. Devlet hastaneleri 30 yaş altına smear testi yapmıyor. Zaten hpv testini kimseye yapmıyor.
Ama siğil yaktirma işlemini yapıyor mu hiç bilgim yok. Şuan 28 yaşındayım onda da 30 yaş sınırı var mı ? Bilgisi olan lütfen yazabilir mi?

yakılıyor canım ablam da 28 yaşında muayne oldugu gün yakmışlardı :)

Sağol canım bunu duyduğuma sevindim peki genital siğil için hangi bölüme randevu alcam devlette
Valla bende kadin dogum doktoruma gittim normal dogum yapmistim oncesinde yoktu hic temizlenirken gordum doktoruma gittim yakalim dedi sadece 1 tane var dogumdan kalan dikis sandim oyle uzun inceydi biraz dikkat edince et parcasi oldugunu anladim.. nasil sigilse anlamadim gitti ilk defa goruyorum birde kasinti yapiyor sigilde olur mu kasinti..

Bende aynı durumdayım 28 yaşındayım makatımın olduğu yerde küçük et beni gibi bir şeyler vardı siğil dedi annem bugun genel cerraha gideceğiz yakma işlemi acılı mı oluyor bilginiz var mı hemen yapıyorlar mı

Bende hamileyim şuan 8 aylık malesef hamileyken şuan aldiramiyorum bunun yuzunden sezeryan olcam çünkü genital iç kısımlarında ve kenarlarda yoğun. Bendeki siğiller kaşıntı yapmıyor ama yapan da oluyordur

Merhaba canm yasitiz bnmde iki sene önce çıkmıştı yaktirdim genel anezteziyle bayılttı yaktı ve sonrasında pek bir acısı ağrısı olmadı krem sürdüm normal bir yerin soyulur ya azıcık öyle bişey . Sadece iyileşirken biraz kaşınıyor hepsi bu. Bnm hamile olduğum için bağışıklığım zayıfladı ondan tekrar çıktı yoksa çıkmazdı diye düşünüyorum.

Sağol canım bunu duyduğuma sevindim peki genital siğil için hangi bölüme randevu alcam devlette
Devlette cildiyeye gittiğimde benimle bir hasta daha içeri almışlardı. O kız bekardı ve küçük görünüyordu (üniversite öğrencisi gibiydi)
Siğillerini yaktırmak istediğini söyledi, ona gün verdiler.
Cildiyenin haftada iki gün işlem günü oluyormuş, oraya randevusunu yazmışlardı.
Ama gebelik durumunda yapılır mı bilmiyorm
Geçmiş olsun

Ben doğumdan sonra yaptircam . Genital de çıkmayan el kol ayaklarda çıkanlara cildiye vs bakıyor sanrm. Genital e kadın doğum bakıyor ona gideceğim inşallah. Bilgi için teşekkür ederim

Ben doğumdan sonra yaptircam . Genital de çıkmayan el kol ayaklarda çıkanlara cildiye vs bakıyor sanrm. Genital e kadın doğum bakıyor ona gideceğim inşallah. Bilgi için teşekkür ederim
Eksik yazmışım, genital siğillerini yaktırmak için gelmişti o kız da. Ama öncesinde kadın doğum doktorunun muayenesi ve sevki oldu mu bilmiyorum tabi.

Kızlar ben evlendikten sonra ki 30 yaş altiydim ama smear testi yaptılar. Yaktirmak bir tedavi oldugu5icin yapıyor olabilirler

Kızlar ben evlendikten sonra ki 30 yaş altiydim ama smear testi yaptılar. Yaktirmak bir tedavi oldugu5icin yapıyor olabilirler
Bana yapmadılar gittim de mecbur özele para verdim . Yine yaptırmam gerekecek birkaç ay sonra. Hangi şehirde yaptırmıştıniz ve ne zaman

Kocaelinde yaptırmıştım. Şimdi 30 yas ustuyum gelecek hafta yine yaptiricam bakalım ama şehir farklı inşallah sorun yaşamam
Walla ben İstanbul'da yaptiramadm yaştan dolayı. Saçma sapan yaş sınırı koymuşlar işte. Özelde para tuzağı smear 600 TL den aşağı yapmıyorlar. Hpv testi 1300tl civarı. Bari yaktırma islemim bedavaya gelse

Kızlar bende dün ilk genel cerraha gittim genel cerrah beni cildiyeye gönderdi cildiye makatta siğili gördüğü için test filan yapmadan hpv 6 11 dedi . Sonra hemen dondurma işlemi yapalım dedi elinde ince uzun bir tüp aldı dondurdu içim rahat etmedi özele kadın soğuma gittim sonra o da cildiye seanslarını bir tamamlasın ona göre üreme olursa ben yakarım ama bu biraz maliyetli dedi . Devletteki kadın doğum doktoruna yakma işlemi yaparız ama çok acılı ağrılı bir yöntem en son uygulanacak yöntemdir dedi daha din öğrendim hpv olduğumu ve bekarım . Bu arada bende çene kayması vardı ağzımın içinde yanaklarımda kırmızı et parçası gibi şeyler var 2 tane siğil olabilir mi çok korkuyorum

Ben yaktırma işlemi yaptım ama hiç acılı ağrılı değildi . Sonrasında biraz sızladı hepsi o . Neden bu kadar abartmış anlamadm. Cinsel ilişkin oldu mu hiç . Partnerden geçiyor genelde

normal doguma engelmıs bu durum ?
o sebeple size dırek sezeryan mı yapacagız dedıler?
yanı gebelıkte yakılması sakıncalımı.
bende hafta sonu doktoruma soracagım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…