devamlı adet gecikmesi

begovic02

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2016
67
20
merhaba arkadaşlar ben 21 yaşındayım ve bekarım. 12 yaşından beri de adet oluyorum ancak bir an bile düzene girmedi. 3 kez doktora gittim 18 yaşımı geçince. 18den sonra düzene girmesi gerekiyomuş falan ya. her neyse 3ünde de hormon testleri yapıldı ultrasonla bakıldı falan hiç bir şey çıkmadı bi kere tarlusal verdi olmam için o kadar ondan sonra yine aynı. bi ara çok stresli bi dönemdeydim. adet dışı kanamalarım oldu onda da doktor stres dedi. yalnız bu ay yine adet gecikti ve öyle ara ara kanlı akıntılarım oluyo. bu ay diyet ve spora başladım. acaba onun etkisi mi vardır? özellikle o bölgemde ki tüyleri temizledikten sonra her spor sonrası koyu renkli kanlı akıntı oluyor. nedendir acaba yaşayan nedenini bilen var mıdırr?? Doktora her gidişimde bir şey yok diyor artık gitmek istemiyorum o yüzden yine sorun olmadığını düşünmek istiyorumm:KK42:

Idrar yolu iltihabin olabilirmi o da geciktirir?
ya sanmıyorum çünkü bol su içen bol idrara çıkan biriyim ve rahatsızlık veren bi durumda yaşamıyorum yanma kaşıntı vs. en korktuğum da kanlı ve koyu renkli akıntılar. bayramda bi ara pembemsi akıntılar oldu sonra bir ara geçti bu hafta bi kere çamurumsu koyu renk bi akıntı oldu bi de bi kaç gündür koyu renkli akıntılar var özellikle tüyleri temizledikten sonra olmaya başladı. tıras makınesi kullanıyorum ama acaba kısa tüyler mi tahriş yapıyor anlamadım ki

Sanki polikistik overi anlatiyorsun...

Sanki polikistik overi anlatiyorsun...
daha bu sene gittim en son aslında en fazla 6 7 ay olsun. öyle bi şey de çıkmadı ama of ya ne yapıcağmı bilmiyorum. polikistik overın tam olarak belirtilerini biliyomusunuz? ben internetten baktığım kadarıyla belirtileri göremiyorum kendimde. mesela adet düzensizliğinden kasıt çok uzun süre olamamak falan diyor oysa ben 2 ayda 1 oluyorum hep. tüylenme problemim de yok sadece bel çevrem kalın son gittiğimde doktora eritmen lazım demişti

Son düzenleyen: Moderatör:
ayrıca dediğim gibi geçen yılda bu sorunu yaşadım. doktora gittim stresten dolayı dedi. ancak sorun şu ki stresli de bi dönemde değilim şuanda. tek farklılığım düşük kalorili beslenme ve spor. düzensizlik içinde daha önce genetik dendi. anneminde mesela 2 çocuğu var ancak hala düzensiz. ya açıkçası artık doktora gitmekten çekiniyorum yani hep bişey yok deyip geri yolluyor.

X